Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Witam Biesiadę! Bal ze złamanym sercem Lidia Nowosad Chcę być na tym balu na tym balu nad balami na tym balu na tej sali na tej sali nad salami chcę tańcować chcę wirować zachwyt wzbudzać nawet zazdrość Zabierz mnie na ten bal na ten bal nad balami na ten bal w tej pięknej sali w tej sali nad salami zatańcz ze mną wiruj ze mną zachwyt wzbudzaj nawet zazdrość Dzięki za ten bal za ten bal nad balami za ten bal na tej sali na tej sali nad salami za ten taniec szalony za te wiry niepojęte za zachwyty wyzwolone I to jedno złamane serce Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w karnawale Jan Lutobarski Karnawał chcę przeżyć codziennie z humorem chcę tańczyć i śpiewać karnawału być wzorem Nieważne jak ubrany w krawacie, czy w muszce najważniejszy wigor gdy z panną się puszczę To nie o to chodzi co zaraz myślicie w karnawale taniec nam umila życie Kiedy Cygan zagra na akordeonie ja szybkością tańca każdego przegonię W tangu argentyńskim czy fokstrota szale nikt tak nie zatańczy jak ja w karnawale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA__________witajcie🖐️.Dziekuje👄 Cala sala spiewa z nami,, http://www.youtube.com/watch?v=pb9_BRirRNA Był raz bal na sto par, Pan wodzirej wprost szalał po sali: \"Koszyk raz! Kółko dwa!\" A pod oknem samotnie bez pani Siedział pan, smętny pan, Taki, co to nie pije, nie pali. A tłum szalał, Hiszpański walc cud ten wyprawił I wszyscy śpiewali go tak: Cała sala śpiewa z nami, Tańcząc walca - walczyka parami, Na tym balu nad balami takim, Co się pamięta latami. Gdzieś Hiszpania za górami, A tu zima, karnawał jest z nami. Raz się żyje, zakręćmy walczyka ten raz, Hiszpański walczyk w sam raz. Więc ten pan, smętny pan Zdenerwował się, proszę państwa, okropnie. Pojął, że właśnie on Może życie przesiedzieć przy oknie. Nagle wstał, ruszył w tan, Walc hiszpański mu dodał odwagi. Z tłumem szalał, Hiszpański walc cud ten wyprawił I wszyscy śpiewali go tak: Cała sala śpiewa z nami ... Pozdrawiam bardzo serdecznie!👄🌻🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=KeWDPBEv5_Y Tak wiele jest radości Posłuchaj mnie Ty, który ze zmęczeniem w oczach Odchodzisz gdzieś, Gdzie myślisz, że byś mógł odpocząć. Świat nigdzie nie jest rajem więc niech Ci się nie zdaje, że Swe szczęście gdzieś dogoni Kto, jak Ty, mało o nim wie ... Tak wiele jest radości W każdym dniu i w każdej sprawie prostej. Tak wiele jest radości - I tak trudno jest ją czasem dostrzec ... A ona jest w nas samych, Jeśli znamy słowo, co ją zbudzi - A ona jest wśród ludzi, Jeśli tylko mamy im co dać. Szukamy jej W odmianie swego przeznaczenia. Szukamy jej W ucieczce od własnego cienia. W przetargu i hazardzie Szukamy jej uparcie, lecz Zmęczeni sami sobą Nie wiemy, że tuż obok jest. Tak wiele jest radości... Anna Jantar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D :D :D :D Oj!Andzia*(czyli zabiorę cię na bal) Siedzi przy kompie mały szczurek i ciągle bębni w klawiaturę błądzi w dalekim internecie nie myśląc wcale o kobiecie więc ja go dzisjaj tu pogrążę! i zgaszę jego zgubne żądze już wiem!wybiorę się na bal bo przecież mamy karnawał założę najpiękniejszą suknię oczu swych szarość zgaszę butnie buciki modne,śliczną kolię no i futerko piękne z norek pobałamucę ciut przy lustrze szminką podkreślę swą kobiecość i wyjdę w długim ciepłym futrze bo na mnie wóz błyszczący czeka wychodzę..słyszysz mnie mój szczurku nie odpowiedział w świetle kompa żegnaj! i pilnuj tu przytułku i na karbole też spoglądaj.. i jestem w całkiem innym świecie co śmieje do mnie się z przepychem tak jak przystoi dziś kobiecie