Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość Basia004
Aha jeszcze jedno....zbliża mi się miesiączka...jeśli dostanę w trakcie brania tego Lactovaginalu to co mam zrobić? przerwać stosowanie tych kapsulek? i dokonczyc po miesiaczce?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariejka28
dzien dobry pani Dr. Dla mnie niestety to niebyt mily dzień.Wcozraj troche mnie bolał jajnik a wieczorem dostąłam lekkie plamienia i dzis juz mam @:(:(:( dzownilam do mojego lekarza i ide w przyszla sobote .Juz nie wiem oc mam myslec , troche sie załamalam ,teraz zrobie sobie wszytkie badania i zobaczymy . pozdrawiam pania serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabka169
Dzień dobry Mam pytanie czy mog być w ciązy jeśli okres spóźniał mi się miesiąc robiłam dwa testy ciążowe wyszły pozytywne ale teraz dostalam cos podobnego do okresu takie lekkie plamienie ktore już trwa trzeci dzień?? prosze o pomoc bo niewiem czy musze udać się do lekarza i czy możliwa jest ciąża dodam że współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Staram sie o dziecko od 2 lat mam wysoki poziom Prolaktyny na co biore Bromocorn i prolaktyna wtedy jest w nornie. Teraz pochrzaniły mi sie cykle przedosttani milam 14 dni lekarz zaleził od 12 dc branie luteiny ale to teznic niedalo bo dzis dostala okres czyli w 20 dc. Jak mam obiuczyc owulke i sprawdzic czy ja wogole mam?>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yona**
hej Żabko:**mozliwe iz jestes w ciazy...takie plamienia zamiast okresu wystepuja czesto...kolorytem przypominaja kawe lub czekolade ale nie krew:)wiec chyba mozna ci pogratulowac:**radze dla upewnienia sie isc do lekarza:)aby potwierdzil twoje przypuszczenia:)a jaki czas minal od stosunku???pozdrawiam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały torbiel
czesc wczoraj blam na badaniu usg brzucha (nic mnie nie boli i nawet mam regularne miesiaczki) a lekarz wykryl u mnie torbiela na prawym jajniku wielkosci 3 cm boje sie bo nie wiem co mam robic wiem ze musze isc do ginekologa ale jeszcze tam nie bylam bo nie widzialam potrzeby a teraz .................. powiedz mi czy jak usune jajnik lub torbiel (sam) czy nie bede miala problemow z zajsciem w ciaze czekam na odpowiedz wole napisac do ciebie bo naprawde tego co sie oczytalam na innych forach to myslalam ze spadne z krzesla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabka169
ok 3 tygodnie ale w sumie my przez cały miesiąc ni uzywamy zabezpieczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
wiec zapewne jestes....po 3 tyg lekarz powinien ju rozpoznac ciaze....w 4 lub wlasnie w 3 widac pecherzyki male na monitorze badania USG ultrasonograficznego:)wiec coz moge ci tylko podratulowac mam nadzieje udanego macierzynstwa:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Zosiczka/
mam pytanie do Was dziewczyny i do p. Dr glownie.. sprawa wyglada tak 3 dni temu kochalam sie z chlopakiem, do konca listka (harmonetu) zostaly mi 3 tabl. -acha, jestem o jedna tabl do tylu *wypadla mi z reki i jej po prostu nie mam* moje pytania; co mam zrobic zeby teraz sie nie denerwowac i byc caly czas zabezpieczona? -podobno jak wezme ta ostatnia 20sta tabl i zrobie 8dniowa przerwe.. to musze sie dodatkowo zabezpieczac przez tydzien -jak wezme 20sta tabl i zrobie 7 niowa przerwe to niby jest ok *jestem caly czas zabezpieczona -aa..zawsze moge zrobic tak ze z kolejnego listka wziac ta jedna tabl (bo mam jeszcze jeden listek) i wtedy wezme 21 tabl normalnie i zrobie przerwe 7 dniowa -albo wezme 2 opakowanie na raz.. tzn nie zrobie przerwy chodzi mi o to ze nawet jak plamniki przezyja do tej przerwy.. zeby jajeczko sie go nie doczekalo i tam sie nic nie wydarzylo..!! _poradzcie mi co powinnam zrobic????! wiem ze podobne pytanie juz bylo ale chce wybrac najlepsza opcje.. ktora jest najezpieczniejsza _zeby nie wpasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żabka169
Yonai Dziękuje za gratulacje mam nadzieje że masz racje bo nieczego tak niepragne jak dzidziusia... Pozdrowionka i buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najzwyklejsza dziewczyna
