Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frettka

Prawo do urlopu- POMOCY DORADŹCIE MI.

Polecane posty

mój mąż chce się zwolnić z pracy za porozumieniem stron. Powiedzcie mi czy jesli przysługuje mu 20 dni urlopu w całym roku to czy jesli teraz odchodzi w połowie roku to dostanie tylko 10 do wykorzystania? przeciez to chyba nie jest istotne czy sie zwalnia w czerwcu , w lutym czy w grudniu. Wydaje mi sie ze jesli przysługuje 20 dni to 20 a nie tak w zaleznosci od miesiaca. powiedzcie mi jesli sie myle. POMOCY:) gdzie znaleźć jakies prawo pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslisz sie - to zalezy od miesiaca! Wiem, bo 3 miesiace temu zmienialam prace. Malo tego - pracodawca moze sie nie zgodzic na ten urlop (wtedy za niego zaplaci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W roku kalendarzowym, w ktorym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysluguje urlop w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u dotychczasowego pracodawcy. Takze jesli do konca czerwca bedzie pracowal, to przysluguje mu 10 dni, jesli byl uprawniony do 20 w roku, albo 13, jesli byl uprawniony do 26 dni urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i pracodawca MUSI mu udzielic tego urlopu zgodnie z przepisami kodeksu pracy. a jesli go nie udzieli, to musi zaplacic pracownikowi za niewykorzystany urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Wam wielkie. niestety si emyliłam. ale dlatego spytałam bo niestety zle myslałam:)no nic wolałam sie upewnic.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×