Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zanta5

becikowe z anglii

Polecane posty

Gość zanta5

mam takie pytanie?czy jezeli mój mąż pracuje w Anglii na stałe a ja jestem w Polsce to mąż moze sie starac o becikowe z Anglii?wyczytałem że ja tez moge załatwic bwcikowe z angli i będzie to przeliczone na polską walute, ale nie wiem jak to mam załatrwic i gdzie .prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to zle slyszalas
przeciez becikowe jest po urodzeniu dziecka w danym kraju wiec jak mozesz starac sie o becikowe w Anglii skoro jestes w Polsce ? a tym bardziej przeliczac je na zlotowki ??? Ludzie przestancie kombinowac bo niedlugo to nic nam nie dadza nawet jak bedzie przyslugiwalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanta5
jestes zle poinfirmowany bo jeżeli pracuje jedna osoba w kraju ue na stałe to ma takie prawo.moze cos ci mówi rezydentura Angielska!? jeżeli nie jestes poinformowany to sie nie udzielaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorientowana
Witam. Mozesz sie starac o becikowe w ośrodku pomocy społecznej w swoim mieście ( jeśli zależy Ci na czasie i na tysiącu zł.), ale równiez jest mozliwosc ze twoj maz moze sie ubiegac o wyplate jednorazowej zapomogi z tyt. urodzenia dziecka ( becikowe) w anglii. Prawdopodobnie bedzie potrzebne zaświadczenie z osrodka pomocy spol. w twoim miescie ze tutaj sie nie ubiegaliscie, jako podkladka poniewaz nie mozna brac z dwoch zrodel, tzn. tu i w Anglii. Ja mieszkam na dolnym sląsku i jeśli chce sie pobrac za granica to załatwia sie to przez dolnośląski ośrodek polityki społecznej we wroclawiu. Ale najlepiej niech maz sie zorientuje w Anglii jakie są dokladne procedury, bo tam na pewno wysokość tego świadczenia jest duzo wyzsza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wlasnie ze nie
ale to chyba mozna sie starac o CHB a nie o becikowe a to jest roznica. jak mozna dostac kase na dziecko z wielkiej brytanii jesli sie tu dziecka nie urodzila a jeszcze lepiej nawet go tu nie ma.... zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a własnie ze tak
Tu nie chodzi o to gdzie sie dziecko urodziło. Tu mają zastosowanie przespisy o koordynacji... Wystarczy, że jeden z rodziców pracuje legalnie za granicą w jednym z państw członkowskich Uni Europejskiej to może pobrać becikowe za granicą. Tak samo jak moze pobierac zaiłek rodzinny na dzieci ( co jest oczywiście duzo korzystniejsze), mimo ze np. matka i dzieci przebywają w Polsce. I tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanta5
no tak ale jak to załatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a własnie ze tak
Najlepiej udac sie do najbliższego ośrodka pomocy społecznej lub urzędu miasta ( w zalezności kto w pani miescie wypłaca becikowe) i tam sie pani dowie jak powinna pani to załatwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XZSDFBGH
A MOŻE WEŹ SIĘ DO ROBOTY ZAMIAST PŁODZIĆ BACHORY I CZEKAĆ AŻ CI ANGLICY BĘDĄ ZA TO PŁACIĆ.... JESTEŚ ŻAŁOSNA.!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SSMG
tu sa informacje jak to sie zalatwia http://www.ukbenefits.org.uk/sure_start_maternity_grant.html idzie sie do jobcentre plius i wypelnia formularz SF100 becikowe przysluguje tylko slabo zarabiajacym tzn takim ktorzy pobieraja jeden z nastepujacych zasilkow: Income Support Income-based Jobseeker’s Allowance Pension Credit Child Tax Credit at a higher rate than the family element Working Tax Credit where a disabled or severely disabled element is included

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojobyd
Co za bezczelny prostak napisal wez sie do roboty zamiast...,widac jakie dno soba reprezentuje,dno ktore wyniosl y domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze i prsotak ale
napisal prawde, szkoda ze tak malo ludzi to zauwaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie taka mentalnośc
wredota i zawiśc rodaków skłoniła mnie do wyjazdu z tego kraju, z każdą chwilą dziękuję Bogu że nie mam do czynienia z takimi ludźmi jak wy na codzień a co do "becikowego", to mąż jak najbardziej może się ubiegać o nie w anglii, płaci tam podatki i legalnie mu i jego rodzinie się należy, a te zgryźliwości na forum świadczą tylko jak pustych obywateli chowa nasz kraj, nie potrafią sami korzystac z przysługujących im praw a jeszcze innych od żebraków wyzywają ..żal mi was co do benefitów to macie prawo ubiegać się o: child benefit, child tax credit, sure start maternity grant- 500f, a mąż ma ponadto prawo do statutory paternity pay- 2 tyg płatnego urlopu po urodzeniu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do becikowego
to nie wiem ale poprzedniczka wprowadza w blad mowiac o child tax credit - nalezy sie tylko wtedy kiedy dziecko przebywa na terenie UK. Dziecku mieszkajacemu w PL przysluguje jedynie child benefit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×