Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pelasia25

rodzice naciskaja na slub

Polecane posty

Gość pelasia25

a my chcemy narazie odlozyc. rodzice mowia, ze zaplaca ale ... w rodzinie mojego chlopaka jest 6 dzieci ponizej 2 lat i 3 w drodze. mieszkaja na drugiem koncu polski. do tego siostra mojego chlopaka wziela slub w kweitni i sklada na mieszkanie wiec jego rodzice pomagaja i w ogole. u mnie w rodzinie dwa wesele chrzesniakow rodzicow w tym roku. same wydatki a oni chca nam jeszcze wesele zasponsorowac bo jak my zamirzamy zyc bez slubu. powiedzielimys wiec ze w tym roku wezmiemy cywilny. i tak wyjezdzamy za granice na kilka lat bo na pomoc rodzicow nie bardzo mozemy liczyc w kwestii mieszkania itd. ja nie mowie, ze nie chce slubu i wesela ale biore pod uwage mozliwosci finansowe obojga. my sami mamy niewielkie oszczednosci. nie chcemy tez obciazac rodzicow kosztami wesela. wesele, nawet najmniejsze na ok. 50 osob vzyli sama rodzina najblizsza (rodzenstwo rodzicow, dziekowie, chrzestni, nasze rodzenstwo i swiadkowie to wlasnie tyle wyjdzie) to i tak koszt minimum 12 tysiecy. nie wiem na czym mozna zaoszczedzic ale po minimalnych kosztach to ... ok. 100 zł za osobe na sali czyli 5 tys., sukienka z dodatkami 1,5 tysiaca, garnitur buty itd, ok. 700 zł, dj 1 tys, fotograf 1,5 - rezygnujemy z kamery. do tego nocleg dla ok. 35 osób. x 50 zł, czyli 1,7 tys. i mamy 12 tysiecy prawie. a jeszcze inne nieprzeiwidiane przezemnie wydatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×