Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Czy można się do was dołączyc? Natrudziłam się okropnie z tym nikiem.Udało się.Wpadnę do was czasami,o ile mi czas pozwoli. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mangolię! Podoba mi się Twoj nick. Zaglądaj do nas,kiedy będziesz miała czas. Ostatnio przesiaduję tu sama,bo nasze panie urlopują.Czasami wpadnie Drzewo Oliwne i coś ciekawego zostawi. Jeśli chodzi o mnie,to zamieszczam wiersze.Uwielbiam poezję od dziecka.Tyle o mnie. Pozdrawiam Cię biesiadniczko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSTĘPU SŁOWA DWA... Krzysztof Wojtysiak Wszyscy, którzy wiersze czytają, Zapewne wiedzą, iż podtekst one mają. Aby wszystko - taka jest wiersza mowa, Zawierało się w "tych dwóch słowach" Dusza nie zawsze "otworzyć" się jest gotowa. Choć "stalówka" pisze co dyktuje jej głowa. Więc ujmując wszystko prosto, nie naukowo. Nie oceniajcie mnie kochani zbyt surowo !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O KOLEJACH LOSU... Krzysztof Wojtysiak Całe swe życie pod górkę miałem..., Lecz tu PIĘKNE TWE OCZY ujrzałem. Obok tego z ........, ........... wielkiego, TY byłaś za ....... , ............ , ........ego. Życie smutne, bujne czasem nieokrzesane, Ma każdy je takie, jakie jest mu dane. Nie czekajmy na koleje losu jego, TY, ja, my - sami zróbmy coś dla niego. Życie smutne, bujne czasem bardzo złe, Każdy z nas doświadczył tego - wie. Czy warto jest zmienić koleje jego ? Uszanuje wybór TWÓJ - kwiatu pięknego ! A gdybym nie dostał od życia już niczego, Zostaniesz TY obraz - RÓŻY, KWIATU PIĘKNEGO !!! Osoba TWOJA NIESPOTYKANA - WYJĄTKOWA !!! PRAWDY NIE ZAPRZECZAJ, JĄ WŁAŚNIE ZACHOWAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwonakartka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Ździebełko-ciepełko Jonasz Koft Wiem, że miłość jest udręką Bo się wszystkiego od niej chce Ja pragnę mało, malusieńko A właściwie jeszcze mniej Ździebełko ciepełka W codziennych piekiełkach W wyblakłym na szaro obłędzie Różowa perełka, ździebełko ciepełka Znów wiem, że jakoś to będzie Gdy serce ukłuje przykrości igiełka I biedne się czuje, niczyje Ciepełka ździebełko Ździebełko ciepełka Wystarczy i wszystko przemija Ździebełko ciepełka Diamencik ze szkiełka Czułości kropelka na listku Ciepełka ździebełko Tkliwości światełko W twych oczach wystarczy za wszystko. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę o Tobie Tadeusz Borowski Myślę o tobie. Twoje oczy, twój głos, twój uśmiech przypominam, patrząc na niebo. Zboczem nieba zsuwa się obłok, jakbyś lekko profil zwróciła w lewo. Ówdzie drzewo wplątane w wiatr przechyla koronę twoim przechyleniem, a tam w powietrzu ptak się waży - i wiem, że tak do twarzy wznosisz dłoń w zamyśleniu. Rozproszona uroda rzeczy, błysk przelotny piękna na ziemi wiem, że w tobie uwiązł i zastygł w kształt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***MANGOLIA***
