Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _ma_kota

Zwolnienie Lekarskie w UK

Polecane posty

Gość _ma_kota

Hej. Mam pytanie, czy ktos moze sie orientuje, jak jest ze zwolnieniem lekarskim w Anglii? Tzn, wiem, ze jesli choruje ponad 4 dni, to moge wypelnic Self Certyfikat i jesli oplacam NIN to pracodawca powinien mi za te dni zaplacic? A czy lekarz tez daje certyfikaty? Nie bylam do tej pory u lekarza, ciekawi mnie to... Jak zachoruje i nie bede w stanie isc do pracy ponad 4 dni, to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtedy musisz isc zobaczyc lekarza wiec jesli CZUJESZ ze choroba potrwa dluzej niz 5dni (zaczyna sie cos powaznego)to umow sie do GP. Tylko blagam nie mecz recepcjonistek ze musisz JUZ DZISIAJ zobaczyc doktora, bo to nie jest emergency. Jak cos to lekarz moze wystawic ci zwolnienie wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tfu moglo to zabrzmiec glupio wiec prostuje- choroba o ile nie przeziebienie czy inna \'blaha\' rzecz moze okazac sie emergency.Ale sam fakt ze potrzebujesz sick note to nie jest emergency.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ma_kota
Spokojnie, jestem pielegniarka, nie lece z byle katarem do lekarza ;) Preferuje samoleczenie i wlasnie dlatego chcialam wiedziec, jak to tutaj wyglada. Co zrobic, jak zachoruje i nie pojde do pracy... Obawiam sie, ze mam poczatki anginy ropnej. Choruje na nia od dziecka co jakis czas. O dziwo w Anglii samoistnie zniknely mi cysty ropne... Klimat najwidoczniej mi sprzyja ;) Obawiam sie, ze angina moze potrwac nieco dluzej, a z drugiej strony moze sie rozejsc... Jestem alergiczka, cos kwitnie, wiec migdaly moga byc powiekszone przy okazji alergii... A jak to mowia, kto pyta, nie bladzi... A jak moge wypisac taki Self Certyfikat? (jestem tu rok i nigdy nie potrzebowalam sie udac nawet do lekarza, wiec prosze sie nie dziwic, ze nie wiem jak to dziala ) Czy sa gotowe druki? Alez laik ze mnie ;) i dziekuje za odpowiedz, nie wiedzialam, ze moge dostac wsteczne zaswiadczenie o chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evian
a jak t jest jak jestem kelnerka i nie mam stalej pensji to jaka wyplaca mi wtedy kiedy bede chora i bede na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pracy to trzeba przyniesc zwolnienie od lekarza nawet jak sie choruje tylko 1 dzien, co jest kompletna bzdura. Niestety zbyt wiele osob nie przychodzilo sobie do pracy kiedy tylko nie mialo na to ochoty... 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ma_kota
Heh, ja też myślę o nowym kierunku studiów... Z pielegniarstwa na pedagogike religii ;) Kig, dziekuje bardzo :) Ale czy druczek moge wziasc, jesli nie jestem zarejestrowana u GP? Bo nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'ma_kota\' tak to to! powiem ci idz i popros wierz mi kazdy lekarz ma srednio z 2 tys pacjentow watpie zeby sekretarki pamietaly:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ma_kota
W ostateczności wydrukuje ;) Na razie nie potrzeba, retorycznie pytam. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorensoder
Mi zwolnienie wypisano w Sensimed Family Care - jakiś tydzień temu. Z polskimi lekarzami lepiej można się skomunikować, bo mój angielski jeszcze kuleje jak na temat zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llaik
czy byL ktos na zwolnieniu lekarskim dluzej niz 3 miesiace? jak reaguja pracodawcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooraju.......
CZY PRACODAWCA MA PRAWO WYPLACIC PRACOWNIKOWI 48% PENSJI JAK TEN JEST POWAZNIE CHORY I JEST 3 MIESIAC NA ZWOLNIENIU, ORJENTUJE SIE KTOS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do powyzej
jesli pracodawca placi ustawowe chorobowe to jest to 85.85 f/tyg a wiekszosc pracodawcow tak wlasnie placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek1948
a ja mam trochę inne pytanie. jesli przebywalem an urlopie w pl i złamałem nogę i bede mial ja przez 2 miesiące w gipsie wystarczy ze przesle pracodawcy przetlumaczone zwolnienie od polskiego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebuje druczek zwolnienia lekarskiego w uk samemu co się wypisuje na tydzień czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×