Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ta z gorączką

Stany podgorączkowe utrzymujące sie ponad 3 tygodnie

Polecane posty

Gość zibi1983pl
No i mamy nawrót znowu 37,8*C zmęczenie, poty.... Ale z okiem już ok. Ehh gdzie ten 25 października. Tak liczę na tego Hematologa byle się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4321
Autorze poczytaj tutaj o http://www.wielkoszynski.webity.pl/zakres-c59bwiadczen/inne-choroby-odkleszczowe/bartonellozy/ o bartonellozach , Jest tam takie zdanie -"Postuluje się, że w przypadkach długotrwale utrzymującej się gorączki, w której trudno ustalić czynnik etiologiczny, należy brać pod uwagę możliwość zakażenia bakteriami z rodzaju Bartonella "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miolenkas2
Nie zacina się przy badaniu mój termometr Baby Temp, a wiem że te na podczerwień to różnie potrafią reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi193pl
Mam wyniki badań labo. Bilirubina całkowita 13umol/l GGTP 35lU/L LDH w surowicy 309 lU/L [135 -250] z duże Beta 2 Mikroglobulina 2,2 mg/l [0,8 - 2,2] Aspat 19,9 Alat 23,6 lU/L Morfologia Diff układ białokrwinkowy WBC 18,3 K/ul za dużo NEU 13,5 k/ul za dużo NEU% 74% za dużo Pozostałe w normie (LYM,LYM%,MON,MON%,EOS,EOS%,BASO,BASO%, Ukłd czerwonokrwinkowy w normie RBC,HGB,HCT,MCV,HCH,MCHC,RDW CV,RDW SD, Płytki krwi w normie PLT 360 K/ul; MPV,PDV,PDW,P-LCR,PCT Rodzinny rozłożył ręce ;(. .. za 5 dni hematolog byle dotrwać... zaczęło mnie pchać w prawym podżebrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co u lekarza , czy coś się wreszcie wyjaśniło autorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
Juz po wizycie u Hematologa. Dostałem skierowanie na oddział onkologiczny w celu wykonania Trepanobiopsji. Podejrzenie nowotworu. Jutro idę ustalać termin badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko , oby wynik był w porządku i nie potwierdziły się podejrzenia lekarza. Trzymam kciuki za dobre wyniki i życzę ZDROWIA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zibi1983pl
Już po rozmowie z ordynatorem. Ordynator popatrzył na wyniki powiedział żeby nie panukowac. Przyjmie mnie na oddział 21 listopada (!) Ale na hematologiczny nie onkologiczny. Najpierw będzie rezonans całego ciała potem dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super , niech porobią wszystkie badania , oby przyczyna Twojego stanu okazała sie błaha i wyleczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zibi1983pl
Wczoraj byłem u Pani Prof. dr hab. n. med. Sławomira Kyrcz Krzemień Hematolog, Internista w Katowicach. Na podstawie wszystkich badań które miałem dotychczas, powiedziała że to raczej wirus jakiś niż białaczka.... Zleciła badania dalsze. Byłem prywatnie. Pani profesor to miłą osobą chętnie wytłumaczyła co i jak. Do szpitala na oddział idę za dwa tygodnie. Dziś temp 39.*c między 21.00 a teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mocną czułą podczerwień ma mój Babytemp, nie czeka się długo na rozpoczęcie pomiaru tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zibi1983pl
No i jestem na odziele w szpitalu w Orzepowicach na onkologii pododdział hematologiczny. Pobrano mi dzisiaj szpik z mostka jutro tomograf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to trzymam Zibi kciuki za dobre wyniki , oby nie wyszło nic złego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
Podejrzenie Białaczka neutrofilowa. Diagnostyka w toku. Wyniki biopsji i TK nie optymistyczne. Klinika w Katowicach nie podejmuje się diagnostyki bo nie mają sprzętu do badań genetycznych mutacji CSFR3. Będe Szukać pomocy w instytucie hematologi w Warszawie. Dopiero w piątek dowiedziałem się, że Katowice nie dają rady tego zdjagnozować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie za ciekawie to wygląda , tym bardziej że wciąz nie masz konkretnej diagnozy. A jak teraz się czujesz , nadal temperatura skacze ? Podają Ci jakieś leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