Gdy patrzę na gwiazdy jedna mi mówi ......ty mnie znasz.....i widzę w niej Twoją twarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę ! Wiersz z dedykacją Zbigniewowi Herbertowi Tu znowu jest tak samo i nic się nie zmienia trójkątne liście brzozy i olchy okrągłe akacja pachnie jak za czasów Prusa obowiązkowo bo zawsze przed deszczem altana niby bliska a woła z daleka młodej kobiety bój się, przed starą uciekaj leszczyna rodzi swój orzech laskowy tak sobie dla zagadki nazwany tureckim ogórki jak wiadomo rosną tylko nocą pszczoła staroświecka jak z carskiego złota na trzeciej parze nóżek trzyma swój koszyczek Poznasz tu łatwo jak się kto uśmiecha koń rży, pies merda, wół w dobrym humorze żeby było zabawnie ustawia się bokiem cień drzewa w samo południe wskazuje na północ święta cebula krewna zdechłej lilii strip - tease przyzwoity zasłania swym płaszczem chamka czapla bezczelna coraz bliżej wody denerwuje bociana bo ma palce żółte znów Pan Bóg kocha żabę nie za to że skrzeczy żaba skrzeczy dlatego, że Pan Bóg ją kocha a Pan Bóg jest tak prosty, że musi być duchem Pan Cogito zdumiony meandrami świata niech wybaczy wiersze rwane prosto z krzaka Jan Twardowski Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam! Może was zainteresuję tymi informacjami? Może skorzystacie z nich? Przeczytajcie... Każda z nas chciałaby mieć wszystkie swoje zęby do końca życia. Ale, niestety, zdarza się to rzadko. Prędzej czy później tracimy co najmniej jeden. Wtedy musimy dokonać wyboru – proteza, most lub implant. To ostatnie wyjście jest co prawda najdroższe (jeden implant kosztuje 4–6 tysięcy złotych), ale najtrwalsze. Jeżeli wszczep się przyjmie – a tak jest u 97 procent pacjentów – to może nam służyć przez długie lata bez żadnych problemów. Korony protetyczne zamocowane na implantach zachowują się bardziej naturalnie niż tradycyjne protezy. Większość z nas, mówiąc \"implant\", ma na myśli sztuczny ząb. To błąd. Sam implant to po prostu substytut naturalnego korzenia zęba, a to, co jest nad dziąsłem, to porcelanowa korona. Jak się wszczepia implanty? Mówiąc w dużym uproszczeniu, wkręca się w kość tytanową śrubę, na której mocuje się sztuczny ząb (koronę). Jeżeli trzeba najpierw usunąć chory ząb, przed wstawieniem implantu najlepiej odczekać około trzech miesięcy, aby rana się zagoiła i nastąpiła całkowita przebudowa kości. Są dwie metody implantacji – jedno- i dwufazowa. W przypadku pierwszej podczas jednej wizyty wkręca się implant (śrubę tytanową) i zakłada koronę protetyczną. Lepiej jednak zdecydować się na bezpieczniejszą metodę dwufazową: po wszczepieniu implantu czeka się 3–6 miesięcy, aż nastąpi tzw. osteointegracja, czyli połączenie tytanu z kością. Oczywiście na ten okres dostaje się protezę tymczasową, która maskuje ubytek. Na dwóch czy trzech śrubach można zamocować kilka zębów, czyli tzw. most. I w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji tego typu nie trzeba szlifować sąsiednich zdrowych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym. Nie ma potrzeby zastosowania narkozy – wszczepienie śruby porównuje się do usunięcia jedno-korzeniowego zęba, więc dość prostego zabiegu. Później lekarz przepisuje nam antybiotyk, aby zapobiec infekcji. Przez 2–3 dni po zabiegu dziąsło może być zasinione lub opuchnięte, ale oprócz tego nie powinniśmy odczuwać żadnych dolegliwości. Przez tydzień trzeba jednak unikać dużego wysiłku, nie schylać się gwałtownie i nie chodzić na pływalnię. Należy również bardzo dbać o higienę jamy ustnej. Zanim specjalista wszczepi nam implant, musi ocenić naszą kondycję. Przede wszystkim ważny jest dobry stan jamy ustnej i odpowiednia ilość tkanki kostnej w szczęce lub żuchwie. Istotny jest również ogólny stan zdrowia. Implantolog na pewno poprosi nas o wykonanie kilku badań przed