Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Radek_UK

Zwrot podatku za pierwszy rok pracy w UK

Polecane posty

Gość Radek_UK

Witam, Czy słyszał ktoś o tym, że Urząd Skarbowy w UK (HM Revenue) zwraca podatek dla osób rozpoczynających pracę w UK? Wg zasłyszanych informacji przysługuje zwrot podatku z pierwszego roku pracy w UK. Czy to prawa? Gdzie mogę zweryfikować te informacje? Próbowałem szukać na stronie Urzędu Skarbowego, ale bez rezultatu. Czekam na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze przysluguje wg prawa brytyjskiego po 180 dniach (czy 180 kilku nie pamietam dokladnie) jestes podatnikiem brytyjskim jesli tu masz miejsce zamieszkania (w Pl to nazywaja osrodek zyciowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz isc do IR i poprosic o druk dotyczacy zwrotu podatku lub napisac do nich pismo zeby przyslali ci form, potem wypelniasz odsylasz do nich i czekasz na czek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli sie rejestrowales
jako self-employed to IR powinno Ci przyslac papiery do domu automatycznie, ale czasem warto pojechac do nich i sprawdzic czy nie zapomnieli (to sie niestety zdarza) - albo zadzwonic na infolinie - polecam bardzo rano albo pozno wieczorem, zaraz przezd zamknieciem, inaczej czeka sie wieki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak jestes zatrudniony
to zwrotu nie dostaniesz, bo i dlaczego? tylko dlatego, ze pierwszy rok pracujesz w UK? pierwsze slysze, szczerze mowiac. no chyba, zebys pracowal w dwoch miejscach, to wtedy tak, moze sie tak zdarzyc, ze masz nadplacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego powyzej no ty juz nallepiej wiesz czy mu sie zwrot nalezy czy nie..wszystkowiedzacy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak jestes zatrudniony
no nie jestem wszystkowiedzaca, ale jestem zatrudniona. i wiem, ze mnie sie nalezy zwrot tylko dlatego, ze pracuje w dwoch miejscach, w drugim naliczaja mi tzn. emergency tax (czy jakos tak), ktory jest duzo wyzszy niz normalny podatek i dlatego nalezy mi sie zwrot. do tej pory mi sie nie nalezal, bo mialam tylko jedno miejsce pracy. i tez kiedys pracowalam tutaj pierwszy rok i nic mi nie wiadomo, zeby mi za ten czas mieli dac jakis zwrot podatku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa rozne okolicznosci; ktos moze miec wyzszy prog podatkowy, zle przypisany kod podatkowy (zdarza sie), pracowac mniej niz rok, miec dwie prace (jak wspomnialas) lub kilka...wiec spokojnie moze miec zwrot podatku...a rozliczyc sie mozna juz po 183 dniach jak napisalam wyzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak jestes zatrudniony
no tak, ale to sa, powiedzmy, przypadki wyjatkowe a nie norma. a pytanie brzmialo (o ile ja dobrze zrozumialam autora) - czy zwrot przysluguje mi tylko i wylacznie dlatego, ze pracuje pierwszy rok w UK. na tak zadane pytanie odpowiedz brzmi - nie (pominawszy owe sytuacje wyjatkowe, o ktorych juz bylo...). w UK jak sie nie jest samozatrudnionym to w ogole nie trzeba sie dodatkowo rozliczac z podatku (poza sytuacjami wyjatkowymi znowu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby tak ale jesli pyta czy mu przysluguje zwrot podatku to mozna to tez rozumiec, ze uwaza ze ma nadplate a wtedy odpowiedz brzmi : tak - bo jesli ma nadplate to powinien (ale nie musi, bo jak slusznie zaznaczylas w UK nie ma obowiazku rozliczania sie) sie o nie ubiegac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak jestes zatrudniony
no tak, roznica w rozumieniu pytania...poniewaz Radek spytal potem dokladnie 'czy istnieje prawo wg ktorego za pierwszy rok pracy na wyspach przysluguje zwrot podatku', to wg mnie odpowiedz brzmi nie, nie ma takiego prawa, chyba ze podatek zostal (z jakiegokolwiek powodu) nadplacony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje - sprecyzujmy- przysluguje prawo zwrotu nadplaconego podatku dla osob mieszkajacych ponad 183 dni w Uk; czyli nie musi to byc przepracowany rok ale 183 dni w danym roku podatkowym, no i musi byc nadplata podatku w w/w okresie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak jestes zatrudniony
dokladnie o to mi chodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stronie http://financialrepublic.co.uk/ jest kontakt do biura rachunkowego w Londynie z którym ja współpracuję. Polecam, pomagają w rozliczeniach, optymalizacji firmy, potrafią doradzić od strony prawniczej. Pomogli mi też raz z odzyskaniem długu od klienta, a chodziło o większe pieniądze niż sto funtów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×