Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aileen

porada prawna..

Polecane posty

moja starsza koelzanka i byla wspolpracownica mamy powysylala mi smsy gdzie powyzywala mnie od szmuli, kurew, ze zlapalam meza an dziecko itp itd. czy nmoge jej zalozyc jakakolwiek sprawe za obrazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ćwikiełka
idź do adwokata a nie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty chyba nie rozumiesz po co ja to pisze... chodzi mi o to czy w ogole za takie obrazanie mozna kogos oskarzyc.. na pewno sa tu osoby ktore sie na tym znaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADWOKACIK
Zgodnie z prawem jesli jej nic nie zrobilas to ,tak mozesz jej zalozyc sprawe i to jest wiecej niz pewne ze Ty wygrasz, ja nie znam tych paragrafów ,ale to jest naruszenie twojego imienia, obraza itp, tylko nie kasuj tych smsów na dowód beda potrzebne i wygrana masz na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie nic jej nie zrobilam, z dnia an dzien w glowie jej sie poprzewracalo, zerwal z nia facet, dziewczyna wtym momencie nie ma nic, mieszkania, faceta, dziecka, o ktorym tak marzyla , wyksztalcenia a ni kasy, a ja mam wszytsko z tych rzeczy i chyba zrobila to z zazdrosci ale nie zamierzam jej tego darowac. a smsy specjalnie zachowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadieżda-tumska
niby dlaczego nie mam jej pobóc za free?? tak, możesz wnieść oskarżenie, którego podstawą prawną jest art. 216 kk. Ściganie odbywa się tu z oskarżenia prywatnego. mam nadzieję, że nie odpowiedziałąś koleżance tym samym, tzn. nie otrzymała od Ciebie podobnych smsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aatototto
a z tego jeszcze mozesz miec kase bo potem jak zaplacisz za zalozenie sprawy to jesli ja wygrasz , a wygrasz to mozesz ubiegac sie o zrot kosztow a za sprawe ona zaplaci a do tego jeszcze jakies odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadjeżda-tumska
oczywiście! w wypadku wygranej wszelkie koszta sądowe, łącznie z wynagrodzeniem dla Twojego ewentualnego adwokata pokrywa koleżanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywscie, ze nie odpisywalam, znizac sie do jej poziomu.. heh to by bylo smieszne. dziekuje za odpowiedzi, wielka buzka dla was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aileen...parę pytań... 1. czy smsy wysyłała ze tel, który jest zarejestrowany na nią? 2.jeśli nie, to czy można udowodnić, że to ona posługiwała się tym tel w tym czasie? 3.kiedy to było? 4.czy w tej sprawie mogą zeznawać jakieś osoby trzecie? takie nabluzganie drogą smsową jest karalną obrazą art.219 par.1 kk Jest to przestępstwo scigane z oskarżenia prywatnego, czyli sama musiesz wnieść do sądu akt oskarżenia (mogę Ci napisać :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bylo tydzien temu, telefon jest na nia. tylko, ze ja jutro wyjezdzam na 5 tygodni z Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadjeżda-tumska
art. 219?? Art. 219. Kto narusza przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych, nie zgłaszając, nawet za zgodą zainteresowanego, wymaganych danych albo zgłaszając nieprawdziwe dane mające wpływ na prawo do świadczeń albo ich wysokość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. a z resztą... Facta probantur, iura novit curia. :-) czy też Da mihi factum, daba tibi ius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadjeżda-tumska
myślę, że najlepiej będzie, jeśli napisze Ci to adwokat, po szczegółowym zapoznaniu się ze sprawą i treścią smsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadjeżdża---> a przy okazji zasada da mihi.. wątpliwe jest, czy ma zastosowanie z procesie karnym, albowiem akt oskarżenia winin wyraźnie wskazywać podstawę materialną prawną oskarżenia. Jedynie w procesie cywilnym nie ma obowiazku uzasadniania prawnego powództwa (wystarczy uzas. faktyczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadjeżda-tumska
czarna pokraka Tobie. na pewno dobry art. podałaś? o ten Ci chodziło? bo jeśli tak, to zupełnie nie dostrzegam powiązania :-) raczej nie da się go tu upraktycznić. chyba coś pomyliłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest tam
a jak sie znacie na kodeksach to powiedzcie co grozi za pobicie? wyszlem z izby wytrzezwien po tym pobiciu i normalnie mnie puscili. Bedzie cos z tego jeszcze czy znaczy ze jak nie zatrzymali to odpuszczone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadjeżda-tumska
czarna pokraka my mówimy o prywatnym akcie oskarżenia, a ten na podst. art. 487 kpk może ograniczać się do wskazania osoby oskarżonego, zarzucanego mu czynu, oraz dowodów, na których opieramy oskarżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadieżda-tumska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadieżda-tumska
ja??? przeczytaj swoją pierwszą wypowiedź :-): 08:46 czarna pokraka Aileen...parę pytań... 1. czy smsy wysyłała ze tel, który jest zarejestrowany na nią? 2.jeśli nie, to czy można udowodnić, że to ona posługiwała się tym tel w tym czasie? 3.kiedy to było? 4.czy w tej sprawie mogą zeznawać jakieś osoby trzecie? takie nabluzganie drogą smsową jest karalną obrazą art.219 par.1 kk Jest to przestępstwo scigane z oskarżenia prywatnego, czyli sama musiesz wnieść do sądu akt oskarżenia (mogę Ci napisać )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda, w stosunku do aktów prywatno-skargowych nie ma obowiązku uzasadnienia materialno-prawnego ale powszechnie wzorując się na trybie publiczno-skargowym wskazuje się jakiego art. dyspozycja została wypełniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadjeżda___> w tej sprawie wszystko jest jasne jest jedynie maleńki problemik: właściwość sądu. Gdyby panie zwymyślały się w czasie osobistego spotkania właściwym byłby sąd, dla miejsca, gdzie pyskówka się odbyła. Panie mogły przebywać w dwóch różnych miejscach...ja optowałabym za właściwością sądu miejsca, gdzie zniewaga dotarła. A jak Ty uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bandyta-999
ale goooooopie baby :) Przed kim tu zgrywacie takie mądre ? Przed tymi 16-latkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bandyta-999
ej pokraka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×