Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotka ona

ratunku!!!czy można nauczyć kota spać w nocy???

Polecane posty

Gość Paulaxx
Mam ten sam problem. Aleodkryłam jak to działa. 1) Gdy mojego ota wybawi się przed pójściem spać to będzie spał przez większość nocy ale i tak wstanie o 4. albo 5. nad ranem bo w tygodniu tak wstajemy do szkoły, pracy. Czasem w weekendy albo gdy go wieczorem nie wybawię jest ciężko ale da się przeżyć. Mam nadzieję że uda Ci się dojść do tego dlaczego twój kot nie śpi, Pozdrawiam, Pula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj ma róznie
albo leci do lozka i spi z nami albo prowadzi wlasne zycie..najczesciej w pokoju gdzie my spimy:)... ma noce kiedy podchodzi z regularnoscia co 40 min do drzwi wejsciowych i mreda klucze robiac przy tym odpowiedni halas...musze wtedy do zawlolac ze 2 razy..przylatuje uklada sie na mnie i spi...40 min... odkrylam ze na moja kicie dziala okno:)roleta opuszczona do polowy okna i kot pol nocy potrafi przesiedziec w ciemnycm oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jesteście mądre
no bo kociaski lubią obserwowac z okna co się dzieje na podwórku. najlepszy sposób, to porządnie go wymęczyć przed spaniem. tak, żeby totalnie padł ze zmęczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo przeczekać ;) moje obydwa rozrabiały w nocy, jak były młode, tak do roku czasu, potem im przeszło (chociaż nie każdy wytrzyma rok czasu bez normalnego smu, czyli 2 godz. spania i godz. hałasu + nerwy na ganianie i usypianie kota) teraz wstają raz w środku nocy (2-3) żeby pojeść, zrobić obchód, siusiu i kładą sie znowu, potem pobudka 5-6 - to samo, żarełko, siusiu o spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emma_S
Mam ten sam problem z tym, że moja kotka jest młoda. ja po prostu jej nie daje spac w dzien. budze ją. tak że wieczorem pada i spi :) dzieki czemu i ja i mój mąż mozemy spac spokojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawiło się już w wątku dużo dobrych rad. Spróbuj "zmęczyć" kota w ciągu dnia, to może trochę potrwać zanim zmieni mu się cykl, do którego się przyzwyczaił, ale jest to do wykonania. Spanie w nocy zależy też od kociego charakteru, moje koty śpią i w dzień i w nocy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpią i juz
Mam 2 , co prawda rasowe. Jak tylko gasimy światło to za 2 minuty przyłaza do łozka i śpią do 8 rano, az wstaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kotek półroczny spokojnie przesypiał całą noc. Kot swobodnie wychodzi sobie do ogrodu tak więc zawsze od 18 do 21 spędzał na dworze a potem spokojnie przesypiał całą noc. Budził się około 6. A teraz po zmianie czasu to masakra. Kot śpi już o 19, budzi się o północy a o 3 to już istny sajgon. Co zrobić aby znów spał całą noc? Dziś przymusowo siedzi do 21 na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nauczyć? Nauczyć raczej nie. Kod ma energię której musi się pozbyć, wtedy zaśnie. Może jakieś zabawki kup, piórka na patyku? Tylko w to musi być zaangażowana cała rodzina, trzeba się z nim/nią bawić, a po zabawie, jak po polowaniu - jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoc kocia xd
możesz zrobić tak.jak twój kot nie biega w dzień a śpi to nie pozwól mu na to jak chce spać zmuszaj go do ruchu najlepiej kup myszkę na sznurku. a wieczorem tak o 22;00 daj mu spać będzie wymęczony i zaśnie.mi pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój kot ma miesiąc i ok. 22-23 zasypia śpi do rana i wstaje tak jak ja ok. 10 jest bardzo grzeczny i nie zrobi nic w niewłaściwym miejscu zawsze do kówety . To zależy jak był nauczony od małego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×