Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eternity1302

nabijaczki ze starego topiku-teraz tutaj

Polecane posty

eternity1302 idę po kawkę i juz siadam i pisze jak z Esol jest u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... kurs rozpoczał sie 05.02.2008, ma tarwac 123h, zakończenie przewidywane na 17.06.2008.Zajęcia trwają od 9.30 do 16.30 w każdy wtorek. Ja akurat chodzę rodzaj kursu: mówienie i rozumienie a jest tez pisanie i czytanie. Oczywiście gramatyki jest troche, piszemy krótkie opowiadania, historyjki ale najbardziej skupiamy sie na słuchaniu i mówieniu, czyli układamy dialogi, nagrywamy sie na kasetach magnetofonowych które później bedzie słuchała komisja. Kazdy na swój segregator z książką, notatkami i płytą do slychania. Kasiażkę znajdziesz w linku który podesłałam wcześniej. Jeśli uda mi się skopiować płyty to mogę Ci wysłac kopie. Zawsze to coś, choć kontakt z nauczycielami i grupą anglojęzyczną daje wiele:) Co do płatnosci to kurs na jaki ja chodzę organizowny jest przez organizacją pro-społeczną (nie przez collage), ja sie uczę tu http://www.cca-ltd.co.uk/, więcej o kursie tu http://www.cca-ltd.co.uk/skills.html . Dlatego też kurs na który chodze jest bezpłatny, podstawą przyjęcia jest status bezrobotnego ;) wypełniałam forme i dostałam list - zaświadczenie że posiadam kwalifikację ale mam słaby język, dlatego uczestniczę na kurs - można to wykorzystac np w jobcenter zeby ubiegac sie o dofinansowanie. Odwiedzają nas pracownicy collegu, przygladają się zajęciom, trzymaja rękę na pulsie, bo później będą w komisji egzaminacyjnej. Kurs kończy się certyfikatem z collegu - więc nie jest źle :D. Są też kursy wieczorowe dla pracujacych z tym że płatne. Nie wiem czy można ubiegac sie o zwolnienie z podatku za dom, ale można zapytac. Organizują również kursy komputerowe, spotkania z pracodawcami, z pracownikami jobcenter, z pracownikami socjalnymi. Mialiśmy spotkanie z policjantem, wypełnialiśmy ankiety odnośnie służby zdrowia w UK. Reasumując jest bezstresowo, wesoło, nic na siłę, ludzie fajni, pomocni. Tylko tych godzin troche za dużo i człowiek wychodzi z zajęc jak po praniu mózgu - choć na studiach było gożej bo zajęcia od 8.00 do 20.00 z krótkimi przerwami, a tu mamy przerwę godzinną między 12.30 a 13.30, można wyskoczyc, cos załatwic. Oj rozpisałam się strasznie. Jesli chesz to w przyszłym tygodniu moge podesłac Ci testy, które przeprowadzane sa na poczatku zajęc, sprawdzające Twój poziom języka ;p Oj ale sie nastukałam, jeśli chesz wiedziec coś wiecej to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ :) Aniu dziekuje za obszerna i wyczerpujaca odpowiedz 😘 zawsze to inaczej uslyszec/przeczytac od kogos kto uczestniczy w tym kursie niz przeczytac suche informacje na stronie mnie interesowaloby tez mowienie i rozumienie (choc z rozumieniem nie mam wiekszego problemu ale \"boje\" sie mowic - staram sie zeby wszystko bylo poprawnie i wtedy z tego starania zaraz cos namieszam - a to czas nie ten a to slowo nagle mi umknelo i juz stresior gotowy i reszta gadania pada :o ) pisanie i czytanie nie sprawia mi problemow(z tym to i przy dzieciach cwicze troche) dziekuje za chec pomocy z plytami 😘 mysle ze po prostu sie wybiore bo masz racje ze kontakt z ludzmi daje troche wiecej(jakies plyty tez mam z \"kursami\" ,ogladam glownie angielska tv ale to nie to samo) i tak musze najpierw zadzwonic -dowiem sie czegos dokladniejszego od tego co wyczytalam w necie aaaaaaa ten status bezrobotnego to krotko mowiac zarejestrowanie sie w jobcentre ?szukam wlasnie pracy (koniec siedzenia w domu!!!) wiec i tam sie udam :) a godziny z gory byly takie ? bo z tego co jeszcze wyczytalam u siebie to sa troche krotsze ale chyba 2 albo 3 razy w tygodniu(chyba nawet bylo dopisane ze mozna sobie dobrac dogodne dla siebie) i jeszcze jedno pytanko : te123 godziny to jest ta wersja short czy to pelny kurs? noooo i ten certyfikat na koniec :) aha , usmiechnelabym sie ladnie do Ciebie jedynie o te testy jesli to nie problem dla Ciebie :) mniej stresa bede miala wiedzac co mnie czeka :D dziekuje jeszcze raz za infromacje 😘 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj też postawię driny za limit :D \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ \\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/\\_/ częstować się proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie przysiadlam do tych linkow od Anny czytam sobie wlasnie rules and tools poleglam ze smiechu czytajac punkt 15 handwritting normalnie instrukcja krok po kroku jak usiasc , jak trzymac rece , jak trzymac pisadlo w dloni itd :D i punkt 12 oki :) wlasnie to jest moj system cwiczenia jezyka (no pomijajac te punkty zwiazane ze szkola i moze rozmawianie z ludzmi w kolejkach itp - chyba ze to oni mnie zaczepia rozmowa , sama nie zagaduje ;) ) slowka z gazet ktorych nie rozumiem wlasnie zapisuje sobie na kartkach i pozniej sprawdzam w slownikach i notatki robie namietnie - czasami po kilka razy to samo ,ale piszac zostaje mi predzej w glowie niz jak tylko przeczytam uf chyba bedzie dobrze z tym moim english :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena ale stukanie odstawiłas żeby stronkę złapać!! masz za ciężką pracę🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eternity to w ramach nauki języka zaczepiaj ludzi w kolejkach ;) zawsze możesz zapytać -czy to jest kolejka do sklepu ....np spożywczego? ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehhehe ja to mam szczescie na przystankach :P starsi panowie mnie zagaduja bo pech chce ze jak jakis juz tam jest to nie ma nikogo innego do zaczepienia ;):D a starsi mowia z jakims dziwnym dla mnie akcentem ze malo co ich rozumiem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakupy robie w marketach wiec czasem jakas rozmowna kasjerka zagai rozmowe o doopie maryni :) ech no i chyba nie jest az tak tragicznie jak przez telefon potrafie zalatwic rozne rzeczy - na przyklad jak mi sie spsiol gas meter, albo jak dzwonie do przychodni moim glownym problemem jest chyba wstydzenie sie mowic boje sie ze zaraz walne babola i glos mi sie lamie (no chyba ze rozmawiam z kims luzniej) i slowka - latwo mi umykaja , czasem nawet takie najprostsze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena u mnie slonka nima:( Eternity ja tez sie wstydze gadac hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_III_II_II_II_II_II_II_I I_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_III_II_II_II_II_II_II_I I_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_III_II_II_II_II_II_II_I I_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_III_II_II_II_II_II_II_I I_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_III_II_II_II_II_II_II_I I_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_II_III_II_II_II_II_II_II_I za limicik:) Lenaale chyba wnocy padalo u Ciebie co?moze te deszcze ode mnie do Ciebie dojda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehhe nie tak to bylo zmeczenie po nocnym siedzeniu ale sie zdrzemnelam jeszcze wczesniej zaraz tez kulam sie spac i odespie sobie jutro jak dzieci do szkoly zaprowadze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×