Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milenka___

WASZE SPRAWDZONE SAŁATKI... ALE NIE NA SŁODKO!!!

Polecane posty

Gość milenka___

Potrzebuję sprawdzonych przepisów na sałatki ale takie nie na słodjko bez ananasów, rodzynek itp. ale za to chętnie jakieś np makaronowe!!! Liczę na was..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię taką. Układam warstwowo: Na sam spód posiekana kapusta pekińska Marchew ugotowana starta na tarce warzywnej cebula posiekana tuńczyk papryka czerwona marynowana lub świeża kukuyrydza jajka starte na tarce na grubych oczkach to zalewamy sosem majonezowo śmietankowym (choć sama też robiłam sam jogurtowy) z dodatkiem przyprawy tzatziki i czosnku. Wierzch opbsypujemy kolorowym pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozanostra
makaronowa, wedle zyczenia: puszka tunczyka w oleju 4 jajka na twardo puszka kukurydzy kilka korniszonow 1,5 kubka ugotowanego makaronu majonez jajka scierasz na tarce, korniszony kroisz w kostke, tunczyka odsaczasz i rozdrabniasz, mieszasz wszystko razem i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo lubię i robię też: Trzy gatunki sera żółtego (ostry, słodki, łagodny) kroimy w zapałki. Zielony ogórek w półkola i rzodkiewka w plastry. Do tego łyżka szczypiorku, łyżka koperku i łyżka pietruszki. Dodajemy majonez śmnietane (ja używam jogurtu nat) solimy pieporzymy do smaku. Pamiętaj tylko, żeby ogórka wcześniej posolić i odsączyć z wody, inaczej sałatka ci popłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka___
no to w ramach rewanżu - moja ukochana makaronowa - kto raz zrobił - robi już zawsze!!! paczka makaronu - świderki (może być kolorowy) 40 dag sera żółtego 40 dag wędliny typu szynka, ogonówka 1 duża paryka czerwona pęczek szczypiorku majonez ser, wędlina papryka w średniej grubości kostkę, przed podaniem niech choć trochę postoi w lodówce! POLECAM!!! PO PROSTU PYCHA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najprostsza na swiecie
kilka ugotowanych ziemniakow kroimy na male czesci, do tego czerwona fasola z puszki (odsaczona), majonez + smietana (albo jogurt, albo sam majonez), sol, pieprz. pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu pycha
papryka konserwowa ogórek konserwowy ser żółty szynka konserwowa wszystko pokroić w zapałki i dodać majonez MNIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makaronowa, ale NIE z majonezem ugotowany zimny makaron ladujemy do miski (najlepiej trojkolorowy). opakowanie 400-500g. dodatki: papryka surowa lub sloikowa pokrojona w paski (1-2 papryki) piorka czerwonej cebuli (1 mala) marynowane oliwki pokrojone w krazki (ze 20-30) plasretki salami pokrojone w paski (ok. 12) plasterki zoltego sera pokrojone w paski (ok. 12) sos vinegret o ulubionym smaku (ja np. lubie sezamowy) wszystko mieszamy, solimy wg. zapotrzebowania, chlodzimy w lodowce, przed podaniem posypujemy swieza bazylia lub szczypiorem oraz swiezo mielonym pieprzem. proporcje sa w miare dowolne, dodatki w sumie tez, oprocz lub zamiast w/w moga byc: ryba z puszki, fasola z puszki, kiszone ogorki, pomidor (bez soku), dowolne ziola suszone lub swieze, co kto lubi, ale nie polecam majonezu, dla mnie salatki makaronowe z majonezem sa jakies takie mdle i dziamdziowate ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GYROS
ukladamy wartwami na spód dajemy piers kurczaka pokrojona w drobna kostke z przyprawa gyros usmażoną na głebokim oleju na to cebulka pokrojona w kosteczke keczup pikantny WLOCLAWEK ale nie za duzo ogórek kiszony bądz konserwowy kukurydza z puszki sos czosnkowy pekinka... miodzio...a niedlugo zamierzam zrobic wersje letnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