Witam serdecznie, Wiem, ze nie jest latwo udzielic odpowiedzi w niektorych przypadkach nie mogac zbadac, ale mam mimo wszystko pytanie p. doktor. W okolicy wejscia do pochwy pojawilo mi sie kilka malych grudko-podobnych krostek. Najpierw byla jedna i nie wiem, byc moze rozniosla sie przy depilacji. Nie ma zadnej wydzieliny, nie boli, nie swedzi i nie piecze. Jest tam po prostu male zbioroisko krostek, ciezko nawet widocnych golym okiem, palpacyjnie jednak wyczuwalnych. Mam stalego partnera, wiec wykluczam mozliwosc zakazenia sie czyms niechcianym wenerycznym. W przyszlym roku chcielibysy zaczac starac sie o malenstwo, wiec chcialabym bardzo wiedziec, ze wszystko w porzadku lub miec ewentualnie czas wyleczyc sie. Naczytalam sie sporo o brodawczakach i klykcinach konczystych, nie wygladaja one podobnie, ale martwie sie ze to moze byc np. poczatkowe stadium. Dodam, ze przez ostatni rok srednio raz w miesiacu bralam penicyline na chroniczne anginy ropne, wiec byc moze ma to wplyw na flore bakteryjna wpochwie i okolicach. W przyszlym miesiacu mam usuwane migdalki, wiec mam nadzieje, ze sie uspokoi. Z gory dziekuje pani bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro uwaza Pani ze najprawdopodobniej tabletki moga nie byc dla mnie a ja nie rodzilam i na razie dlugo nie zamierzam, to moze moglabym zalozyc spirale? slyszalam ze jest taka dla tych co nie rodzily - gynefix - tylko nie wiadomo czy juz jest dostepna w Polsce. wie cos Pani na jej temat? jaka jest jej cena, skad ja wziac? chyba ze sa inne dobre spirale ktore moze mi Pani polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro uwaza Pani ze najprawdopodobniej tabletki moga nie byc dla mnie a ja nie rodzilam i na razie dlugo nie zamierzam, to moze moglabym zalozyc spirale? slyszalam ze jest taka dla tych co nie rodzily - gynefix - tylko nie wiadomo czy juz jest dostepna w Polsce. wie cos Pani na jej temat? jaka jest jej cena, skad ja wziac? chyba ze sa inne dobre spirale ktore moze mi Pani polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najzwyklejsza dziewczyna
Witam serdecznie, Wiem, ze nie jest latwo udzielic odpowiedzi w niektorych przypadkach nie mogac zbadac, ale mam mimo wszystko pytanie p. doktor. W okolicy wejscia do pochwy pojawilo mi sie kilka malych grudko-podobnych krostek. Najpierw byla jedna i nie wiem, byc moze rozniosla sie przy depilacji. Nie ma zadnej wydzieliny, nie boli, nie swedzi i nie piecze. Jest tam po prostu male zbioroisko krostek, ciezko nawet widocnych golym okiem, palpacyjnie jednak wyczuwalnych. Mam stalego partnera, wiec wykluczam mozliwosc zakazenia sie czyms niechcianym wenerycznym. W przyszlym roku chcielibysy zaczac starac sie o malenstwo, wiec chcialabym bardzo wiedziec, ze wszystko w porzadku lub miec ewentualnie czas wyleczyc sie. Naczytalam sie sporo o brodawczakach i klykcinach konczystych, nie wygladaja one podobnie, ale martwie sie ze to moze byc np. poczatkowe stadium. Dodam, ze przez ostatni rok srednio raz w miesiacu bralam penicyline na chroniczne anginy ropne, wiec byc moze ma to wplyw na flore bakteryjna wpochwie i okolicach. W przyszlym miesiacu mam usuwane migdalki, wiec mam nadzieje, ze sie uspokoi. Z gory dziekuje pani bardzo za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro uwaza Pani ze najprawdopodobniej tabletki moga nie byc dla mnie a ja nie rodzilam i na razie dlugo nie zamierzam, to moze moglabym zalozyc spirale? slyszalam ze jest taka dla tych co nie rodzily - gynefix - tylko nie wiadomo czy juz jest dostepna w Polsce. wie cos Pani na jej temat? jaka jest jej cena, skad ja wziac? chyba ze sa inne dobre spirale ktore moze mi Pani polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najzwyklejsza dziewczyna
