Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona asica

pierwsze mieszkanie-pierwszy szok

Polecane posty

Gość zagubiona asica

niedawno kupiłam mieszkanie i zaczynam urządzać od zera! Najbardziej przeraża mnie sprzęt AGD, co tu duzo mówić nie znam się na tym! Przeczytałam topiki nt pralek, lodówek itp.i jeszcze mniej wiem!W każdej firmie zdażają się wpadki ;-) Proszę Was o pomoc i rady, jakiekolwiek... szukam lodówki do zabudowy, gazówki, pralki (i jeszcze miliona innych rzeczy, ale nie będę juz zawracać Wam głowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mojej analizy topików, forum, opini wynika co następuje: płyta (el lub gaz) i piekarnik -mastercook lodowka -aeg electrolux pralka -bosch, siemens, electrolux ew. jesli cie stac -Miele udanych zakupów. polecam ceneo.pl, czasami warto sciagnąc sprzęt z drugiego konca kraju bo wychodzi kilkaset zlotych taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Ja tez jestem na etapie kupownaia agd, a dokładniej pralki i po przeczytaniu topików na ten temat zdecydowałam sie na GORENJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
ja mam w domu pralke, lodówkę, okap, mikrofalówkę whirpoola, piecyk gazowy mastercooka, a zmywarkę boscha :) wszystko działa bez zarzutu od wielu lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się na firmach, natomiast przestrzegam przed jednym - stalą nierdzewną. Wyglada pięknie, ale tylko na początku, popełniłam ten błąd ze zlewozmywakiem i kuchenką gazową - trudno się czyści (nawet odpowiednimi preparatami) i nawet kropla wody powoduje brzydki efekt plamy :( Jedyne co w miare dobrze działa to ściereczki z mikrofibry, ale też nie jest idealnie :( Tak więc nie powielaj cudzych błędów, sprzętom z nierdzewki mówimy nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona asica
Dzięki za wskazówki :-) a co do tego nieszczęsnego zlewozmywaka...właśnie wiem, że są okropne w utrzymaniu, ale dowiedziałam się, że to zależy od materiału, od tej stali i właśnie te tańsze są niefajne, ale za to te droższe to juz się super czyszczą i w ogóle nie ma z nimi problemu. Czy to prawda??? Ma ktoś jakies doświadczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kazdej firmie zdarzaja sie wpadki - tzn jakis typ sprzetu nie wyszedl im najlepiej. jak ja kupowalam to zaczynalam od sklepow internetowych - tam pod kazdym modelem sa kometarze uzytkownikow i mozna z nich sie duzo dowiedziec. pozniej szlam do sklepu zeby na zywo obejrzec sobie moj prztyszly zakup (ewentualnie wybrac gdy mialam kilka typow) i zamawialam w sklepie internetowym bo tam jest duzo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o zlewozmywak to polecam te z fakturą lnu, rewelacja, wystarczy wytrzec i nie ma śladu plam. moja mama ma od 3 lat, ja kupilam taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Ci gratuluję własnego mieszkania :) a co do sprzętu agd to polecam tylko polskich producentów - najłatwiej o części na wymiane etc. polskie marki to dobre, sprawdzone marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
ja mam piecyk ze stali nierdzewnej i rzeczywiście trzeba poświęcić mu więcej czasu, aby wyglądał czysto. natomiast zlewozmywak mam z fakturą lnu i żadnych problemów z utrzymaniem czystości. a kupiłam jeden z tańszych w castoramie ;) co do polskich firm, to moja babcia i kuzynka mają pralki amica i dziadostwo ciągle się psuje, przecieka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
zresztą najlepiej pospaceruj po marketach rtv/agd i popytaj sprzedawców o rady. a potem wybierz najlepszy i zamów przez neta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina,podaj ten link jeszcze raz,proszę:) A żymloka to ja od lat 15 nie jadłam!!![zly}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona asica
Dziekuję :-) a co to za zlewozmywaki z faktura lnu??? Czy wyglądaja tak, jak te ze stali?? I Ile kosztują (na oko). Czyli radzicie kupować w sklepach internetowych??? Hmm przyznam, że bedzie to dla mnie wyzwanie, ale może rzeczywiście warto się przełamać :-) Nie rozumiem tylko jak sprzety moga byc dużo tańsze??Przeciez sama przesyłka to pewnie niezły koszt, no i aspekt ufności...czy mozna ufac takim sklepom???Może to dziwne pytanie w dzisiejszych czasach, ale naprawde nie mam doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedawno tez robiłam zakupy agd: pralka - candy lodówka - mastercook płyta gazowa do zabudowy - candy piekarnik el do zabudowy - candy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
moja mama też ma zlew ze stali z fakturą - super sprawa. Zacieków nie widać, fajnie wygląda. Użytkują go już ponad 8 lat i wygląda o niebo lepiej niz mój 3 letni z tworzywa kompozytowego TEKA. Tego nie polecam, mam piaskowy kolor, zachodzi dziadostwo i ciężko odszorować ( a mam zmywarkę, więc i tak go oszczędzam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe może już dobre :) już do was wracałam ale po drodze zatrzymał mnie ten topic hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie zlewu z fakturą lnu wpisz sobie w google, wychodzą zdjęcia - ja tez to właśnie zrobiłam przed chwilą żeby sprawdzić co za cudo ;) I mnie to wszystko niedługo czeka... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam: lodówka - ariston zmywarka - elektrolux okap - mastercook gazówka - amica pralka - AEG elektrolux zlewozmywak mamy granitowy i mimo 10 lat wygląda jak nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokwa
ja tez jestem blisko przeprowadzki, ze starych sprzetow w domu mam kuchenke gazowa amika i akurat na nia nie narzekam, pralke elektroluxa i lodowke boscha. Teraz kupilam wszystko boscha-plyte ceramiczna, zmywarke i mikrofale. Polecam ci zakup przez internet (sama wszystko kupilam przez internet) o wiele taniej niz w sklepie. Wczesniej tylko wybierz w sklepie co dokladnie chcesz i do dziela. A co do zlewu to kupilam franke ze stali i bardzo mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje sprzęty
Moje sprzęty mają dopiero 8 lat, ale jeszcze ani razu nic się nie popsuło: lodówka - gorenje zmywarka - Bosch płyta ceramiczna i piekarnik - zanussi pochłaniacz - zanussi pralka - siemens mikrofalówka - Wirpool zlew - granitowy Wszystko w zabudowie oprócz mikrofali i pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaasne
waź jeszcze pod uwagę, że jeśli kupisz kuchenkę z płytą ceramiczną eksploatacja wyjdzie ci drożej niż z gazowa. Zwracałabym też uwagę na taki parametr jak energooszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje sprzęty
Ja z mojego doświadczenia mogę CI dodać, że zwróć uwagę, żeby pólki w lodówce były szklanne. Niektóre plastiki sie odkształcaja, albo pojawiają się na nich małe pękniecia. Moja poprzednia lodówka to była amica i bardzo ja sobie chwalę. O niebo lepsza od tej co mam teraz. Tylko , że miałam dosyć małą i do zabudowy zdecydowalismy się na gorenje. Zwróć też uwagę, czy w swoim mieście , albo niedaleko masz serwis swoich sprzętów, bo jak nie to możesz czekać na naprawę sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje sprzęty
No własnie i kupuj raczej najwyższą klasę energooszczędności . Ja mam płytę elektryczną i płacę za prąd tyle co koleżanka , która kupiła tanią kuchenke gazową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×