Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

quzka

kto doradzi???

Polecane posty

chcielibyśmy z mężem i trzyletnim synkiem wyjechać za granicę, myśleliśmy o Anglii lub Szkocji, ale nie wykluczamy któregoś z krajów skandynawskich, czy ktoś mógłby doradzić od czego zacząć, mąż jest kierowcą i słyszeliśmy, że jest mnóstwo pracy w tym zawodzie, piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem napewno, ze w dublinie poszukuja mnostwa kierowcow i tu nudzic sie nie bedzie. Twoj maz oczywiscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on zna tylko pdst. angielski, nie orientujesz się może czy musiałby zdać wcześniej jakiś egzamin z języka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
kierowcow szukaja rowniez w Szkocji ale jesli moge doradzic - poniewaz macie dziecko i nie mozecie sobie pozwolic na wyjazd bez pewnej pracy. Jest wiele agencji, ktore szukaja juz w Polsce kierowcow autobusow i tak zdaje sie egaminy i jedzie juz do wybranego kraju z pewna praca i kontraktem w reku. Takie nabory prowadza miedzy innymi do First'a czyli kompanii transportu miejskiego. Mozecie tez jechac w ciemno i szukac pracy na miejscu ale trzeba sie liczyc z tym ze to troszke potrwa a z czegos trzeba zyc i jesli przyjedziecie z polskimi oszczednosciami to przy braku pracy tu na miejscu szybko sie stopia bo w przeliczeniu na polskie mieszkanie jest o wiele drozsze. Tak wiec lepiej jesli przynajmniej Twoj maz bedzie mial juz pewna prace a Ty na spokojnie bedziesz mogla czegos szukac na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
jesli zdecyduje sie na zdawaznie egzaminow na miejscu to nie ukrywam ze z podtawa znajomoscia ma marno male szanse na jego zdanie bo mimo, ze z praktyka pewnie nie bedzie mial prpblemu ale jest jeszcze teroria i przepisy a jak nie zrozumie pytanie po angielsku to oczywiste ze nie ma szans zeby na nie poproanie odpowiedzial. Ale moj kolega zdawal taki egzamin w Polsce i on jest po polsku wiec o wiele latwiej sie tam dostac. A pozniej na miejscu juz jakos sobie poradzi - ten moj kolega tez bardzo slabo mowi a jezdzi juz kilka miesiecy w Glasgow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
Dobra rada! jezeli nie macie dobrego jezyka to nie pchajcie sie tutaj i to teraz. Duzo teraz tu studentow. Podstawy w polsce tutaj moga okazac sie calkowita nieznajomoscia jezyka. Moze i sa miejsca dla kierowcow,ale takich, ktorzy maja juz doswiadczenie w ruchu lewostronnym i referencje od poprzedniego pracodawcy, no chyba,ze ktos jest prawdziwym szczesciarzem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnenna
Ups chodzi mi o Dublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady, zaraz poszukam czegoś na temat first\'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś może jak my stara się wyemigrować całą rodziną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
najlepiej bedzie jak Twoj maz pojedzie pierwszy - znajdzie mieszanie zdazy troszke pieniedzy odlozyc na wasz przyjazd bo taki przyjazd w nieznane i to od razu cala rodzina nie wyjdzie Wam na dobre. I poszukaj koniecznie agencji w Polsce ktore robia nabory na kierowcow do UK - wydaje mi sie ze moj kolega znalazl taka w Warszawie ale nie pamietam nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcielibyśmy się rozstawać, zrobimy wszystko, żeby wyjechać razem, mam nadzieję, że nam się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesto pisza ze angielski wystarczy taki by moz sie w miare porozumiec ;) [ np wiedziec na jaka ulice trzeba dojechac ] sa tez ogloszenia gdzie chca angielskiego fluent ale w takiej sytuacjii trzeba szukac najlepszych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
no tak ale jesli on chce zdawac egzamin juz w UK a nie w Polsce to wystarczajacy angielski naprwde nie wystarczy bo moze i dogada sie o jakas ulice chodzi ale najpierw terzeba zdac egzamin - a od innego kolegi ktory probowal w Edynburgu dostac sie do Lothiana (inna firma transportu publicznego) dowiedzialam sie ze na kilka pytan poprostu nie mogl odpowiedziec bo nie rozumial do konca pytania i mimo ze w Polsce jezdzil na butobusach ponad 10 lat nie zostal przyjety. A poza tym jak chcecie wszyscy naraz przyjechac jesli nie macie mieszkanie ? przeciez nie bedziecie mieszkac z dzieckiem w hostelach ? Co innego jesli macie kogos znajomego w tym miescie kto nagra Wam juz mieszkanie. Ja przyjechalam ponad 3 lata temu z chlopakiem tylko a bylo nam ciezko a juz nie wspomne o tym ze Polakow bylo o polowe mniej wiec z praca bylo o wiele latwiej. Ale oczywiscie wybor jest Wasz - ja tylko mowie ze to nie takie proste tutaj zaczynac nowe zycie jak sie wydaje mieszkajac jeszcze w Polsce. Jest tyle spraw do zalatwienia zwlaszcza na poczatku a jak jeszcze nie znacie jezyka to naprawde bedziecie mieli ciezko. Ja przed wyjazdem uczylam sie angielskiego ok 5 lat w szkole a po przyjezdzie okazalo sie ze mowia z takim akcentem ze ciezko mi jest zrozumiec o co im chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcieliśmy nagrać wszystko już tu w Polsce, masz rację, że w ciemno nie ma co jechać i to z małym dzieckiem, a czy nie orientujesz się czy ta firma first zapewnia zakwaterowanie, jeśli już kogoś przyjmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×