Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość megi39

przekąski na imieniny

Polecane posty

Gość megi39

Za pasem moje imieniny, więc jak co roku szukam na necie nowych przepisów... żeby zaskoczyć rodzinkę :D Na sałatki już znalazłam, ale szukam na jakiś smaczne przekąski typu jajka w majonezie... proszę o pomoc, porady i przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi39
Hallo!!! Czy nikt z forumowiczów naprawdę nie zna żadnych ciekawych przepisów na przekąski???? Co podaje sie u was na imieninach, co robi największa furorę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak
bigos sałatki wszelakiego rodzaju krokiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turbina
ugotuj jajka na twardo, ostudz, pokroj na cwiartki, kazda cwiartke poloz na plastrze szynki, naloz lyzke sosu tatarskiego i zwin w rulon. swieze, twarde warzywa (np seler naciowy, marchew pokrojona w slupki...) z roznymi dipami mini-kanapki z krakersow - kazdego krakerska smarujesz odrobina roztopionego masla, jak przestygnie nakladasz co tam chcesz - twarozek, kawior, warzywa, lososia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi39
Bardzo dziękuję i proszę o jeszcze... napewno wykorzystam pomysł na jajeczka z szynce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotuj jajka na twardo( tak gdzieś z 10 ), kup pieczarki tak ze 40 dag. pokrój byle jak usmaż na oleju razem z cebylką ( 2 sztuki-średnie) posól i popieprz wszystko na patelni ostudz i zmiel na maszynce. Wyjmnij żółtka z jaj, mozesz je zmielić też na maszyunce albo widelcem pognieść i wymieszaj z farszem pieczarkowym dopraw jeszcze solą i pieprzem jak lubisz można też vegetą.Włóż jeszcze troche majonezu żeby wszystko razem ci się zlepiło nakładaj farsz do dziurek po żółtkach Ja nakładam tyle ile mi się zmięsci na wierzch kłade trochę majonezu i listek natki Znika w mig::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi39
mniam... już mi ślinka leci - zrobię na pewno. dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama1979
u mnie w mig schodzą koreczki: ser żółty w kostke, szynka i kulka winogrona_ schodzi w sekund pięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajka faszerowane: pieczarki ścieram na tarce,doprawiam solą i pieprzem smaże.Jajka ugotowane na twardo kroje na pół wyciągam zółtka.Do ostudzonych pieczarek dodaje żółtka i mieszam troszke z majonzem na jednolitą mase.Napełniam farszem jajka,posypuje szczypiorkiem. Połówke jajka na twardo obwijam szynką ,przez cała szynke daje kleks majonezu ćwaiartka jajka zawijam łososiem wędzonym,cąłośc polewam gotowym sosem musztardowym śliwke suszoną chwilke mocze we wrzątku by była miękka,obijam ją boczkiem,spinam wykałaczką,smaże z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię rulony z szynki konserwowej - siekam jajka na twardo, dodaję groszek, pieprz i majonez, mieszam, i taką masę zawijam w ruloniki z szynki albo ostrowia jogurtowa + suszone pomidory i rukola, też w szynkę jako masa może być jeszcze ostrowia, orzechy włoskie melon w szynce parmeńskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm...u mnie w domu bardzo szybko schodza dwie rzeczy :D 1) (nie wiem jak to napisac:P) jest plasterek boczku(nie za gruby ani za chudy) owija sie nim suszona sliwke, nabija na wykalaczke(zeby sie nie rozpadlo) i potem wsadza sie takie \'koreczki\' do piekarnika. Osobiscie nie lubie suszonych sliwek ale w takim polaczeniu zmieniaja smak i sa super :D i do tego ten pyszny upieczony, chrupiacy boczek..mniam :D 2) jest to tak jakby mini hot-dog, bierzemy krotkie parowki i otaczamy je takim zwyklym zrobionym wlasnorecznie ciastem :) oczywscie do piekarnika i sa bardzo pyszniutkie :D mozna podawac z roznymi sosami,musztardami itd. zalezy jak kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrave propos
sliwek owinietych boczkiem- wczesniej wkladam do srodka migdal, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cienką parówke owijamy miezadużym plastrem boczku na to kładziemy pasek żółtego sera( ma być taki długi jak parówka). ukaładamy na blasze wysmarowanej olejem zapiekamy w piekarniku, aż ser się stopi Naprawde pyszne, ale duzo kalori:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×