na wielkim Balu tańczę z Rychem on takie oczy ma natchnione i w rytmie tanga czule ściska choć przecież także ma też żonę lecz ja dla niego jestem "Misska".. autor. wojazer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSTE OKNO... aksamit sukni gra dotykiem spojrzenia oczu niosą zmysły maleńka dłoń jest w mojej dłoni muzyka skrzypiec wznieca iskry na twarzach maski przeznaczenia miłości skrytej talizmany noc przytuliła czarną różę powiew niemocy zamknął bramy muśnięte usta smakiem ciała wino purpurą toczy kroplę serce wciąż widzi te obrazy ramiona świtu w pustym oknie... autor. swinks. Pozdrawiam bardzo serdecznie!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Marcelina Dopieralska Przebieranki W co mam się ubrać na ten karnawał? Może w sukienkę kusą lub w bluzkę bez rękawa Chyba już wiem… Nie… to nie to… Wiem! Już wiem!!! Nie muszę się za nic przebierać Przecież moje życie to jedna wielka rola Czasem dobro, czasem niedola I to nieważne że się nie przebrałam I tak udany będzie karnawał! Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziś karnawał! Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszą się zabawy karnawałowe. Zatańczcie z nami! \"Karnawał\": W karnawale same bale: koty w nowych futerkach na dachach tańczą oberka. Pląsają psy w szalikach, koń na biegunie bryka, a wystrojone wrony czeszą ogony. Wróble próbują śpiewać, radośnie szumią drzewa, skaczą zające po polu, a dzieci skaczą -w przedszkolu. Anna Rżysko-Jamrozik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:"Przebierańce": Od wsi do wsi ze śpiewami, muzyką i tańcem- chodzą, ludzi odwiedzają dzisiaj przebierańce. Jest tam Turoń, Herod, Niedzwiedż, Diabeł i Śmierć z kosą... Wszyscy roześmianą radość razem z gwiazdą niosą. W mieście także występują czasem na ulicach... Idą, idą, przebierańce a z nimi - tradycja. Ryszard Przymus Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA___________witajcie🖐️🖐️🖐️ Dziekuje👄 Oczywiscie,ze w karnawale bawia sie wszyscy.Dzieci uwielbiaja takze takie \"bale\"-zabawy.Marza o kostiumach,ktore odzwierciedlaja postacie z bajek,filmow itd.Podobnie dorosli,,, Karnawal bez maski,bez kostiumu___coz to za karnawal? Posluchajmy wywiadu :) Rozmawia Anna Zalech z Joanną Kopiec___ właścicielką pracowni kostiumów teatralnych i strojów okolicznościowych . Czas karnawału to świetna okazja, aby uczestniczyć w balu kostiumowym. Kto najczęściej wypożycza u Państwa kostiumy? - Najczęściej wypożyczają je osoby, które wybierają się na bale firmowe. Zazwyczaj mają obowiązek przebrać się w kostium czy to tematyczny, np. \"lata 20., lata 30.\", czy dowolny. Zgłasza się również sporo osób, które zlecają nam uszycie kostiumów do przedstawienia, np. jasełek. Pojawiają się także rodzice, których dzieci mają bal karnawałowy w przedszkolu czy szkole. Które kostiumy cieszą się największym powodzeniem u dorosłych klientów, a które u małych? - Małe dziewczynki wybierają najchętniej długie, różowe sukienki księżniczek, a chłopcy stroje książąt, rycerzy czy też innych wojujących bohaterów. Wśród szerokiej gamy przebrań dla dorosłych największym powodzeniem cieszą się kostiumy... wygodne, a więc np. krótkie sukienki z lat 20. czy też chłopki, Rzymianki, Cyganki. Panowie wybierają najczęściej przebrania książąt, piratów lub gwiazd filmowych. Pary chętnie ubierają się podobnie, np. we wspomniany już strój Rzymian. Szyjemy także na zamówienie, realizując indywidualne pomysły klientów. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A suknie rokokowe, z mnóstwem ozdób, falban, także chętnie są wypożyczane przez panie? - Takie suknie rezerwowane są przeważnie na przedstawienia czy też krótko trwające przyjęcia, a to z tego względu, że stroje takie są dosyć ciężkie i niewygodne w użytkowaniu, mimo że pięknie się prezentują. Co takiego mają w sobie stylowe stroje, że wiele osób chętnie bierze udział w karnawałowych przebierankach? - Chyba to, że kostiumy te wywołują u jednych zaskoczenie, zachwyt, a u innych uśmiech. Nieczęsto można oglądać np. swojego szefa w zabawnym stroju. Poza tym na kostiumowych balach panuje większa swoboda, radość, a co za tym idzie, jest dobra zabawa, a przecież o to właśnie chodzi w karnawale. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESIADE! KALINKKO BIESIADNA👄 Karnawal....... to nie tylko piekna kreacja, zadbajmy tez o makijaz!:D Kochane drzewka 👄proponuje! Tendencje w makijażu na karnawał 2009..... Koniec z byciem szarą myszką. W tym sezonie masz błyszczeć. Brokat na powiekach i rzęsach, na policzkach rozświetlacz, a na ustach błyszczyk...... Do okresu karnawału pasuje wyrazisty, mieniący się, ale jednocześnie elegancki makijaż. Na balu każda kobieta chce olśniewać uwodzicielskim spojrzeniem. Przydymione oczy z połyskującymi, złotymi refleksami, mieniące się rzęsy, lśniące usta, a także gładka skóra, delikatnie rozświetlona mgiełką brokatu. Taki makijaż jest idealny na specjalne okazje, przyjęcia i na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi. Elegancki wygląd musi iść w parze z najwyższą jakością produktów. W karnawale nie obawiaj się mocnych akcentów. Postaw na mieniące się powieki. Na oczy nałóż wyraziste cienie, najlepiej perłowe albo z brokatem. Żeby jeszcze bardziej podkreślić oko narysuj wokół niego kreskę (może być tylko na górnej powiece), najlepiej sprawdzi się eye- liner. Rzęsy też możesz pociągnąć tuszem z brokatem. Twarz powinna być rozświetlona. Pomoże ci w tym róż, krem rozświetlający albo puder z błyszcącymi drobinkami. Jeżeli podkreślisz oczy to usta możesz pomalować jasnym kolorem. Mają być jednak błyszczące i sprawiać wrażenie miękkich. Użyj błyszczyków w pastelowych barwach. Efekt? Elegancki i lśniący. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Kopciuszka w królową :D Karnawał sprzyja zabawie. Co możesz zrobić, by zostać królową balu? Spójrz odważnie w lustro....... Gdy na pierwszym planie zobaczyłaś ogromnego pryszcza szybko posmaruj go np. mleczkiem magnezowym (takim od niestrawności) lub przyspieszającym gojenie sokiem z cytryny. Po użyciu korektora może wcale nie być widoczny. Zapomniałaś o wcześniejszym wyregulowaniu brwi? Po zabiegu na chwilę przyłóż do brwi zimne płatki kosmetyczne, a później przetrzyj je tonikiem, najlepiej alkoholowym. Zimno przyjdzie ci z pomocą nie tylko wtedy, gdy szybko musisz usunąć opuchliznę. Masowanie twarzy i dekoltu kostkami lodu to metoda stara jak świat i niezwykle skuteczna. Używała jej generałowa Zajączkowa, która dzięki niej zawsze wyglądała młodo i świeżo. Podobno nawet gdy miała 70 lat nie mogła opędzić się od adoratorów. Nie zapomnij kostek lodu zawinąć w gazę lub ściereczkę, bo inaczej możesz narazić się na odmrożenia. Zadbaj o oczy Gdy twoje oczy w niczym nie przypominają świecących gwiazd poświęć im kilka chwil. Najlepsze efekty da zrobienie kompresu - z esencji herbacianej lub świetlika lekarskiego. To zlikwiduje opuchliznę i zaczerwienienia. Na opuchnięte powieki świetnie działają także plasterki świeżego, wyjętego z lodówki ogórka. Pamiętaj o zapachu! Kropla perfum, które lubisz najbardziej, może doda ci skrzydeł w najcięższym momencie. Zrób to koniecznie. * 10 minut - zrób kompres na oczy, połóż się z nogami uniesionymi do góry * 10 minut - zażyj relaksującej kąpieli * 5 minut - umyj głowę * 15 minut - wysusz i ułóż włosy * 20 minut - zrób makijaż * 5 minut - opiłuj paznokcie. 