zabiegiem. Są to między innymi: ► ogólne badania lekarskie; ► ocena stanu jamy ustnej; ► pantomogram, czyli zdjęcie rentgenowskie całej szczęki, a często także tomografia komputerowa, która pozwala ocenić ilość tkanki kostnej; ► tzw. wycisk protetyczny, czyli model, który odwzorowuje układ zębów w jamie ustnej pacjenta. Jeśli jesteśmy zupełnie zdrowi i lekarz nie widzi przeciwwskazań do wszczepienia implantu, po zabiegu nie powinny się pojawić żadne powikłania. Jednak aby móc mówić o całkowitym przyjęciu się wszczepu, trzeba odczekać trzy lata. Jeżeli w ciągu tego okresu organizm go nie odrzuci, potem będzie już wszystko w porządku. To, że mamy implanty, nie oznacza, że możemy zapomnieć o pielęgnacji jamy ustnej. Trzeba o nie dbać tak samo jak o naturalne zęby: ► codziennie je szczotkować; ► używać nitki dentystycznej i płynów do płukania ust; ► regularnie zgłaszać się na kontrole do stomatologa. Dodatkowym wymogiem jest używanie specjalnego irygatora do zębów. Można go kupić w sklepach ze sprzętem AGD (kosztuje 200–400 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE POWINIEN mieć implantów....kto? Jak przy wszystkich inwazyjnych zabiegach istnieją przeciwwskazania do ich wykonania. Są to przede wszystkim przeciwwskazania miejscowe: nowotwór, nieprawidłowości anatomiczne, wady zgryzu, zaawansowana osteoporoza. Do przeciwwskazań ogólnych można zaliczyć: ciężką niewydolność sercowo-oddechową, uogólnioną chorobę nowotworową (np. białaczkę), zaburzenia krzepliwości krwi i zaburzenia ogólnoustrojowe w trakcie leczenia (choroby psychiczne, cukrzycę). Zły stan higieny jamy ustnej również wyklucza wszczepienie implantu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Rozłąka Maria Jaroń - Dąbrowska Jeszcze w mych uszach dźwięczy telefon, Zza ściany cicho słychać patefon, Pytanie twoje w myślach się błąka... Czemu tak strasznie boli rozłąka? Spoglądam na twą fotografię, Odpowiedź dać chcę, ... lecz nie potrafię. Pomyśl - czas biegnie nieubłaganie, Skraca to luby nasze rozstanie. Kiedy spotkania nadejdzie chwila, Będę ja tobie czas umilać. Dla ciebie zasadzę rajskie ogrody, Byś mógł odpocząć w nich dla ochłody. Słowa miłosne walcem ozdobię, Uniesień wiele dam ja tobie. Zechciej kochany przyjąć me serce, Bym już nie była nigdy w rozterce. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspomnienie Maria Jaroń - Dąbrowska Pamiętasz kochanie lato gorące? Łany jęczmienia miodem pachnące? Maków purpurą usłane rowy, Co byłeś naręcze ich dać mi gotowy? Jak nad głowami krążyły mewy, I słychać też było skowronków śpiewy? Chcieliśmy wtedy zatrzymać czas! Wszystko dokoła cieszyło nas! Nasze przeżycia zabiera wspomnienie, Lecz życiu dalszemu daje natchnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Jeśli nadchodzi wieczór i nudzisz się, Jeśli zamgli się czy deszcz spadnie, Jeśli opadną martwe liście, Jeśli będzie ci źle, Jeśli nie będziesz za dziesiątą granicą, Daleko od mego domu, mych drzwi, Wejdź za próg, przyjdź mi powiedzieć \"dzień dobry\".. Jeśli żyjesz niekiedy zdała od słońca, W moim sercu dzieją się cuda I śmiechu jest ile dusza zapragnie, Dla tego, komu go nie dostaje. Przyjaźń lepsza jest niż wszystkie banki, Droższa niż sztabka złota... Nie zapomnij mi powiedzieć \"dzień dobry\". Zadzwoń czasem do mnie, Wystarczy usłyszeć głos... Zawsze ktoś jest dla kogoś. Nie wszyscy są egoistami, Zawsze jest ktoś dla tego komu smutno, Tak wielu ludzi spotykasz na swych drogach... Przyjdź, jeśli chcesz, Przyjdź mi powiedzieć \"dzień dobry\". Jan-Ludwik Pozdrawiam wszystkie drzewa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę ciekawe opowiadania i super wiersze.Przeczytałam prawie wszystko.Wierzę,że wybrałam dobre miejsce do spotykania się z wami.Postaram się także o ładne wiersze....Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Magnolia! Jeśli już coś mam powiedzieć, to jesteś we właściwym miejscu! Nic nie mów, tylko pisz...Zapraszam jeszcze raz do naszego grona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry biesiado! \"Słońce o poranku\" O tak, chodź więc. Pójdziemy na taras świata, popatrzymy na wstający dzień, by później śmiejąc się, zjeść śniadanie (tosty z dżemem truskawkowym). I tak, wraz z mlekiem na stole zjawia się nadzieja, która z wczorajszym zachodem słońca dla mnie usnęła. Dziś udajemy się w podróż! O tak, zabierz mnie miłością swą gdzieś daleko stąd. Tam, gdzie zawiści i zła zapomnimy smak. I na tarasie świata popatrzymy na wstający dzień, a nasze współne marzenia o wiośnie nabiorą kształtów ciepłego kubka kakao, i naszych dzieci radosny śmiech doda nam więcej sił, niż pożywny posiłek. Spotkamy się wieczorem moja miła, (ja rozpalę w kominku), i zaśniemy grubo po północy ukojeni twoim głosem, A jutro znów zjemy wspólnie śniadanie... Dariusz R. Hapoń Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam! Od dzisiaj zaczynam się odchudzać .Zachęcam was! Skorzystajcie więc z rad znalezionych w internecie.Powodzenia! Akcję odchudzanie zacznijmy od znalezienia motywacji. To ona jest podstawą powodzenia każdej diety. Gdy słupek rtęci idzie w górę, chętniej niż zwykle sięgamy po zimne potrawy. I to kolejny zysk dla nas. Jedząc bowiem chłodnik czy lody, skłaniamy organizm do spalania kalorii. Bo nim pokarm zostanie strawiony, organizm musi go ogrzać do temperatury ciała. Do tego celu zużywa energię, którą uzyskuje, spalając tłuszczyk. Teraz pozostaje nam tylko kierować się poniższymi wskazówkami: 1. Jedz mniej, ale często Tę zasadę powinnaś stosować przez cały rok, ale latem jakoś łatwiej wprowadzić ją w życie. Sprzyja temu naturalny spadek apetytu. W gorące dni chętniej niż po syty obiad sięgamy bowiem po przekąski i napoje. I bardzo dobrze, bo jedzenie obfitych porcji obciąża przewód pokarmowy i sprawia, że gorzej radzimy sobie z upałami. Pamiętaj też, że małe, ale regularnie jedzone posiłki pozwalają utrzymać stały poziom cukru we krwi, co zapobiega napadom głodu. 2. Postaw na sałatki Świeże warzywa dostarczają niewiele kalorii i możesz ich zjeść naprawdę dużo. Komponuj więc rozmaite sałatki. Pamiętaj tylko, by nie dodawać do nich ciężkich sosów, a jedynie skropić je oliwą. 3. Wybieraj sorbety Lody sorbetowe są o wiele mniej kaloryczne niż te tradycyjne. Kulka lodów śmietankowych dostarcza ok. 90 kcal, a sorbetu ok. 50 kcal. Poza tym sorbet jest kwaskowy w smaku, więc lepiej orzeźwia i odświeża. 4. Słodyczom powiedz nie Gdy świeci słońce, dobry nastrój rzadko cię opuszcza. Nie potrzebujesz więc jeść słodyczy i produktów węglowodanowych, tak jak w ponure dni. Wtedy ich jedzenie jest uzasadnione – pod ich wpływem w mózgu wytwarza się serotonina, zwana hormonem szczęścia. W trzymaniu się z dala od łakoci czasami pomagają też względy praktyczne – idąc na plażę, nie weźmiesz czekolady, bo... się rozpuści. 