Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jajajajajajajajaja

plaskostopie - operacja

Polecane posty

Gość anka199225
Po długiej nieobecności wracam!:) i serdecznie zapraszam do kontaktu w sprawie operacji i nie tylko :) gg 647446 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żanetqa_1966
Trudno powiedzieć, czy takie zabiegi są dobre, szczególnie w wieku dorosłym, kiedy układ kostny przestał się już rozwijać. Takie wady najlepiej leczy się u dzieci. Szczerze mówiąc, jestem sceptycznie nastawiona do operacji...myślę, że mogą tylko pogorszyć sprawę. Mój chłopak miał taki zabieg na płaskostopie.....efektu brak, a teraz odczuwa bóle stopy. Spróbujcie lepiej jakiś wkładek do butów. Polecam takie firmy Memo (można kopić online).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanek
Witajcie, ja nie mam problemu z płaskostopiem, ale ma ten problem moja córka, niedługo skończy 5 lat. Od dłuższego czasu skarży sie na bole nóg. Różne były diagnozy - bole wzrostowe, robiłam badania krwi i inne, bo żal mi było małej, budzenia co noc....i dla niej i dla mnie to nie jest fajne. i to Ciągle ...mamusiu bolą mnie nóżki. jak byłam z nią u ortopedy jak miałą 3 latka, to powiedział, ze jestem nadgorliwą matką, bo wymagam żeby miała w pełni rozwinięty układ kostny.... Mam tylko pytanie do osób, które mają ten problem, czy pamiętacie, czy będać dzieciakami bolały WAS stopy? Magda skarży się ewidentnie na podeszwy, czy ten trop jest dobry???? Prosze niech ktoś coś mi napisze. Pozdrawiam hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo się decydowałaś na ten zabieg :p No ale lepiej późno niż wcale. Moim zdaniem często dopiero operacja pomaga. Pewnym rzeczy się nie przeskoczy jak to się mówi. Bynajmniej tak było w przypadku mojej znajomej. Polecała lekarzy z Poradni Stopy z Wawy z tego co pamiętam. Co do cen, niezbyt się znam - ale wiem, że takie zaawansowane operacje to tylko w prywatnych klinikach, ponieważ na NFZ ich nie robią. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jestem dwa tygodnie po peracji plaskostopia mam44 lata .jestem zadowolona bez komplikacji zadnego gipsu tyko specjalny but za 80zl na 6 tygodni.zabieg na nfz trzy sruby w palcach i drut w haluksie ktory bedzie wyjety po szesciu tygodniach. Takie operacje wykonuja w lodzi w klinice ortopegycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam operacje w prywatnej klinice ,podaje stronkę jesli ktos bedzie chcial dowiedzieć sie wiecej szczegółów i poczytac o operacji poradniastopy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam płaskostopie ale nie bolą mnie stopy :/ dziś byłem u ortopedy w przychodni w łodzi na drewnowskiej i lekarz powiedziała mi że tego już się nie da wyleczyć żadnymi wkładkami bo już praktycznie mój układ kostny się tak nie rozwija, skoro mnie nie boli to nie muszę mieć żadnej operacji ale taką mogę przejść no skorygowanie tej wady, w jakim kolwiek czasie...... czy ktoś jest po takiej operacji z Łodzi i powie jak wszytsko wyglądało ? Bo w sumie byłoby lepiej gdybymprzeszedł ten zabieg ale muszę mieć 100% pewność żemi nóg nie zp*erdolą bo to by był dla mnie wielki cios, więc np jeżeli np po takiej operacji, ja który normalnie uprawiam sporty itd czy po takim zabiegu utracę taką możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce ok 3 lata temu pojawił się nowy sposób leczenia płaskostopia metodą HyProCure, wciąż bardzo mało znany. ( Swoje początki ma w USA ) Charakteryzuje się małą inwazyjnością i wysoką skutecznością. Postanowiłem utworzyć bloga z opisem własnych doświadczeń po zabiegu, który to już za kilka dni. zapraszam: http://hyprocure-polska.blogspot(kropka)com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik98
Witam. Mam pytanko dot. operacji na płaskostopie podłużne, ponieważ ide na operacje 2 lutego i troszkę sie obawiam jej. Dlaczego czytając różne fora na temat operacji o płaskostopiu nie wyczytałem informacji na temat gipsu? Ja niestety po operacji mam mieć 9tygodni gips, z jakiego powodu tak długo? Operacja bedzie to podobno jakaś tradycyjna. Prosze o odp tutaj lub na moje gg: 45919575