🖐️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna. - Sophia Loren. 🌻 Nie patrz na urodę lecz na serce człowieka. Bo serce zostaje a uroda ucieka.:D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Lubię kiedy kobieta Kazimierz Przerwa-Tetmajer Lubię, kiedy kobieta omdlewa w objęciu, kiedy w lubieżnym zwisa przez ramię przegięciu, gdy jej oczy zachodzą mgłą, twarz cała blednie, i wargi się wilgotnie rozchylą bezwiednie. Lubię, kiedy ją rozkosz i żądza oniemi, gdy wpija się w ramiona palcami drżącemi, gdy krótkim, urywanym oddycha oddechem i oddaje się cała z mdlejacym uśmiechem. I lubię ten wstyd, co się kobiecie zabrania przyznać, że czuje rozkosz, że moc pożądania zwalcza ją, a sycenie żądzy oszalenia, gdy szuka ust, a lęka się słów i spojrzenia. Lubię to - i tę chwile lubię, gdy koło mnie wyczerpana, zmęczona leży nieprzytomnie, a myśl moja już od niej wybiega skrzydlata w nieskończone przestrzenie nieziemskiego świata. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej portret Jonasz Kofta Naprawdę jaka jesteś Nie wie nikt Bo tego nie wiesz Nawet sama ty W tańczących wokół Ciemnych lustrach dni Rozbłyska twój Złoty śmiech Przerwany wpół Czuły gest W pamięci składam wciąż Pasjans z samych serc Naprawdę jaka jesteś Nie wie nikt To prawda niepotrzebna Wcale mi Gdy nie po drodze Będzie razem iść Uniosę twój Zapach snu Rysunek ust Barwę słów Nie dokończony Jasny portret twój Uniosę go Ocalę wszędzie Czy będziesz przy mnie Czy nie będziesz Talizman mój Z zamyśleń nagłych twych I rzęs Obdarowany Tobą miła Gdy powiesz do mnie kiedyś - Wybacz Przez życie pójdę Spoglądając wciąż wstecz Naprawdę jaka jesteś Nie wie nikt To prawda niepotrzebna Wcale mi Gdy nie po drodze Będzie razem iść Uniosę twój Zapach snu Rysunek ust Barwę słów Niedokończony Jasny portret twój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie możesz teraz odejść Jonasz Kofta Nie, nie możesz teraz odejść Kiedy cała jestem głodem Twoich oczu, dłoni twych Mów, powiedz, że zostaniesz jeszcze Nim odbierzesz mi powietrze Zanim wejdę w wielkie nic Nie, nie możesz teraz odejść Jestem rozpalonym lodem Zrobię wszystko, tylko bądź Bądź, zostań jeszcze chwilę, moment Płonę, płonę, płonę, płonę... Zimnym ogniem czarnych słońc Nie, nie możesz teraz odejść Popatrz listki takie młode Nim jesieni rdza i śmierć Bądź - proszę cię na rozstań moście Nie zabijaj tej miłości Daj spokojnie umrzeć jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzecz o myśleniu Jonasz Kofta Jest w naszym małym codziennym świecie Bzdur wiele w prasie, sztuce, przemyśle Można by tego uniknąć przecież Wystarczy tylko chwilę pomyśleć Długo myślałem w skupieniu Na czole mi przybyło bruzd Co nam przeszkadza w myśleniu? Chyba najbardziej mózg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Anioł poważny i niepoważne pytania Czy zostałeś aniołem dopiero po dłuższym namyśle czy zamiast palca serdecznego masz tylko wskazujący czy spowiadasz tylko z grzechów ciężkich bo lekkie trudno udźwignąć czy klaszczesz w dłonie patrząc na konanie jak na sytuację przedbramkową czy nigdy nie płaczesz, żeby się nigdy nie uśmiechać czy umiesz uważnie bez powodu słuchać czy nie przytulasz się żeby odejść czy nie tęsknisz za ciałem za ludzkim uśmiechem za dłońmi złożonymi w kominek za ziębą co we wrześniu opuszcza ogrody za źrebakiem zamykającym powieki za chrząszczem o nogach żółtoczerwonych za każdą sekundę zawsze ostatnią za tym co nietrwałe i dlatego cenne ks Jan Twardowski Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×