Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martik

przepisy kulinarne.. nasze gotowanie

Polecane posty

hej niech kazda/kazdy z was oczywiscie jesli macie ochote , dorzuci jakis fajny przepisik na obiadek badz salatke czy ciasto, cokolwiek na pewno duzo osob skorzysta.. sama uwielbiam gotowac i chetnie zrobilabym cos nowego wymyslniejszego badz mniej obojetne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zachete podaje przepis na salatke: SALATA LODOWA Z KREWETKAMI I DRESSINGIEM KOPERKOWYM 250 krewetek koktajlowych (ja kupuje juz gotowane mniej roboty) glowka salaty lodowej 4 pieczarki surowe 120-200 g pomidorkow koktajlowych 2 lyzki oliwy z oliwek 3-4 lyzki soku z cytryny sol, bialy pieprz dressing: 100 g majonezu 150 gram jogurtu naturalnego sol swiezo zmielony pieprz na czubek noza pieprzu cayenne 1/2 peczka koperku ( ang. Dill ) Krewetki przelac woda na silku, salate lodowa pokroic na paski szerokosci 1 cm. Pieczarki oczyscic i pokrocic na cienkie plasterki, dodac pomidorki koktajlowe (mozna przekroic na polowki).Składniki na salatke wymieszac delikatnie. Salatke skropic 2 lyzkami soku z cytryny i oliwa z oliwek, posypac sola i pieprzem. Z majonezu, jogurtu i pozostalego soku z cytryny, soli, pieprzu i pieprzu cayenne utrzec pikantny dressing. Koperek umyc otrzasnac z wody i drobniutko posiekac oraz wymieszac z dressingiem. Polac dressingiem salatke wymieszac. Mozna podawac z swiezo upieczonymi tostami z bialego chleba. Smacznego...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja pisze przepis na ciasto o ktorym wspominalam do ciasta mozna wlozyc praktycznie kazde owoce (byle nie za \"mokre\" )-sliwki,jablka,gruszki,brzoskwinie,ananas,rabarbar tez super pasuje skladniki: owoce 2 szklanki maki 20 dag roztopionego i wystudzonego masla lub margaryny(zamiast tego mozna dac niecala szklanke oleju) 4 jajka 1 szklanka cukru pudru (moze byc rownie dobrze krysztal) 2 plaskie lyzeczki proszku do pieczenia aromat do ciast wedlug gustu i uznania szklanki ktorych ja uzywam do odmierzania to kubeczki po nutelli wykonanie: z bialek ubic piane , dodac cukier i ubijac na sztywno i lsniaco. nie przerywajac ubijania dodawac po jednym zoltku nastepnie dodawac na zmiane make wymieszana z proszkiem do pieczenia i roztopiony tluszcz(badz olej) ciagle mieszajac dodac aromat wlac do wysmarowanej i wysypanej maka lub bulka tarta formy ,ulozyc owoce(jak jakies ze skorka to najlepiej skorka do dolu) piec w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku okolo 50 minut (w zaleznosci od piekarnika czas moze sie skrocic lub lekko wydluzyc-trzeba zagladac) nic wielkiego ,takie ciasto \"na szybko\" smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuchy, czy macie moze jakies ciekawe przepisy na takie szybkie dania do ugotowania po pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest przepis mojego kolegi. polecam dla tych, ktorzy lubia kuchnie indyjska. 2 filety z kurczaka pol kilo pieczarek 1 duza papryka 1 puszka kukurydzy ew. kielki fasoli z puszki makaron penne 2 sloiczki sosu Tikka Masala (najlepszy z Icelandu) olej do smazenia Kurczaka nalezy podsmazyc na oleju z pokrojonymi pieczarkami i papryka. Jak bedzie prawie miekkie, dolac sos i gotowac przez chwile az skladniki beda miekkie. Na koncu dodac kukurydze i ew. kielki. Makaron penne ugotowac al dente po czym wymieszac z sosem i podawac na cieplo. chociaz generalnie nie lubie curry, to ta potrawa jest wyjatkiem. