Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwasia

Super ciasto Toffi na lato!

Polecane posty

poniezej pzestawiam przepis na zajebiste ciasto toffi, zajadmay sie tym w pracy, robi moja kolezanka, ciasto schładzamy po zrobiemu w lodówce: CIASTO TOFFI - 2 op. Krakersów - 6 dużych opakowań (Petit-beurre ) – herbatniki - 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego - 1 l. mleka 4 żółtka ¾ szklanki cukru ½ szklanki maki krupczatki ½ kostki masła 0,5 l śmietanki kremówki 2 łyżki cukru pudru MASA KAJMAKOWA Puszkę mleka skondensowanego wstawić do wody i gotować 2,5- 3 godzin, na małym ogniu. ( Puszkę gorącą otwierać bardzo ostrożnie pryska !!!) MASA BUDYNIOWA Z 1l. mleka odlewamy szklankę mleka dodajemy 4 żółtka i ¾ szklanki cukru. Po utarciu dodajemy ½ szklanki mąki krupczatki- ucieramy. Resztę mleka zagotować z ½ kostki masła, dodajemy utartą masę i ciągle mieszamy. Na blachę układamy herbatniki przykrywamy je gorącą masą budyniową, a na nią układamy herbatniki. Masę kajmakową również gorącą wykładamy na drugą warstwę herbatników. Na masę kajmakową układamy krakersy. Ubijamy śmietanę z 2 łyżkami cukru pudru. Wykładamy na krakersy. Posypujemy startą na tarce czekoladę. super, zycze smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taką ochotę zeby zrobić, ze az mnie skręca, ale jem je od dwóch dni- miałysmy w robocie całą blachę! ciacho na serio jest zajebiste!!!! a najlepsze na drugi dzień!!! ide sobie ukroic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To klasyczny 3 bit :D Robiłam przedwczoraj, ale dodałam jeszcze powidło porzeczkowe do środka, żeby trochę go zakwasić. Moim zdaniem nic wybitnego specjalnie, ale rodzina się zajadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupcie Wam rosną
i flaczeją, takich rzeczy się nie jada moje piękne, potem żaden płacz nie pomoże ze dupcia grubaśna i sadło się rozrosło bez kontroli żadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno niech rosną jakoś sie tym nie będę przejmować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że tak Malineczqa!!! jak zrobisz to napisz czy dobre:) ja mam dwie lewe rece do gotowania, ale to musi mi wyjsc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowaala
Ciasto jest na prawdę super i to nie jest 3bit, podobne ale inne i smaczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się 3bit wpisze w google to wychodzą właśnie dokładnie takie przepisy, ewentualnie jest inna kolejnoc mas, albo budyń z torebki gotowy, albo mleko ze Śnieżką zamiast śmietany - ale to ciągle to samo, czyli przekładana krakersami masa karpatkowo-budyniowa, toffi i ubita śmietana na górze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×