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowaala
Rzeczywiście walka z płaskostopiem jest dość trudna. Ja dla mojej córki kupowalam niedawno wkładki ortopedyczne, aby trochę zlikwidować problem. W zakładach ortopedycznym Omiotki takie wkładki można dostać. Właśnie też zastanawiamy się, czy nie pokusić się o zabieg i w ten sposób nie rozwiązać problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik98
Ja miałem zabieg i polecam. Pierwszy tydzień jest najgorszy, później to leci :) Jutro właśnie jadę na skrócenie gipsu. W razie pytań gg:45915975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieczna skierniewice
Pani w wieku 44lat która. , przeszla operacje haluksy lub płaskostopie w Klinice w łodzi, proszę o kontakt adhd17@wp.pl, jestem w wieku 45 lat, płaskostopie poprzeczne mam leczone od przedszkola, sztywne buty i wkładki, haluksy od 14 go roku życia. Ostatnio prawa stopa daje mi strona w kość :( wczesniej nie balalo , chyba ze od niewygodnych butow teraz kazde sa niewygodne.Byłam u lekarza diagnoza tylko operacja bo wkładki dadzą ulgę ale ból będzie się nasilać. pomocy gdzie zrobię paluchy i moltkowate też, oraz poprzeczne na NFZ w łodzi i jak długo trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do anka,..czemu ty ciagle piszesz o tym gadu gadu nie mozna popisac tutaj,przeciez ten temat dotyczy wielu osob wszyscy musza pisac do ciebie ,kto ty jestes ?wszystko i najlepiej wiedzaca ??czy robisz tu jakas reklame???o co tu chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś jeszcze tu zagląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia 24
Zagladam i czytam. Nie wiem juz jak sobie poradzic. Walcze z okropnym problemem od roku. Mam plaskostopie poprzeczne, zapalenie kaletek maziowych, wychodza mi haluksy i palce mloteczkowate. Pod stopa mam wystajace kosci. Ortopeda po usg stwierdzil, ze to zapalenie kaletki. Mialam zastrzyki miedzy palce. Bolesne i nic nie pomoglo. Mam 24 lata, nie chodze juz nawet w miekkich butach bo one juz nie pomagaja. Po pracy zwijam sie z bolu. Nie mam juz zycia. Czuje jakby gwozdzie wbijali mi w kolana, nie wchodze sama juz po schodach, biodra bola a kregoslup to przegiecie. A teraz pojawil sie okropny bol nad pieta. Pomijam bol piet, ktory jest nie do wytrzymania, a od ok pol roku nie umiem chodzic. Leki nie pomagaja a ja kuleje. Umre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rok33
ja mam też mały problem bolą mnie stopy już od dłuższego czasu, ból w kolanach też się pojawia,jakiś czas temu byłam na usg stopy i lekarz stwierdził mi zapalenie ścięgna spowodowane przeciążeniem, mam stopy płasko koślawe,robiłam rtg kilka dni temu i opis był następujący : stopy płaskie obustronnie poza tym rtg w normie, byłam też u ortopedy w łodzi długo czekałam na wizytę a on mi zaproponował że może na to mi sprzedać wkładki i nic innego bo inni mają większe płaskostopie i żyją, ale nogi bolą nie mogę chodzić i nie wiem już co robić, a dodam że wkładki stosuję i to różne żadne nie przynoszą ulgi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia 24
W Warszawie jest Poradnia Chorob Stopy. 2 tygodnie temu polecialam tam specjalnie z Anglii. Rok czasu walki z tymi idiotami-lekarzami w Uk :/. 15 minut z Dr Pawlem Kolodziejskim i juz! Wszystko wiadomo. Najpierw zdiagnozować chorobe u reumatologa, pozniej wrocic i najprawdopodobniej wada zostanie zoperowana. Póki co specjalne wkladki, zeby odciążyć chore stopy i wystające kości pod stopami. Myślałam, że nikt mi nie pomoże, a doktor Paweł obiecał, ze bede chodzić i skakac jak kiedyś. Polecam Ci!!! 200zl wizyta, 6 godzin w jedną strone, ale warto było ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu od razu operacja? też miałam płaskostopie, ale nosiłam specjalnie wyprofilowane wkładki ortopedyczne do butów, które przygotowali mi specjaliści w Physio-medica. No i wyleczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia24
