Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emila9999

Odnośnie okresu próbnego

Polecane posty

Gość Emila9999

Witam, Mam pytanie do tych ktorzy znają się na Kodeksie Pracy bardziej ode mnie. A więc pracuje od miesiąca w firmie, w której praca nie za bardzo mi odpowiada. Umowa jest na 2 miesiące okresu próbnego. Jeszcze bardziej ciekawe jest to ze ta umowa jeszcze do mnie nie doatrła bo kierownik firmy na stałe jest w innym miescie i w ogole widziałam go 2 razy w życiu. Dzis dostałam lepszą ofertę pracy z której chciałabym skorzystąc. Czy w takim wypadku jestem zobowiązana do jakiegos terminu wypowiedzenia skoro nie podpisałam jeszcze umowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie w umowie masz okreslony okres wypowiedzenia. Ale w tym wypadku, skoro nie podpisalas zadnej umowy i wlasciwie pracujesz na czarno, to po prostu olewasz ta firme. Tyle, ze nie udokumentujesz w zaden sposob tego miesiaca przepracowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to, że nie dostała umowy do ręki, nie znaczy, że nie pracuje legalnie, tzn., może być zgłoszona do ZUSu, mogą być odprowadzane składki do US... a wtedy to nie jest na czarno. umowę pewnie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emila9999
Pracuję legalnie zostałam zarejestrowana w Zusie, wypełaniałam wszystkie papiery dotyczące moich danych, numer konta, doświadczenie, wykształcenie podawałam NIP i adres Urzędu skarbowego ale umowy miedzy pracodwacą a pracownikiem jeszcze nie dostałam. Tylko z jakim wyprzedzeniem powinnam zglosic kierownikowi ze chce zrezygnować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny określa art. 34 kodeksu pracy. Zgodnie z tym przepisem wynosi on: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, i 2 tygodnie, przy okresie próbnym wynoszącym 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×