bez makaronu, ale tez dobra i sycąca zielona sałata, np lodowa i rukola żółta lub czerwona papryka mała czerwona cebula awokado dojrzałe (miekkie) oliwa z oliwek przyprawy só,l pieprz wszystko pokroić, wymieszać i skropic oliwą z oliwek mozna dodać jeszcze mięsko np kosteczki pieczonej karkówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszka kukurydzy puszka tunczyka 5-6 rzodkiewek 2-3 szczypiorki ok. pol szkl. tartego sera sos - ulubiony sos salatkowy na bazie maslanki lub majonezu, ja uzywam cesarski jak sie nietrudno domyslic wszystko mieszamy i jemy. powyzsza porcja to na jakies 2 osoby, wiecej, jak podajesz tez inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 79
Sałatka "Gwiazdeczka" - makaron gwiazdeczki z Lubelli albo malmy - ogórki kiszone ( ok. pół słoika, ale zależy ile makaronu dodamy, jak więcej makaronu, to i więcej ogórków), - szynka ok. 30 dag - cebula ( 1 duża bądź 2 małe ) - puszka kukurydzy - szczypiorek, majonez , śmietana , sól, pieprz do smaku Makaron ugotować ( wystarczy pół paczki, bo i tak sporo wychodzi tej sałatki), ogórki , szynkę, cebulkę pokroić w kostkę, dodać kukurydzę, szczypiorek, wymieszać wszystko, doprawić do smaku , można dodać troszkę musztardy, aby sałatka była bardziej winna. Przepis sprawdzony. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenka___ Pyszna ta makaronowa!!! A jak momentalnie zniknęłą ;) Polecam i ja !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ser wędzony w kostę szynka w kostkę czerwona papryka w kostkę kukurydza jajko majonez i przyprawy :) Inna, którą właśnie jem: kapusta pekińska ogórek konserwowy kukurydza smażone kawałki kurczaka w przyprawach majonez, papryka słodka w proszku i pieprz - bardzo dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- kapusta pekińska pokrojona w paski (posolić i poczekać aż zmięknie potem oddusić sok) - puszka kukurydzy - 2-3 marchewki starte na tarce - czerwona papryka - majonez, kefir , sól, pieprz = wszystko razem wymieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sałatka śmieciówa: Czyli wszystko to co masz w domu z sosem. Np: mały ogórek zielony, pomidor, papryka, cebulka, sałata, kosteczki sera mozzarela lub zwykłego żółtego, ogórek kiszony lub małosólny. Wszystko drobno siekamy i zalewamy sosem. Sos: 1 łyż. śmietany 1 łyż. majonezu 1 łyż. musztardy sól cukier pieprz też wszystko mieszamy na gładka mase i na sałatke. zazwyczaj wrzucam wszystkie warzywa jakie mam w domu i zalewam i jest mniammnuśna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubellowiec
a macie jakies ziemniaczane.. kiedys jadlam pyszna z zniemniakami , wedlina ale nie pamietam jak sie ja robilo.. wiem ze mozna ja bylo podawac na cieplo i zimno:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęęęęęę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opppabb
Ziemniaczana 5-6 ziemniaków szczypior 2 ogórki kiszone Majonez sos chilli słodki (np. Taotao) Ziemniaki pokroić w grube plastry, ogórki w kostkę, posypać drobno skrojonym szczypiorem. Polać to sosem z majonezu i sosu chilli zrobionemu wg upodobań (jak ktoś lubi ostrzejszy to sporo sosu). Sałatkę posolić i popieprzyć. Kiełkowa Puszka kiełków fasoli mung 30 dkg żółtego sera 3 jajka 4 ogórki konserwowe Majonez Kiłki odsączyć, ser utrzeć na grubej tarce. Jaja ugotwać na twardo i posiekać w kosteczkę. Ogórki również skroić. Dodać majonezu, posolić, popieprzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×