Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

śmieszna

ogrodniczo zioła-przyprawy w doniczkach z supermarketu

Polecane posty

dużo gotuję i lubię świeże przyprawy więc kupuję takie w doniczkach w supermarkecie, ale niezależnie od tego jak o nie dbam... zdychają po 2 dniach- nie zdążam nawet ich wykorzystać... co robić ? a może je przesadzić do jakiejś większej doniczki... ? czy kilka ziół może rosnąć w jednej doniczce? np bazylia, kolendra i tymianek? dodam, że jestem w tym zupełnym laikiem i choć może moje pytanie wyda się głupie - proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wyjdzie taniej kupienie nasion i zasianie np. w specjalnej skrzyneczce na oknie czy na balkonie? wiesz gdzie i jak rosły :) a co do rośnięcia razem - chyba nie ma przeciwwskazań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację! Tak zrobię :) Jak myślisz lepiej żeby \"mieszkały\" w doniczce w środku mieszkania, czy na zewnątrz ... dodam że mieszkam w centrum krakowa... co dwa tygodnie zmywam z okien tonę kurzu i sadzy... może lepiej im będzie w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to lepiej będzie na oknie np. w kuchni żeby były pod ręką ;) (o ile nie masz strasznie ciemnej bo chyba trochę światła im sie przyda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam supermarketową bazylie już rok, wiele przetrwała (moje wyjazdy kiedy opiekował się nią TZ i zapominał podlewać:) ), mam też rozmaryn, melisę i miętę...jakoś wszystko rośnie ok. Jak przestały się mieścić w małych doniczkach przerzuciłam je do większych (każdą roslinkę osobno) i spoko rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja nie mam pojęcia... mi zdychają, schną w ciągu dwóch dni ... może mają za mało światła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śmieszna...wiesz nie wiem może to zalezy na co się trafi po prostu...bazylia potzrebuje dużo wody i dużo słońca - wtedy rosnie jak dzika. Rozmaryn z kolei mniej wody i całkiem niezle trzyma mi sie w cieniu. mietą nienawidzi słońca - klapnie bardzo szybko, ale lubi wodę - trzymam ja w cieniu...tego wszystkiego dowiedziałam się metoda prób i błędów - trzeba po prostu obserwować roslinki i poprzestawiać je jak źle się czują...Na ziółka z nasionek trzeba niestety trochę poczekać, az wykiełkują dorosną itd. A wtedy to mi szkoda je zjadać:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję CHOMIK ... spróbuję po Twojemu, najpierw z tymi supermarketowymi a jak się nie uda to spróbuję z nasionek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×