Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 piowre

migdaly w platkach- prosze o rade

Polecane posty

Go艣膰 piowre

mam ich prawie 500g, poradzcie prosze co moge z nich zrobic, moze jakies ciasto? Albo jak inaczej moge je wykorzystac bo nie mam zielonego pojecia. Nie chcialabym doczekac konca daty waznosci....poprosze 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 znowu haslo..
polecam salatke : ugotuj podwojna piers kurczaka, dodaj 3/4 puszki ananasa, puszke kukurydzy, majonez wymieszany z odrobina soku ananasowego i ok 100 g platkow migdalowych. pyszne, zapewniam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 piowre
znowu haslo... dzieki za przepis a platki maja byc takie prosto z paczki czy trzeba je uprazyc na patelni? kto jeszcze ma jakis pomysl?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mozna takze
mozna takze zrobic byle jaki placek z owocami, np. z wisniami owoce na wierz i to posypac migdalami po wierzchu. albo jakies nne ciasto, ktore na wierzchu bedzie miec polewe czekoladowa i to obsypac platkami. ladnie to wyglada nawet

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bardzo dobre s膮 te偶 piersi kurczaka panierowane w p艂atkach migda艂owych, tylko musisz te p艂atki ut艂uc na drobniejsze kawa艂ki , a potem post臋pujesz tak, jak przy normalnej panierce:) Bardzo smaczne! Migda艂y wydzielaj膮 mocny aromat dopiero po przypra偶eniu, wi臋c je艣li je do czego艣 dodajesz - najpierw upra偶 na suchej patelni:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja zajadam tak na sucho
mniam,mniam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasto ma艣lane
z migda艂ami jest pycha

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasteczka migda艂owe
ja robi臋 na oko - 3/4 paczki mas艂a albo ca艂a jak chcesz , p艂atki migda艂owe (albo wi贸rki kokosowe, mielone orzechy, co mam) , do tego tyle cukru 偶eby by艂o do艣膰 s艂odkie i tyle m膮ki krupczatki albo m膮ki ile si臋 wgniecie 偶eby by艂o elastyczne ciasto. wa艂kuj臋 na grybo艣膰 nieca艂ego centymetra, wykrawam k贸艂ka szklank膮 albo serduszka , kwiatki i inne foremkami i do nagrzanego piekarnika a偶 zrobi膮 si臋 z艂ote - na ok 15 min. Pycha a z mlekiem to po prostu raj ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasteczka migda艂owe
m膮ki krupczatki albo manny miao by膰 - s膮 wtedy bardziej kruche ni偶 z normaln膮 m膮k膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasto ma艣lane
fajny przepis na te ciasteczka i bardzo prosty...wypr贸buj臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasto ma艣lane
jajek nie trzeba? bo to rodzaj takiego kruchego ciasta

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasteczka migda艂owe
jestem totaln膮 nog膮 je偶eli chodzi o pieczenie ale te ciasteczka zawsze si臋 udaj膮 niezale偶nie od r贸偶nicy w proporcjach, najwy偶ej s膮 mniej albo bardziej s艂odkie, mniej albo bardziej kruche, czy te z mniej albo bardziej migda艂owe czy kokosowe, za t艂uste nie maj膮 szans by膰 bo czujesz w palcach czy ciasto jest elastyczne i nie klei si臋 do r膮k. Smacznego.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasteczka migda艂owe
nie, 偶adnych jajek a zacz臋艂o si臋 tak jak u ciebie - mia艂膮m potworne ilo艣ci wi贸rk贸w migda艂owych, na oko wymiesza艂am to i owo i si臋 uda艂y :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasto ma艣lane
to nie jestes tak膮 nog膮 jesli doda艂a艣 to i owo i wysz艂o;) ale wyobra藕nie to masz na pewno. Uwielbiam pr贸bowa膰 nowe przepisy i te lepsze id膮 do rodzinnych przepis贸w. Mam nadziej臋,偶e tem te偶 tam trafi:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasteczka migda艂owe
;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 piowre
o, ile juz sie nazbieralo dzieki! a jak sie robi ciasto maslane? Moge prosic przepis? Ciasteczka chyba tez smakowite tylko tak na oko to nie wiem czy mi sie uda. Jak wpadnie wam jeszcze cos do glowy to wrzucajcie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ciasteczka migda艂owe
odwagi, udadz膮 sie :) we藕 na pocz膮tek p贸艂 paczki mas艂a i p贸艂 paczki migda艂贸w, dosyp cukru wg smaku i uzupe艂nij mann膮 偶eby by艂o plastyczne, gwarantuj臋, ze si臋 udadz膮 !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 piowre
kusza mnie te ciasteczka-chyba w weekend zrobie-dam znac czy wyjda. Napisz tylko prosze jaka ma byc ta masa dosc miekka czy twarda i jak dlugo pieczesz?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×