Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość handy

Wyższy wymiar urlopu wypoczynkowego

Polecane posty

Gość handy

Zdobyłam właśnie wyższe wykształcenie-licencjat. W kodeksie pracy jest zawarta informacja, że po uzyskaniu wyższego wykształcenia do wymiaru urlopu dodaje się 8 lat. W czasie studiowania (zaocznie) pracowałam w sumie trochę ponad dwa lata. Chciałabym wiedzieć, czy przysługuje mi już teraz wyższy urlop- 26 dni i prawo do dodatku do wynagrodzenia w wysokości 10% po przepracowaniu 10lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego się nie sumuje
wybierasz studia lub pracę, co korzystniejsze. Zatem masz 8 lat, przed Tobą 2 lata pracy, żeby mieć 26 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handy
Skończyłam licencjat, a teraz wybieram się na magisterkę. Teraz już jak będę studiować i pracować jednocześnie to już te 2 lata będą się doliczać? Czy w związku z tym, że za wyższe wykształcenie mam doliczone 8 lat pracy należy mi się dodatek w wysokości 5% (kolejne to 10% za 10 lat pracy i tak co 5 do 25%)? Pracuję w jednostce budżetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co chodzi z tym doliczaniem
to tylko do urlopu się liczy? czy do emerytury też? tzn. jak do emerytury trzeba pracować przykładowo 25 lat, to można tylko 17? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1... do urlopu należy Ci sie jedno LUB drugie... jesli podejmuje sie zatrudnienie to zalicza sie do naliczania okresu urlopowego ostatnia skonczona szkole, w Twoim przypadku zapewne szkola srednia... nawet jesli w trakcie ukonczy sie studia to nie ma to juz wplywu na okres jaki przyjmuje sie do naliczania urlopu.... studia wyzsze zaliczaja sie do naliczania okresu urlopoewego tylko wtedy gdy 1 prace podejmujemy po ich ukonczeniu... a po 2 licencjat to nie wyksztalcenie wyzsze... do niego zalicza sie otrzymanie tytułu inzyniera lub magistra... pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerknij sobie
Kodeks Pracy dział siódmy urlopy pracownicze rzdz. I. urlopy wypoczynkowe art. 154,155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handy
mniam_mniam licencjat to jest już wyższe wykształcenie, tyle że pierwszego stopnia i w krajach UE jest uznawany za wyższe. W kodeksie pracy nie ma wzmianki na ten temat, że 8 lat pracy za ukończenie studiów zostaje naliczone pod warunkiem, że studia zostały ukończone przed rozpoczęciem pierwszej pracy. Skąd masz taką informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejmujac pierwsza prace rozpoczynasz naliczanie okresu do urlopu i potem sie tylko dodaje kolejne lata... nie ma opcji ze bede sobie studiowala nie wiadomo ile i ciagle beda mi tylko dadawac te lata.... co do licencjata to jest to wyksztalcenie dokladnie okreslane jako niepelne wyzsze, poniewaz nie daje tytulu tak jak np mgr, nie jest zaliczany do studiow wyzszych i nie podwyzsza naszych kwalifikacji... a jesli masz watpliwosci to radze zadzwonic do PIP-u po porade prawna... nawet na chlopski rozum Twoje wyobrazenie o tym jak to wyglada jest zbyt piekne na nasze wredne panstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladniej jesli dobrze pamietam to przed ukonczeniem studiow nie mozna przepracowac wiecej niz 3 miesiace w sumie zeby okres studiow zostal zaliczony do lat pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handy
mniam_mniam a skąd masz takie informacje? Wiem, że jak studiuję to do lat pracy liczy mi się okres korzystniejszy, w moim przypadku studia-8 lat. Skąd wiesz, że tylko za magisterkę jest to 8 lat, bo w kodeksie pracy nie zostało to określone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
miam mniam a ty mowisz o doliczaniu studiów do urlopu czy lat pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bip.gov.pl
do wymiaru urlopu licencjat liczy Ci się jak byś pracowała 8 lat, ponieważ pracowałaś w trakcie studiów, nie liczy się tego dodatkowo, nie sumuje się. Masz 8-letni staż urlopowy. Po 2 latach pracy dostaniesz wyższy urlop. Do emerytury oczywiście szkoła już się nie liczy, masz więc przepracowane 2 lata do wymiaru emerytury. W budżetówce liczą 5% dodatek za staż PRACY 5 lat, więc skoro staż masz 2 -letni, dodatek dostaniesz dopiero za 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handy
dzięki bip..... :) A co w takiej sytuacji jak teraz pracuję nadal i od października idę na studia, czy te dwa lata jak będę studiować i pracować jednocześnie będą się liczyć jako lata pracy już normalnie skoro za licencjat mam te ustawowo określone 8 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bip.gov.pl
jeśli po licencjacie masz już 8 lat stażu, warto liczyć sobie później 2 lata pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×