Wkładki mam od roku i nic. Podolog stwierdził, że tak bywa. Teraz chcą mi skrócić kość i podciąć ścięgna. Pod stopami wciąż mam wystającą kość, okropieństwo i ból :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jeszcze jest szansa na rehabilitację, to polecam na Śląsku, na pewno w Tychach, Centrum Leczenia Skolioz. Nazwa może zmylić, ale poza skoliozą rehabilitują inne wady postawy w tym płaskostopie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wkładki od Physio Medica są bardzo dobre. Tak idealnie dopasowane do stopy, że nawet nie czuję że je mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw może zainwestuj w odpowiednie wkładki ortopedyczne, na http://wkladkiaxel.pl znajdziesz mase dobrych wkładek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabiga
Równiez mam problem z płaskostopiem podłużnym jednak na szczęście nie robią mi się żadne halluksy. Miałam dobierane specjalne wkładki przez rehabilitanta w poradni chorej stopy na Konradowicza oraz przeprowadzaną rehabilitacje w celu zwalczenia dolegliwości bólowych, które dawały mi nieźle popalić. Teraz juz jest wszystko ok na szczęście zabieg nie był mi potrzebny i mam nadzieje, ze nigdy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia 2000
Ja miałam niedawno zrobiony zabieg włożenia do stóp implantów HyProCure w Bielsku-Białej (robią także w Warszawie i Krakowie z tego co wiem). Kiedyś nosiłam wkładki i buty ortopedyczne, ćwiczyłam, ale to nie pomogło. Obecnie z efektów zabiegu jestem bardzo zadowolona. :) Jeśli ktoś się chce dowiedzieć więcej o moich odczuciach lub zastanawiasz się nad zabiegiem zapraszam na mojego bloga: https://plaskostopie-implanty-hyprocure.blogspot(kropka)com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy problemach z płaskostopiem ważny jest dobór odpowiedniego obuwia i wkładek- polecam sklep www.wkladkiaxel.pl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkinga55
Na płaskostopie to najlepsze buty ortopedyczne, ale tu u dzieci np. Memo, mojemu dziecku bardzo pomogły https://memoinfo.pl/ A dorośli chyba mogą nosić wkładki, po co od razu operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwertka
Moim zdaniem to już kwestia konsultacji z ortopedą jakie leczenie płaskostopia będzie dla nas odpowiednie. Mnie jeden lekarz straszył operacją po czym po wizycie w poradni stopy przy Migdałowej okazało się,że wystarczy dobór odpowiednich wkładek do obuwia, które pozwolą zniwelować moje dolegliwości związane z płaskostopiem. Wkładki miałam dobierane na miejscu i faktycznie efekt jest powalający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskany tata
Temat płaskostopia jest dziś bagatelizowany. Często początkowo nie powoduje bólu więc jakoś się z tym chodzi. Kiedyś dzieci częściej biegały po podwórku na bosaka. Teraz zakładamy im buty, często ładne, ale niestety słabej jakości. Zamiast pomagać jeszcze bardziej szkodzimy. Mamy u nas na podwórku plac zabaw wyspany piaskiem i często obserwuję sytuację, że dziecko chce zdjąć buty i pobiegać na bosaka, ale "zatroskani" rodzice mu na to nie pozwalają. Z drugiej strony im się nie dziwię. Stopniał śnieg i na trawniku przed blokiem pojawiły się sterty psich odchodów. Żenujący widok! I jak tu puścić dziecko żeby pochodziło boso po trawie? Ostatnio trafiłem na stronę matyortopedyczne.pl i kupiłem swoim dzieciakom taki zestaw mat imitujący różne powierzchnie (trawę, kamienie, szyszko itp.). Uważam, że lepiej jest teraz podjąć działania profilaktyczne niż później kupować wkładki, czy nawet wszczepiać specjalne implanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewagość
kochani wspanialy doktor na drugi dzien chodze po troszku nic nie boli nie mam nogi w gipsie i wcale nie trzeba jezdzic za granice czuje sie wspaniale polecam szpital wojskowy odzd. ortopedyczny w walczu jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×