Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kastaa

Praca w consultingu/doradztwie - dlaczego głównie dla mężczyzn?

Polecane posty

Gość kastaa

Witam Chcę swoją przyszłość zawadową związać z consultingiem i doradztwem strategicznym. Ale jak przeglądam strony internetowe firm consultingowych, to widzę, że głównie członkami zespołów są mężczyźni. Dlaczego tak jest? W czym niby kobieta ustępuje mężczyźnie na tym polu? A może kobiety nie są taką pracą zainteresowane? Wie ktoś jak to z tym jest? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupiupupupupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche dziwne
tym, ze facet nie zajdzie w ciaze i nie pojdzie na zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombillka
a na czym polega to doradztwo strategiczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastaa
A tam w ciążę zajdzie. To nie o mnie. Ale nie po to się w tym kierunku kształciłam i nie po to się tym mocno interesuję, by robić coś innego. Przecież kobieta może być tak samo dobrym analitykiem biznesowym - dla przykładu - jak mężczyzna! Doradztwo strategiczne polega na pomocy osobom prawnym w analizie ich obecnej sytuacji, planowaniu strategii rozwoju, konkurencji, marketingowej etc., wdrażaniu, a potem kontroli tychże. Zależy od potrzeb. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, może w praktyce mężczyźni lepiej się w tym sprawdzają, może jest to praca wymagająca czasowo i pod presją, co nie zawsze odpowiada kobietom? w każdym bądź razie byłam na rekrutacji w jednej z firm tzw. \"wielkiej piątki\" i skoro mnie zaprosili, to znaczy, że moja płeć nie miała znaczenia, po testach zaprosili mnie również na rozmowę. może to same kobiety mało się tym interesują? znam mężczyzn, którzy pracowali dla wielkich firm consultingowych i odeszli, gdyż było to dla nich zbyt wyczerpujące. może w mniejszych firmach jest inaczej? poza tym, zawsze można otworzyć swoją działalność, tyle, że warto mieć wcześniej praktykę w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastaa
Dzięki, Justa, za wypowiedź. Własna firma consultingowa jest w moich planach. Ci najwięksi mnie nie interesują za bardzo, wolałabym Sollersów :), a i oni powinni chcieć mnie. Wystarczyłoby zgodne oświadczenie woli :D. Ale im to powiedz... A kobiety, zaiste, raczej się nie interesują tą dziedziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×