Witam serdecznie, to sie napisalam wczesniej, a tu mi internet siadl. No wiec od poczatku... Pani doktor, mam pytanie..Zdaje sobie sprawe, ze bez badania trudno udzielic jednoznacznej odpowiedzi, ale moze sie choc nieco uspokoje. Z gory dziekuje za odpowiedz! Kilka tygodni temu w okolicy wejscia do pochwy pojawily mi sie grudkowate krostki, bez koloru, wydzieliny, nie bola, nie swedza, nie pieka. Nie mam rowniez uplawow. najpierw byla tylko jedna i przypuszczam, ze rozniosla sie podczas depilacji. Wygladaja jak takie minimalne grudkowate pypcie (ze to tak okresle), wlasciwie slabo widoczne golym okiem, wyczuwalne jednak pod palcami, jeden przy drugim. Dodam, ze mam stalego partnera i pragniemy starac sie o dzidziusia, wiec bardzo zalezy nam na tym by wszystko bylo dobrze. Niestety naczytalam sie o brodawczakach i klykcinach konczystych, nie wyglada to jednak nic podobnie, ale obawiam sie ze to moze jakies poczatkowe stadium. Poza tym w ciagu ostatniego roku sredio raz m-cznie bralam penicyline na chroniczne anginy, wiec moze to przyczynilo sie do klopotow z flora bakteryjna w pochwie i oklocach i stad te krostki. Dziekuje ogromnie za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Hejka Pani Doktor! Dawno mnie tu nie było więc mam pytanie czy można zrobić badanie chodzi o próby wątrobowe podczas brania tab. anty czy raczej wynik będzie fałszywy. Bo ja gdzieś wyczytałam że jak się ma coś z wątrubką nie daj Boże to tabletki mogą się nie wchłonąć w 100% więc jak to jest czy to prawda czy mit I kolejne pytanko.Dziś wezmę ostatnią tabletkę nowynette i od jutra zacznę cilest ale coś mnie od wczoraj boli brzuch tak jakbym miała dostać okres czy to jest normalne bo przy 1 opakowaniu tak nie było więc zastanawiam się co to może być. Jak zwykle czekam z utęsknieniem na odpowiedz. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
Niema za co:*z mila checia odpowiedzialam na twoje pytanka:)mam nadzieje ze wszystko bedzie po twojej mysli i za 9 miesiecy bedziesz miala slicznego bobaska:*jak wrocisz od lekarza tio napisz tam kiedy jak jest:Dale mysle ze wszystko bedzie tak jak myslisz:)czyli bedziesz mama:*zycze powodzonka:********************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko... odbyłam jakis miesiac temu stosunek niezabezpieczony .. nie doszlo do wytrysku i dostałam po tym okresu czy powinnam jeszcze sie czegos obawiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko... odbyłam jakis miesiac temu stosunek niezabezpieczony .. nie doszlo do wytrysku i dostałam po tym okresu czy powinnam jeszcze sie czegos obawiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mam pytanko pisałam juz na tym forum staram sie o dzidziusia z mezem pol roku w lutym poroniłam,pisała mi pani doktor ze pownnam sie kochac co drugi dzien i zeby maz zazywal witaminy c i e,wit e w czym wystepuje prosze o pomoc;-{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mam pytanko pisałam juz na tym forum staram sie o dzidziusia z mezem pol roku w lutym poroniłam,pisała mi pani doktor ze pownnam sie kochac co drugi dzien i zeby maz zazywal witaminy c i e,wit e w czym wystepuje prosze o pomoc;-{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucik
Witam, mam takiepytanie i chyba malutki problemik ^^( chociaz mam nadzieje że nie). Tak więc z czystej głupoty kochałam sie ze swoim chłopakiem bez zabespieczenia. Aczkolwiek ostatnią miesiączkę miałam 9 sierpnia( kochałam sie z nim 27 sierpnia), wydajem i sie że owulacje miałam 22 seirpnia jednakże poszłam do ginekologa i poprosiłam go o tabletki escapelle( czy jakoś tak) i zażyłam ją w przeciągu 48 gopdzin, jednak nie potrafie pozbyc się obawy że mogłam zajśc w ciążę. Prosiłabym o szybką odpowiedź :(. Z góry dziękuje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz będe dopiero jutro.Tak więc jak ktoś bedzie się pytał czemu nie odp to poinformowac prosze że będe jutro :) gigusienka---Jeśli gumka była dobrze załozona,nie pekła itd nie ma powodu do stresu.Jeśli chodzi o przegrode to Twój partner napewno jej nie uszodzil,krew może być od zbyt gwałtownego,ostrego sexu ankad_07---- Zatrzymanie miesiączkowania: Leczenie 1 tabletke dziennie powinno sie rozpącząć pierwszego dnia , lecz nie ppóźniej niz 5 dnia cyklu . Leczenie moze byc kontynuowane przez wiele miesiący ( bez przerwy ) Jeśli pomimo leczenia wystąpi krwawienie , to dawke nalezy zwiekszyc przez 3-5 dni do 2 lub 3 tabletek dziennie kalpek---Niestety nie będe orginalna ale