Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Jak na razie reumatolog twierdzi, że to dysfunkcje genetyczne, ewnetualnie genetyczno-autoimmunizacyjne, ale w chwili obecnej wyklucza ostre tło zapalne. Natomiast ortopeda, u którego byłam ostatnio, stwierdził, że niektóre choroby tkanki łącznej trzeba obserwować latami, by postawić właściwą diagnoze. A jak usłyszał o trzaskających biodrach to powiedział, że wg niego to na 200% jest jakaś choroba i tkanki łącznej prosił, bym skonsultowała się jeszcze z innym reumatologiem. A dicloberl retard też kiedyś miałam, bo przetestowałam już chyba 11 różnych tabsów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe... no ja tez mialam juz sporo roznych lekow i nie sadze zeby ten pomogl... no, ale zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo... xD w ogóle nigdy żaden lekarz nie był tak zainteresowany moimi kolanami jak ona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może coś znajdą, chociaż z doświadczenia wiem jak to wszystko wygląda i więcej jest gdybania niż diagnozowania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mi ostatnio ortopeda powiedział, że najlepiej być zdrowym i nie mieć z lekarzami żadnego kontaktu :D ciekawe kogo by wtedy leczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nie wiem, ale fajnie że zdaje sobie sprawę z tego że lepiej nie mieć z nimi nic wspolnego:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ale przynajmniej ma pewnego rodzaju poczucie humoru:P A że realistycznie podchodzi do medycyny:P Tylko niektórzy pacjenci pewnie tego nie rozumieją:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest przy tym bardzo sympatyczny i w ogóle mamy takie same poglądy na pewne kwestie medyczne, więc fajnie się z nim dyskutowalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to napewno:D Chciałabym kiedyś trafić na takiego lekarza:D Tylko teraz nasuwa mi się pytanie czy lekarz z takim podejściem jest wiarygodny w swojej diagnozie i zaleceniach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie jest wiarygodny, bo on stosuje wszystkie nowinki, np. zastrzyki dostawowe, etc., a kiedy przy którymś pacjencie spostrzegł się, że efekty są znikome, a istnieje ryzyko wywołania np. stanu zapalnego stawu, nie jest już ich entuzjastą, zwłaszcza że nie ma w pełni wiarygodnych badań wskazujących na skuteczność tej metody. Nie nadużywa też artroskopii, bo uważa, że zawsze może dojść do powikłań i można sobie tylko pogorszyć sprawe, jeśli nie ma typowych uszkodzeń mechanicznych typu łąkotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie ja byłam usatysfakcjonowana tą wizytą, odpowiedział na wszystkie moje pytania, przedstawił za i przeciw, nie zbył mnie i jeszcze dopuszczał mnie do głosu hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megusia ty tez masz boczne rzpracie? co na ten temat wiesz??;/ bo ja nie zdawalam sobie sprawy z tego ze to takie powazne jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby mam, ale ortopeda odradzał mi zabieg, twierdząc, że potem może być jeszcze gorzej niż jest obecnie. Na razie się rehabilituje, ale nadal mam te przeskoki i chrupanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja NIBY to mam w obu kolanach..ale to jest tak (przynajmniej tak mi wczoraj mowili) ze jesli rzepka wypada i zmienia swoje polozenie to juz nic nie mozna zrobic jesli tylko sie przesuwa to rehabilitacja zalatwia sprawe....mnie wypada tak ze ja wkladam spowrotem:( a tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nie wypada, ale na razie rehabilitacja też nie załatwia sprawy. Też pdobno mam w obu kolanach, ale w sumie odczuwam to bardziej w jednym. I nawet tapy nie trzymały mi tej rzepki jak trzeba, ale przynajmniej odciążały staw rzepkowo-udowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jakie wogole masz objawy?? bo ja w prawym kolanie rzadnych oprocz estetycznych oczywiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczucie przeskakiwania, głośne trzaski, chrupanie i wrażenie ocierania kości o kość, a przy dłuższym siedzeniu ból z niemożnością wyprostowania nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak ja kiedys...szkoda ze nie chodzilam z tym na rehabilitacje...gdybym tylko wiedziala..:( ale dziwne ze tapy ci nie trzymaja bo mnie trzymaja przez nawet 3 dni a jak ci kleja?? bo moze od techniki naklejania to zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden plaster od guzowatości piszczeli przez środek rzepki aż do mięśnia czworogłowego, drugi plaster od kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej - rozcięty na pół, jedna połowa otacza rzepke z jednej, a druga z drugiej strony i łączą się w okolicach troczków bocznych, a trzeci plaster wzdłuż pasma biodrowo-piszczelowego - tak mi sie przynajmniej wydaje hehe w każdym razie mówili, że musiałabym mieć bardzo naciągnięty ten plaster, żeby rzepka sie lepiej trzymała, ale wtedy jest większy nacisk i znajac życie bolałaby mnie guzowatość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tak myslalam...ja jak tak mialam to tez sie nie trzymalo w koncu jeden rehablitabt wpadl na to zeby pierwsza wartse nakleic tak jak mowisz a druga to sa 4 plastry wkolo rzepki u gory na dole i po bokach ale bez zadnego rozcinania i wlasnie te bez rozcinania swietnie trzymaja...moze sprobowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie nic nie kleje, bo chodze na masaż, więc odpada. No i licze, że w końcu zaczne sie stabilizować mięśniami, a nie plastrami hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ten luksus ze mi na masaz i zabiegi odklejali i naklejali nowe na koniec a czasem przed cwiczeniami jak rzepka bardzo wypadala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ci się tak pogorszyło po rekonstrukcji? bo przedtem nie było chyba tak tragicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×