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valeriana dzieki na mus robie w przyszlym tygodniu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monike chcialas cos szybkiego do zrobienia ja robie na szybko zawsze makaron w roznej postaci podam ci jeden z przepisow ktory lubie : Penne z bekonem w pomidorach/ moze byc tez boczek 4 lyzki oliwy 200 g bekonu w kostce (jest gotowy pokrojony w kostke) lyzka sproszkowanych papryczek chili 100 ml wytrawnego bialego wina 1 czerwona cebula drobno pokrojona sol 400 g krojonych pomidorow z puszki (polecam Napolina) 400 g makaronu penne (krotkie grube rurki ukonsnie sciete) 80 g startego parmezanu (tez do nabycia juz starty) Na glebokiej patelni rozgrzac dwie lyzki oliwy i smazyc bekon z chili przez 3 minuty az z miesa zacznie sie wytapiac tluszcz. Zalac winem i dusic kolejne 2-3 minuty na mniejszym ogniu az odparuje mniej wiecej polowa sosu. Zmniejszyc ogien dodac cebule pokrajana i szczypte soli i dusic pod przykryciem 8 minut od czasu do czasu mieszajac az cebula zmieknie. Wmieszac pomidory z puszki po czym dusic wszystko razem jakies 20-25 minut az sos zgestnieje. Jesli bedzie zbyt suchy mozna dodac 2 lyzki wody. W miare potrzeby doprawic. W miedzyczasie ugotowac makaron na poltwardo. Odcedzic i przelozyc do cieplej miski. Wymieszac z reszta oliwy (2 lyzkami) i polowa sosu. Dodac 4 lyzki startego parmezanu i ponownie wymieszac. Makaron posypac reszta sera i podawac.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma ktos smaczne przepisy na owoce morza ?? :) chetnie sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle pomocna - wielkie dzieki :) pozdrowka z deszczowego Kent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martik dzieki 🌻 . No kent deszczowy jak nigdy:) szkockie lato mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za ten przepis, jest niesamowity, równie dobre przepisy znalazłam również na http://multicooker.pl/przepisy/ świetnie wszystko smakuje, aż chce się gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ribollita Składniki 4 łyżki oliwy 1 cebula 1 marchewka 3 łodygi selera naciowego 2 ząbki czosnku 1 małe chili 1 cukinia mały łepek włoskie kapusty 400 g fasoli cannellini (biała) lampka czerwonego wina 1 litr bulionu warzywnego kilka kromek chleba 1 łyżeczka pieprzu troszkę soli Krok 1 Najpierw warzywa kroję drobno np. w małą kostkę. Przygotowanie ribollity Krok 2 Podsmażam je na oliwie, aż będą szkliste. Przygotowanie ribollity Krok 3 Do tego wkładam pokrojoną kapustę oraz cukinię i duszę, aż będzie półprzezroczysta. Przygotowanie ribollity Krok 4 Dodaję namoczoną i ugotowaną fasolę (może być z puszki), pomidory i chili, i gotuję 5–10 minut. Przygotowanie ribollity Krok 5 Dolewam wino, bulion i przyprawy i gotuję 30–40 minut. Przygotowanie ribollity Krok 6 W razie potrzeby możecie dodać troszkę wody. Przygotowanie ribollity Krok 7 Przed podaniem dodaję czerstwe pieczywo, najlepiej na talerzach. Całość można skropić oliwą, smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to w ogóle nie ma cierpliwości do gotowania więc przepisy mi nic nie dadzą. Nie mam serca do tego. U nas najczęście króluje pizza makarony albo jakieś sałatki od nich http://sycylia.com/Moje dzieci uwielbiają, ale ja też muszę przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrkawodna
Wiecie, że ja nie mam w domu żadnej książki kucharskiej? Czasem korzystam z przepisów z neta, ale najczęściej improwizuję. Łączę składniki i przyprawiam "na oko". Dobrze wiedzieć w takiej sytuacji skąd pochodzi dana przyprawa, to łatwiej ją skomponować z konkretnym daniem. Knorr ma na opakowaniach takie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajkoszka
Patrzyłam tego Knorr monoprzyprawy. Mają Tymianek i Kminek z Polski wow. Nawet nie wiedziałam, że nasz kraj jest najlepszym miejscem z warunkami do tych przypraw. Jak będe w sklepie musze zobaczyć majeranek z kraków śródziemnomorskich. Bardzo dużo używam majeranku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filuttka
Dużo jest przypraw z tej serii? Co jeszcze ciekawego mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Słuchajcie, znalazłem bardzo ciekawą stronkę, na której można znaleźć fajne inspiracje kulinarne, https://www.kenwoodworld.com/pl-pl/przepisy/przepisy -> polecam wam bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×