Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość atma

wymówienie

Polecane posty

Gość atma

Hej Właśnie złozyłam wymówienie w pracy z 2 tygodniowych okresem wypowiedzenia, nową pracę mam zacząc 09-07-2007, prosze podpowiedzcie jakie dokumenty i w jakim tereminie mam odebrać od obecnowego pracodawcy, jak wygląda kwestia zaległego urlopu za 2006 rok( 10 dni), prosze o wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj pracodawcy robia tak, ze udzielaja pracownikowi zalegly urlop w okresie wypowiedzenia. Pracodawca musi ci tez wystawic niezwlocznie swiadectwo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atma
dzięki za szybką odpowiedź, niestety urlopy nie bede mogła wziąc ponieważ ja sama prowadze biuro i nie ma mnie kto zastąpić.:(, może wiesz w jaki sposób wyliczyc ekwiwalent za zaległu urlop? W ciągu jakiego czasy musze dostac świadectwo pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o urlop, to przysługuje ci albo pieniężny ekwiwalent, albo sama możesz sobie ten urlop wybrać w okresie wypowiedzenia. Polecałabym pierwszą wersję, bo i tak się już starać w pracy nie musisz:-P W ciągu 7 dni pracodawca musi ci wystawić świadectwo pracy, i je podpisać, a ty musisz je przedstawić w następnym zakładzie pracy jako dowód że pracowałaś. Oprócz tego podpisać obiegówkę, pozbierać rzeczy i do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr prawa od miesiaca
swiadectwo pracy pracodawca musi wydac niezwlocznie. A urlop przysluguje proporcjonalnie do przepracowanego okresu w danym roku kalendarzowym u bylego pracodawcy, wiec jesli pracowalas od stycznia, to przysluguje Ci polowa wymiaru rocznego, czyli albo 10(jesli roczny wymiar wynosi 20 dni), albo 13 (jesli roczny wymiar wynosi 26).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×