Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniapaniahania

na czym polega staz pracy zaproponowany w urzedzie pracy??

Polecane posty

Gość aniapaniahania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega? Dostajesz skierowanie do danego zakładu pracy (chyba, że sama znajdziesz sobie pracodawcę, który przyjmie Cię na staż), podpisujesz umowę na 3-12 miesięcy i pracujesz jak inni pracownicy, a czasem nawet ciężej, bo wiadomo, że nowym daje się najgorszą robotę, szczególnie stażystom i dostajesz wynagrodzenie, w tej chwili niecałe 500zł. Przyługuje Ci urlop wypoczynkowy w wymiarze 2 dni za każdy przepracowany miesiąc. Staż to dobre rozwiązanie, bo możesz później dostać stałą pracę, a nawet jeśli nie, to zdobywasz nowe doświadczenia co zapewniam Cię, przyda się w przyszłości. Ja miałam pół roku przygotowania zawodowego w prokuraturze, przemęczyłam się i teraz mam stałą pracę w sądzie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelia.....
dokładnie tak jak napisała koleżanka wyżej-przemęczyłam się6miesięcy w ZUSie ale potem nie mialam problemu ze znalezieniem pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy od firmy, czasami możesz kserować dokumenty i myć szklanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniapaniahania
a oni mi wybiora staz w takim zawodzie jak mam ?bo to bez sensu jesli ja mam przepracowane okolo 5 lat jako sprzedawca a oni mi staz chca dac jak ja juz go mam.czy moge sobie wybrac zawod w jakim bym chciala miec staz np .na kosmetyczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilijka
Staż mozesz zrobić po szkole, studiach- chyba jest jakiś okres czasu od skonczenia studiów, w którym można podjąc staż. Idzie się do urzedu, i tam pani dopasowuje, jeśli akurat taki jest- staż do wykształcenia. Ja wiem ze tak to się odbywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniapaniahania
ja jestem 6 lat po szkole i juz duzo lat pracowalam.po co mi chca dac ten staz?:/staz sie robi ludziom ktorzy go nie maja a ja po tylu latach to mam 5letni staz.nie wiem o co im tam chodzi w tym smiesznym urzedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadaxa
To chyba masz po prostu przepracowane te 5 lat, a nie staż...staz trwa kilka miesięcy i dostaje się za niego niecałe 500zł. Po odbyciu stażu dopiero zatrudnia sie daną osobę w miejscu gdzie miala staż, jesli sie nadaje i akurat potrzebują lub gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprwdopodobniej nastapila jakas pomylka bo nie mogli zaproponowac Ci odbywania stazu skoro pracowalas dluzej niz 3 miesiaće, no chyba ze nie dostarczylas swiadectw pracy podczas rejestracji w urzedzie i nie widnieje to w ewidencji w danym urzedzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy pozmieniały się przepisy, ale na staż kieruje się absolwenta. Ten status utrzymuje się przez 12 miesięcy od ukończenia szkoły (lub studiów). Nie proponuje się go osobą, które mają już pracę tylko raczej bezrobotnym... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na czym to wszystko polega ? Bo ja znalazłam sobie staż sama , staz mialam miec proponowany od 1 października , w Urzedzie mi powiedziono ze nie idzie sie do pracy od tego dnia co jest wpisane we wniosku tylko od tego momentu jak do mnie zadzwonia z Urzedu lub pracodawca u ktorego mam przebyc staż . Mineło juz pare dni i nie dostałam zadnego telefonu. PS: nie podpisywałam zadnej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często kończy się obciąganiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staż z PUP? Idziesz tam, gdzie Ci zaproponowali i odrabiasz go. Choć lepiej wcześniej znaleźć sobie pracodawcę, u którego chce się go zrobić. Ale wiadomo, że tak jest trudniej, bo pracodawca musi się zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×