Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość looonka

Pielęgnacja pępka u noworodka

Polecane posty

Gość looonka

Czy po odpadnięciu kikuta pepowiny nadal przemywać pępek? Bo ja to robie i wczoraj zauważyłąm zaschniętą krew na pępku, mimo tego, ze zagoił sie on juz i kikut odpadł 2 tygodnie temu. moze niepotrzebnie grzebie tam patyczkiem do uszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenak
mojej córce jak odpadl kikut,to jeszcze smarowalam,ale niedlugo,bo szybko sie zeschlo.wg mnie jak juz zaschnie krew,to wystarczy myc woda,ale kazde matki robia inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looonka
własciwie pepek jest juz od dawna suchy i czysty, a ja wciąż w nim grzebię patyczkiem nasączonym spirytusem więc moze to od tego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Theresse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Theresse
u dwutygodniowego noworodka niewielkie krwawienie z pepka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez20inez
looonka - jak widzisz że ma zaschniętą krew w pępku to wyczyść to patyczkiem nasączonym spirytusem.Ja tak mojej córci robiłam.Kikut odpadł jej po 8 dniach ale krew leciała jeszcze z jakiś tydzień.Teraz już ma miesiac i ładnie się zagojiło wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z uk i tutaj nas uczyli, ze pepka nie powinno sie niczym traktowac tylko go zostawic zeby sam sie zagoil i odpadl, tylko uwazac, zeby byl suchy. zastosowalam sie, nie ruszalam, pepek odpadl po 9 dniach - w srodku jest czysciutki, nic nie ropieje ani nie krwawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×