Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasia098

Tampony

Polecane posty

mam 16 lat i chce sprobowac. jednak nie potrafie tego zrobic,nie dam rady.czy powinnam isc do ginekologa? moze mam jakoś inna błone dziewicza? co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggh
moze nie tak wkladasz, jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutkiego tamponu uzyj!:) musisz sie rozluznic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlinA.
Polecam tampony z aplikatorem :) Kup najmniejsze Tampaxy i do dzieła :P Pamiętaj, żeby się rozluźnić i skierować tampon w odpowiednim kierunku (na ukos, ku tyłowi), zresztą w opakowaniu są odpowednie rysunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w zyciu nie uzywalam
i uzywac nie bede ;) Moze to jest dobre dla kogos z malo obfitym okresem... Ze mnie to sie leje :P A poza tym co z tymi glutami, ktore nie wsiakna przeciez... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tampony moga zaszkodzic jak sie zapomni zmienic na czas ( a trudniej jest ocenic czy tampon juz nasiaknal) i wtedy moze powstac nadzerka (lepiej nie stosowac chyba ze sie idzie na basen) - pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam male tampony i z aplikatorem i tak nic:( moze ja naprawde mam ta wade. ktos moze slyszal cos o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moze zabolec ...to normale przy wkladaniu, zwlaszcza jak sie jest dziewica i nie jest sie do tego przyzwyczajona ...trzeba sie rozluznic (pozycja w lekkim przysiadze lub na lezaca) pamietaj zeby nie wlozyc za plytko bo inaczej nic nie da lub moze nawet wypasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie zapomni zmienic
na czas to najpierw sie poleje po nogach, a dopiero pozniej jakas nadzerka bedzie grozic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietaj ze bedzie bolec zwlaszcza na samym poczatku jak wlozysz tylko troche ale potem juz wejdzie (nie boj sie wlozyc palca do pochwy, tylko pamietaj o umyciu rok przed wlozeniem)..nie mozesz sie bac..pomysl ze dziewczyny na calym swiecie to robia i ze nic ci sie nie stanie ...troche odwagi. Wkladaj tampon ku tylowi (w kierunku plecow) jak bedziesz pchac pionowo w gore to moze nie wejsc tak latwo :D powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie moge, nie dam rady.ja naprawde musze najpierw stracic blone dziewicza:( to chyba za 10 lat tych tamponow uzyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, generalnie te z aplikatorem powinno Ci się udać wprowadzić. Ale jeśli naprawdę masz problem, to może wybierz się do ginekologa. Niech sam oceni. Jest niewielki procent dziewczyn, które mają bardziej zabudowaną błonę. Jeśli sie okaże, że do nich należysz, ginekolog powinien udzielić Ci też wskazówek dotyczących pierwszego razu. Żebyś nie miała problemów. A jak stwierdzi, ze masz standardową, to zostaje Ci tyklko kupić nowe pudełko i próbować do skutku. Ileś ich tam pewnie zmarnujesz, ale w końcu się rozluźnisz. I się uda. PS Próbowałąś kiedyś włożyć palec do pochwy? Najlepiej w okresie płodnym albo w czasie okresu (żeby był poślizg :) ) Jeśli wejdzie do pierwszego stawu, to znaczy, ze tampon też wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka24
Ja też miałam taki problem 10 lat temu i od tamtego czasu już nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia...pamiętaj jeszcze o jednym że nie każda dziewczyna ma klasyczną budowę błony dziewiczej. Wtedy nie powinna używac tamponów bo może sobie sama zrobic \"gugu\" (błona typu siteczko);-) Najwpiej powinnaś iść do ginka. Albo spróbuj ogladnąć sobie lusterkiem (czasem to nic niestety nie daje). I wybierz najpierw mały rozmiar tamponu. Ale mówie Ci najlepiej najpierw pogadaj z ginkiem.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×