Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czajka

zapiekanka - czym ją zalać?

Polecane posty

Mam trochę ugotowanego makaronu, chciałam z niego zrobić zapiekankę na obiad, mam jeszcze parówki, gotowane warzywa, ale nigdy nie robiłam jeszcze zapiekanki. Czym ją zalać, żeby trzymała się kupy i nie rozpadała? śmietaną z jajkami? nie wiem... Proszę mi podpowiedzieć. Z góry dziękuje. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drewniana kukielka
tak, smietana z jajkami bedzie dobra. chociaz parowki mi srednio do tego pasuja... mozesz pokombinowac - dodac do tej smietany koncentratu pomidorowego, zoltego sera, doprawic i takim sosem to zalac. sama smietana z jajkami nadaje sie raczej do delikatnych zapiekanej warzywnych, ewentualnie z drobiem, do parowek jakos bardziej pasuje mi sos z pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie mam koncentratu, nie wiem co mam zrobic z tym makaronem. Przedwczoraj robiłam spagetti i ugotowałam stanowczo za dużo makaronu, dlatego pomyslałam o zapiekance.Co zrobic, żeby nie było to mdłe? Nie mam nawet naczynia do zapiekania, ale pomyslałam, że moę to zrobic w zwykłej blaszce, albo w tortownicy wyscielonej alufolią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drewniana kukielka
blaszka albo tortownica beda calkiem ok, tez radze sobie w ten sposob. jesli chodzi o sos - zwykle mieszalam slodka smietanke 30% z jogurtem naturalnym, dodawalam zupke w proszku cebulowa i juz zadnych wiecej przypraw. wychodzilo naprawde smaczne, chociaz to byl sos do zapiekanki ziemniaczanej, mysle, ze z makaronem tez powinno wyjsc. generalnie jestem przeciwnikiem wszelkich wyrobow instant, ale tu zrobilam wyjatek i sie oplacilo. jesli nie masz ani zupki, ani koncentratu - dodaj po prostu przypraw - sol, pieprz, jakies ziola, slodka papryka w proszku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki - drewniana kukielko - za pomoc, spróbuję tak zrobić. zobaczymy co z tego wyjdzie, podpowiedz mi jeszcze, proszę, ile jajek na jaką ilość śmietany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drewniana kukielka
mysle ze 1 jajko na 250 ml bedzie ok. im wiecej dodasz, tym mocniej spoi skladniki zapiekanki. no i ten zolty ser bylby swietny, jesli znajdziesz w lodowce jakies skrawki, to dodaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam żółty ser, wprawdzie w plasterkach, ale jak go drobno pokroję, to chyba może być? Tylko dodać go do tej zalewy, czy posypać po wierzchu? Tak się dopytuję o szczegóły, bo w kwestii zapiekanek naprawdę jestem zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ser może być w plastrach tylko poukładaj warstwowo - makaron - parówki warzywa i co tam masz - sos śmietanowy - plastry sera i znowu makaron..... ser sie roztopi i jeszcze lepiej połączy warstwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollka
A tak się wtrące .... ile powinno się zapiekac taką zapiekankę? ok.20 min wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wszystkie produkty były wcześniej gotowane (oprócz tych jajek w śmietanie) to 20 minut wystarczy spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za pomoc, wiedziałam że na Kafeterianki można liczyć. 🌻 Idę walczyć z tą zapiekanką. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko.
nie zapomnij dodac czosnku, cebuli i ziol, bo bedzei mdla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapiekanka wyszła nie taka zła w smaku i nawet nie mdła, ale po tej ilości przypraw jaką dodałam, spodziewałam się, że będzie bardzo ostra, dla mnie za ostra, a wcale tak nie było. Jedno tylko mi się nie podobało - rozsypywała się i podchodziła płynem, chyba z tej śmietany i jajek. Nie wiem. Co zrobiłam nie tak? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaderx
Czajka -za krótko zapiekałąś. 20min. to malusio. Śmietana z jajkiem powinny się ściąć do konsystencji twarożku -znaczy że się ścięły. Ja zapiekam zawsze 40-60min. Niestety produkty wolno przechodzą temperaturą. Z jajkeim nie ma prawa się rozpieprzać więc wnioskuję że skąłdniki się nie ścięły. Ja daję czasami co mam i bez jajka robię (smak mnie wk.:-P) daję tylko garść sera żółtego starkowanego, mieszam wszystko w garnku i wykłądam do naczynia, zapiekam. Nigdy mi się nie rozwala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba będzie właśnie to, tu ktoś napisał, że 20 min wystarczy, ja zapiekałam ok30min, ale to widocznie za mało. Niedługo spróbuję jeszcze raz i będę zapiekać dłużej. Zobaczymy, obawiam się tylko, żeby przez tą godzinę to się nie spaliło. Metodą prób i błędów dojdę do perfekcji! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz zapiekanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×