Twój lekarz ma racje.Im bardziej bedziesz chciala tym mniejsze skutki a to za sprawą naszej blokady która jest w mózgu.Witamine E występuje w tłuszczach,chlebie żytnim i gr4aham,nabial-ser,jaja,mleko.Ale warto kupić w aptece zestaw witamin dla mężczyzn(E) a i zapomniałam wspomnieć że SELEN . eorit---w takim razie do usłyszenia.Pozdrawiam :) basia004----Nie ma powodu do obaw jeśli z pochwy właśnie wylatuje taki śluz,wszystko jest dobrze.To co wylatuje to częśc rozpuszczonej globulki(nie martw się to co mialo byc i tak jest w Tobie:)) W czasie miesiączki nie stosujemy leków dopochwowych bo to nie ma sensu i tak wszystko z nas wyleci.Tak więc przyjmowac wtedy kiedy nie ma okresu :) mariejka28--- szkoda że wizyte masz dopiero w sobote :( Moze rzeczywiście to ciąza a masz plamienia.W każdym razie nadal trzymam kcuki.A i radziłabym zrobić test bo gdyby były 2 krechy to lepiej pojechać do spzitala jak by było coś nie tak,żeby czasem nie bylo ewentualnego poronienia. żabka169---tu nie ma na co czekać! mykaj do lekarza :) maritka2327--- to czy masz owulke sprawdzisz przy mieżeniu temp.ale to dośc zawodna metoda chociażby przytrafi się przeziębienie czy też stres i wszystko będzie pomieszane.Tak więc jeśli nie próbowalaś to może testy owulacyjne.A czy miałaś może monitoring cyklu? mały torbiel---Radze iśc do lekarza i leczyć torbiel.Torbiele mogą mieć charakter łagodny (przetrwały pęcherzyk Graafa), ale może również stanowić zmianę złośliwą (rak jajnika). Dla rokowania i leczenia bardzo istotne jest wczesne rozpoznanie.Nie leczony torbiel może prowadzić do problemów zajściem w ciąze. /zosiczka/----tak więc radze przyjąc jak najszybciej następną pigułke z tego aktualnego op. i wtedy zaczniesz robić przerwe po 20 dniach.Zrobisz normalnie przerwe 7 dniową(radze odrazu zabezp. się rpzez 7 dni) a kolejne op.bieżesz już normalne czyli 21 pigułek+7 dniowa przerwa. kasienka1986----gynefix jest dla kobiet które nie rodziły(inne tylko dla tych co rodzily) własnie przeglądam mój wykaz antykoncepcji i nie mam w nim informacji czy jest ta wkładka już w polskich aptekach(wprawdzie indeks MAM SPRZED ROKUy) z tego co się orientuje w Niemczech ona jest to koszt ok 500-600 zł+zalozenie. najzyklejsza dziewczyna---Z tego co psizesz to moge wnioskować że jest to zapalenie,może grzyb (to też zalerzy czy masz żółty,biały nieprzyjemny śluz) ,może to być też początkowy stadium choroby wenerycznej. MIŁEK--- Co do bólu to napewno nic poważnego :) jeśli chodzi o próbe wątroby to lepiej ją zrobić przed braniem pigulek :) ale uważam że wynik powinien być prawidłowy. agatis---uważam że nie ma jak narazie powodu do niepokoju.Ale pamiętaj że prącie ejszcze rpzed ,,głównym finałem\" wytwarza ajakulat w którym znajdują się plemniki gotowe do zapłodnienia. pucik---escapelle była przyjęta w normie czyli nie później jak 72 h tak więc anrazie nie ma powodu do obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie Pani doktor lecz ja chce przesunąc miesiaczke. z ulotki wynika ze nalezy wziasc na 14 dni przed planowana miesiaczka, problem w tym do kiedy mam je brac. bo jesli ja mialam juz okres 15 sierpnia to teraz nic nie zatrzymam, ja chce przesunac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaalaaaaa
wiec jesli koncze w czwartek doliczam te 7 dni to nastepna tabletke biore w piatek,po 7 dniowej przerwie??przepraszam ze tak mecze ale wole miec 100 pewnosci pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucik
Dziękuje teraz czuje spokojniejsza ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentka 1001
Ja nie ufam ginekologowi mojemu :( Tylko anty wciska... Czy bez badania może pani powiedzieć, jakie są opcje przy plamieniach? Test ciążpwy robiłam dziś rano, jest ujemny. Jeśli to plamienia wokół owulacji to będą aż do okresu? czyli cały cykl mój = 32+14dni? wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /Zosiczka/
a czy cos sie stanie jak nie zrobie przerwy.. tylko od razu na drugi dzien po ostatniej tabl wezme nowa z nowego listka?? wydaje mi sie ze to jest bardziej bezpieczne... hmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×