Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ona.uk

zmiana nazwiska+UK

Polecane posty

kogo w Anglii trzeba poinformowac o zmianie nazwiska po slubie?pytam, bo moge o czyms zapomniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim bank:) pracodawce lub inland rev jesli jestes self-employed firmy ubezpieczeniowe to pierwsze co mi do glowy przyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta czesc Inlandu rev
co sie zajmuje NIN-em tez warto, zeby sie zgadzalo nazwisko przy podatku i skladce. ja zmienilam jeszcze u GP (i dostalam nowa medical card). a reszta jak Siobhan pisze. mnie wystarczyl polski odpis skrocony aktu malzenstwa - w banku po sprawdzeniu bylo ok, w pracy tez. tylko przychodnia krecila nosem, ze po polsku (p...ona biurokracja, bank wzial a ja bede placila za tlumaczenie dla NHS-u... 😡 ). ale ja przytomnie wczesniej zadzwonilam do tej Agencji co sie tym zajmuje i spytalam i powiedzieli, ze moze byc, wiec przychodnia juz nie mogla odmowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore slub w RPA, wiec bede miala na szczescie po Angielsku:) dziek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jesli chodzi o paszport i dowod osobisty?? W Polsce bede dopiero w nastepnym roku..czy moge uzywac tych dokumentow z panieniskim nazwiskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta czesc Inlandu rev
ja uzywam. jade teraz do polski na dwa tygodnie to moze sie uda zmienic choc dowod. musze tylko pamietac, jak rezerwuje bilet przez neta zeby podawac stare nazwisko w miejscu dla pasazera i nowe przy placeniu... od pazdziernika jeszcze nie mialam zadnych problemow, ale generalnie choc jeden dokument na nowe nazwisko to bym chciala miec, tak na wszelki wypadek. tak mi przyszlo do glowy, ze home office nie zawiadamialam, papiery mam na stare nazwisko, ale ja ich nie musze nigdy wiecej robic (bo to byla tylko rejestracja pracownicza) wiec chyba to juz tak zostawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki \"ta czesc Inlandu rev\"..tak tez myslalam, ale lepiej sie upewnic:)Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta czesc Inlandu rev
z przyjemnoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie paszport i dowod powinno sie wymienic do miesiaca po slubie:) hehe ja tak zrobilam ale mialam to szczescie, ze po slubie ktory bralam w UK pojechalam na miesiac do Pl (niestety czeka sie miesiac chociaz mozna zdaje sie napisac podanie z uzasadnieniem -ach ta polska biurokracja- i wydadza wczesniej . Swoja droga to paranoja w dobie komputerow:))) Mysle, ze mozesz paszport wyrobic sobie w konsulacie, mieszkasz tutaj wiec nie powinno byc problemow:) a dowod przy okazji, az tak potrzebny to on nie jest, paszport wystarczy:))) no i prawo jazdy przydaloby sie wymienic ale to juz tutaj:))) jesli chcesz sobie ulatwic to mozesz nie zmieniac nazwiska:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) nazwisko chce zmienic, bo moj przyszly maz ma ladniejsze niz moje, haha...co do wymiany paszportu to dopiero co wymienialam aby moc leciec do RPA, bo stary skonczyl waznosc...a w UK nowy paszport kosztuje ok £70.00:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta czesc inlandu rev
szczerze mowiac jakbym wiedziala ile bedzie zachodu z tymi zmianami to nie wiem czy bym sie zdecydowala.... ja mam podwojne i czasem i tak zapominam, ze mam dwa teraz, wiec jakos to idzie. ale wymienic chce. dowod najpierw bo latwiej i szybciej (i w koncu mozna sie nim poslugiwac na prawach paszportu). malenstwo w drodze wiec jak bedziemy skladali o paszport dla niego/niej to wymienie i swoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze mozesz uzywac starego:) teoretycznie nielegalnie a praktycznie nikt tego nie bedzie dociekal:) albo poleciec do Pl zlozyc i potem poleciec odebrac ale to wyjdzie ci wiecej niz £70:))) poza tym do zlozenia w Pl potrzebny jest polski akt slubu - nazywa sie to umiejscowieniem aktu slubu (moim zdaniem paranoja ale to zwykla polska biurokracja). Polega na tym, ze tlumaczysz swoj akt slubu przez tlumacza przysieglego (moze juz teraz nie trzeba? ludze sie) zanosisz to do urzedu i na tej podstawie wydaja ci polski akt (moze tez juz nie trzeba w koncu jestesmy w Unii) i na podstawie tego aktu wyrabiasz polskie dokumenty ufff...tak ja mialam i jak sobie przypomne ile z tym zachodu bylo i ile oplat za wszystko to az mnie trzesie:)))))) mysle ze chyba lepiej wyrobic ten paszport w UK:) przynajmniej mnie biurokracji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×