Tak, dalej miewam stany podgorączkowe i epizody do 40*C. Nie biorę żadnych leków bo nie wiadomo co brać. Aktualnie czekam na 20 grudnia bo wtedy mam znów hematologa (tego samego co mnie brał do szpitala i wystawił podejrzenie białaczki po biopsji ). Ten sam lekarz co mi wystawił podejrzenie nawet nie chciał się zemną spotkać wcześniej, jak dzwoniłem do niego, z informacją, że klinika katowice nie może potwierdzić jego podejrzeń. Szukam innych fachowców w dziedziny hematologii ale terminy nawet prywatne najwcześniej za 2-3 tyg. Po rejestrowałem sie do 2 różnych na te terminy .... czas ucieka ja bez pewnej na 100% diagnozy i bez, co za tym idzie, leczenia. Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to cała prawda o naszej służbe zdrowia i LEPSZEJ ZMIANIE. Pamiętam dawne czasy kiedy to osoba podejrzana o raka była ścigana gdy nie zgłosiła się na badania. Sama miałam taką sytuację , wynik cytologii podejrzany i miałam zgłosić się pilnie do ośrodka .Jakoś tak zlekceważyłam ten wynik (młoda wtedy byłam ) i nie stawiłam się na kolejne badania . I co ? dostałam dwa listy ze służby zdrowia że mam natychmiast się zgłosić . To były czasy , a teraz ? Ty z tak wysokimi stanami gorączkowymi , bez diagnozy i w dodatku nie ma nikogo kto chciałby nawet za kasę zająć się tą sprawą by Cię zdiagnozować. Jeśli to naprawdę coś poważnego to każdy dzień zwłoki jest niewskazany . Szok , co teraz się w tej Polsce dzieje. Mam nadzieję że wreszcie choć jeden z tych lekarzy do których jesteś zapisany , ostatecznie rozpozna przyczynę Twojego stanu. Powinieneś szukać lekarza pracującego w szpitalu klinicznym , oni mają większe możliwości badań lub też kierują do odpowiednich placówek . Nie wiem skąd jesteś , pisałeś o Warszawie a czy Kraków za daleko ? http://www.hematologia.cm-uj.krakow.pl/pl/strona-glowna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
W międzyczasie odwiedziłem prof. Kyrcz z Katowic, która odsunęła widmo białaczki na podstawie ostatnich wyników badań, które są wyraźnie leprze. Dzisiaj byłem u Hematologa w Rybniku, (ta Pani doktor, która "rzuciła" podejrzenie białaczki), po przejrzeniu ostatnich wyników krwi (morfologia z rozmazem), także zmieniła zdanie i twierdzi, że to nie białaczka wg. niej. Zaleciła obserwacje krwi w labo i w kwietniu mam się pojawić na kontrole. Trochę stresu mnie to wszystko kosztowało. Najgorzej, że dalej nie wiadomo z skąd te temperatury. Aktualnie biorę antybiotyk o ogólnym działaniu i "witaminy", oraz "coś" na bóle stawów, które się "przyplątały" (rumień guzowaty?) Tutaj link do mojego wątku na forum onkologicznym, może komuś się przyda. http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/bialaczka-neutrofilowa-czy-napewno-vt15923.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
{Brak opcji edytuj - wiec pisze pod swoim postem} Czyli skoro nie nowotwór krwi/ układu krwiotwórczego to muszę znaleźć przyczynę gdzie indziej. Tydzień temu miałem Reumatologa (prywatnie) , który zlecił badania ANA/ANA2 i nic z nich nie wyszło (nie mam choroby reumatoidalnej) Jutro mam Endokrynologa (prywatnie) ( tarczyca i guzek nadnercza), wstępnie dowiedziałem się od reumatologa ( bo czytał cały wypis), że mam się nie martwić tym bo "pół powiatu" tak ma i żyje nawet o tym nie wiedząc. W styczniu 9 mam wizytę u Pulmonologa (NFZ), żeby sprawdził RTG płuc pod kontem Sarkoidozy, bo ponoć radiolodzy ze szpitali patrząc na 50 zdjęcie w ciągu dnia potrafią ją przeoczyć. Zrobiłem zdjęcie RTG zatok i zębów. W Zatokach "zacienie" w przynosowej i mam się umówić do laryngologa, żeby to sprawdzić. Zęby ok, tylko w jednym ( siódemka) po leczeniu kanałowym ,7 miesięcy temu, pod zębem lekki stan zapalny - zamierzam go usunąć (zęba), choć dentysta mówi, że to normalne i że przejdzie a na pewno nie powoduje takich gorączek, ale ja tam już nie wiem komu wierzyć i na ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onalona
