Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

star_007

czarny kał i chore nerki

Polecane posty

powiedzcie mi co się dzieje aż tak złego , że kał jest czarny, mój dziadek na to choruje ma torbiele na nerkach i jest coraz gorzej a dziś zrobił czarny kał jak smoła i w tygodniu miał poważne napady bólowe związane z nerkami ma chorą wątrobe tez i nie wiem czy to już końcówka :??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mediatorka
Czarny stolec i fusowate wymioty Jednym z najbardziej typowych objawów krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego, a więc przełyku, żołądka i dwunastnicy, jest tzw. czarny stolec. Przyczyną tego jest zhemolizowana krew (hemoliza - rozpad krwinek czerwonych), która rozkładając się w jelitach, przybiera właśnie czarny kolor. Niekiedy zmiana barwy stolca może być spowodowana spożyciem pewnych pokarmów (czarne jagody, jeżyny) lub leków (Ventrisol, preparaty żelaza). Wśród objawów, które mogą wskazywać na krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, należy wymienić spadek ciśnienia i wzrost częstości akcji serca, bladość skóry, zawroty głowy, nieprawidłowe wyniki morfologii krwi. Na przykład, jeżeli po zmianie pozycji leżącej na stojącą stwierdza się obniżenie ciśnienia skurczowego o więcej niż 10 mmHg lub przyspieszenie tętna o więcej niż 20 uderzeń na minutę, wówczas znaczy to, iż doszło do utraty przynajmniej 20% objętości krwi krążącej. B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian198571
witam. Akurat czarny kał wydalił wczoraj mój Dziadek. Ma kłopoty z wątrobą. Wcześniej sugerowano też wylew żółci z woreczka żółciowego. Zauwarzyłem u niego wczoraj spadek temp., sanitariusze zmierzyli cisnienie, było właśnie za niskie. Na dzień dzisiejszy leży w szpitalu na chirurgii. Za tydzień ma termin operacji zapowiedziany już mies. wcześniej. Star_007, co dalej działó się z Twoim Dziadkiem?? Proszę Cię o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian198571
mój mail;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świderki.......
wiem ze czarny kał jest tez po spozywaniu żelaza w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian198571
nie orientuje się, czy Dziadek spożywa tabletki z żelazem. Na odwiedzinach dzisiaj się dowiem. Skoro to drugi dzień odkąd ma czarny kał, tzn., że powodem nie są tabletki tym bardziej jesli bierze te same leki od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian198571
tak, ma raka wątroby i yo w dodatku zaawansowanego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witkowianin
Witam, ja mam 15 lat dzis tez zalatwialem potrzeby fiziologiczne i patrze poczatek brazawy a koniec szaro czarny, nie wiem co to moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×