5. Sięgaj po mięso z grilla Nie dość, że możesz je piec bez dodatku tłuszczu, to jeszcze w czasie grillowania wytapia się z niego sporo \"kalorii\". Gdy zjesz mięso z porcją surówki, będzie lekko i zdrowo. 6. Jak najwięcej się ruszaj Każdego dnia przeznacz pół godziny na zwiększoną aktywność fizyczną. Dzięki temu spalisz ok. 200 kcal. Spacery, pływanie, rowerowe przejażdżki czy piłka plażowa zrobią dobrze twojemu sercu i sylwetce. Nawet jeśli nie jesteś na urlopie, możesz korzystać z ładnej pogody. Wystarczy, że zamiast jechać do pracy autobusem wysiądziesz 1–2 przystanki wcześniej i przejdziesz je pieszo. 7. Pij dużo wody Wypełniając nią żołądek, można oszukać głód. Wybieraj zimną – dzięki temu przez 3 miesiące zgubisz kilogram więcej, niż pijąc chłodną. 8. Podjadaj owoce Najlepiej sezonowe, bo są najwartościowsze. Szczególnie polecamy owoce jagodowe, które są niskokaloryczne i dobrze sycą. Co prawda wszystkie owoce w porównaniu ze słodyczami zawierają niewiele kalorii, ale niektórych lepiej nie jeść w zbyt dużych ilościach, bo działają wzdymająco i mają sporo cukru. Należą do nich m.in.: czereśnie, śliwki, winogrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorzystajmy więc z tych dobrodziejstw i pozbądźmy się nadwagi. Jest lato,a to najlepsza pora na odchudzanie!! Mamy okazję stracić trochę na wadze! Słońce, wypoczynek i letnie przysmaki sprzyjają szczupłej sylwetce. P O W O D Z E N I A !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę ! Wielka Niedzwiedzica nn ciemność nocą ogarnia całe niebo w towarzystwie blasku księżyca w gwiazdę spoglądam czarując mruga oświetla nadzieję w sercu zakwita uśmiech raduje widokiem swoim spada w lodowate dłonie ogrzewając myśli wypełnione szalonymi gorącymi marzeniami dając wiarę że warto uwierzyć oczekując jednego spełnienia. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłe BIESIADNICZKI! Życzę Wam, aby każdego dnia spotkało Was coś zaskakującego. Powinno to być coś, co wprawi Was w zadumę. Nie tylko wielkie sprawy wywołują zdumienie i zachwyt; najczęściej wystarczą małe, powszednie rzeczy i wydarzenia: taniec motyla, rozkwitający pączek, śpiew słowika nad polami. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę ! Epitafium dla niej Kocham cię mamo! - Chciałam powiedzieć... Lecz ciebie już nie ma...Skąd możesz wiedzieć? Tobie tam dobrze w anielskim niebie... A ja wciąż tęsknie nie widząc ciebie... Wiem, kiedyś zapewne tam dołączę. Ale dziś usiądź przy mnie na łące. Głowę swą wesprę na twoim łonie... Ty mi jak dawniej opowiesz o niej. Miękki, kojący tembr twego głosu, Balsamem będzie mojego losu. To nic, że z dala będzie dobiegać Lecz ja przy tobie mogę się nie bać. Pogłaszczesz moją buzię pyzatą. Pamiętasz? Byliśmy na tej łące z tatą. Słyszysz córeńko moje kochanie? W oddali słychać ptaków ćwierkanie... A dzikie gęsi tobie przyniosą, Wszystko co piękne z poranną rosą. Tak, jak w twych bajkach mateńko miła, Twe opowieści cudowne śniłam. Pamiętasz? Mówiłam czasem:- To nie tak było! Lecz ciebie nigdy to nie zmartwiło. Wszystko dokładnie mi objaśniałaś, Czasem przy łóżku książki czytałaś. Z których uczyłaś mnie zdanie po zdaniu, Co jest wielkiego w ludzkim kochaniu. Kocham ja wszystko. Kocham też Boga. Ciebie najwięcej! Twoja nieboga. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×