Moja kuzynka miała takie epizody z temperaturą . Przez kilka dni po 40 C i samo przechodziło , i tak co jakiś czas ją dopadało, oprócz tego miała dziwne ataki bólu tzn tak jakby ja strzyknęło (ukłuło ) coś za każdym razem w innym miejscu np w kolanie , lub w głowie albo w klatce piersiowej . Robiła mnóstwo badań i nikt nie wiedział skąd ta temperatura, w końcu trafiła do fitoterapeutę który odkrył że przyczyną jest tropikalny pasożyt . Prawdopodobnie złapała go na wczasach w tropikach . Może i u Ciebie też zadomowił się jakiś gad ? Wyjeżdżałeś na wczasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
Endokrynolog wykluczył guzek jako przyczynę moich dolegliwości. Zalecił badanie hormonalne profilaktycznie. Za pół roku mam zrobić usg nadnerczy czy guzek nie rośnie, ale to ma być guzek w stylu tłuszczaka ( nie groźna zmiana nie dająca przerzutów i dolegliwości) . Nie, nie byłem na egzotycznych wakacjach, 3 lata temu w Czarnogórze ale to nie egzotyka ;) Mam zrobić posiew krwi, na tlenowe i beztlenowe bakterie. To zalecił specjalista chorób wew. Ale muszę odczekać 3 tyg. bo teraz biorę antybiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sav
Dobrym pomysłem była wymiana rtęciówki na bezdotykowy Babytemp, dużo bezpieczniejszy pomiar i też pięć razy bardziej higieniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz na Sanity BABY TEMP + KOMPRES FLEX 10X10 – w zestawie z kompresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybko zmierzy gorączkę Baby Temp jak ma się dzieci to naprwade się taki bezdotykowy pomiar sprawdza i przydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji należy przeprowadzić diagnostykę – badania podstawowe, a następnie ew. specjalistyczne, jakie lekarz zaleci. Ja też przeszłam długą drogę - okazało się, że moje problemy zdrowotne są powodowane niedoborem, m.in. witaminy D, witamin z grupy B - nie jem mięsa, i witaminy C. Witaminy D i B suplementuję pod okiem lekarza, jeśli chodzi o C, to postawiłam na naturalną postać - sok z dzikiej róży Polska Róża. Nawet nie wiedziałam, że właśnie dzika róża ma jej najwięcej, jeśli chodzi o naszą szerokość geograficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aantibaa
Witajcie. Ze mnie też gorrrąca dziewczyna :/ Od prawie 1,5 roku mam skaczące stany podgorączkowe. Zazwyczaj 37-37,2. Czasami są dni, że mam normalną ok 36,8 i zazwyczaj wieczorami mi spada ale nie zawsze. W tej chwili 37,1 czuję "gorącą głowę" i zimne dłonie i stopy. Robiłam badania krwi i moczu, rtg klatki piersiowej, usg brzucha i lekarka stwierdziła że taka moja uroda. Nosz kurcze ale nie czuję się dobrze kiedy skacze mi temperatura :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorąca 29
Hejooo ja mam ten sam problem.. wyniki krwi w normie, rtg w normie.. mocz również.. drapanie w gardle i stany 37.5 od poczatku grudnia. Do tego powiekszone wezly chlonne, ale odczynowe bez zmian.. Laryngolog ze ok, rodzinna ze juz tak mam.. czekam na hematologa help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
Posiew zrobiony na bakterie Tlenowe i Beztlenowe. Obydwa ujemne. Brak pomysłów na dalsze diagnozowanie i leczenie. Aktualnie odstawiłem tabletki przeciw zapalne i bólowe (nie podam nazwy bo reklama, ale ogólnie odstępne) i od tygodnia nie miałem temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibi1983pl
Pulmonolog wykluczył sarkoidozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×