Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AgatA SmarkatA

Rogaliki-problem.

Polecane posty

Gość AgatA SmarkatA

mam odwieczny problem ze zwijaniem rogalików. Ciąć ciasto w trójkąty czy kwadraty i jak zwijać żeby miało rogalikowy kształt? proszę o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki trójkąt z dłuugim górnym szpicem rolujesz zaczynając od podstawy do długiego szpica. (grunt to zamotać się w geometrię :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgatA SmarkatA
próbowałam, ale właśnie rolując od podstawy zostają mi po bokach dziury, zawsze farsz mi tamtędy wypływa :( i co z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawy mi się chce
z czym robisz rogaliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgatA SmarkatA
zazwyczaj z marmoladą albo z owocami-truskawki, maliny albo jagody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdarza się że troche wypłynie, ale nie jakoś wiele (chyba że robisz z dżemów sklepowych, to wtedy na pewno bedzie wypływać, bo składają się głównie z wody :P ) Możesz spróbowć trochę je ścisnąć przy pierwszym \'skręcie\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgatA SmarkatA
a zagniatacie rogi do środka? jakieś pokraczne mi wychodzą i pomimo tego że taki sam kawałek ciasta zwijam, to jedne mniejsze, inne większe :( chyba się nie nauczę.. marmoladę do rogali kupuję prawdziwą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też wychodzi każdy inny - ale uważam że taki jest ich urok, w końcu są domowe, nie sklepowe z maszyny ;) W linku podanym przez Dobrą Energię jest zdjęcie rogalików i sposobu robienia - chociaż moim zdaniem powinny być bardziej pękata, a nie takie jak ruloniki, przynajmniej ja się staram tak ;) \"Prawdziwa marmolada\"? A co to jest? Nie wiem, bo nie zdarza mi się kupować przetworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi i tak wychodzą różne - jedne pękate, drugie chude, a każdy krzywy :), nadzienie też wypływa czasem, ale co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierzesz kawałek ciasta i musisz go rozwałkować na kształt \'\' koła\'\' potem krojusz na pół i jeszcze raz na pól tak i wychodzą trójkaty i potem zwijasz w rogale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×