Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ankarra

gipsowanie ścian!

Polecane posty

Gość ankarra

proszę o wszelkie wskazówki, robię to pierwszy raz, nie stać mnie na fachowców. Problem pojawił się już w momencie oczyszczania ścian - po obdarciu starej tapety pozostała do zeskrobania farba, tylko ona jest chyba olejna i przyklejona na amen! Jak się jej pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem nie wiem
ups, skoro się nikt nie odezwał to może spróbuj też gdzieś na jakimś forum dla majsterkowiczów albo innym remontowym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem expert od budowlanki. Nalezy dokladnie oczyscic sciany... piszesz, ze masz olejną? ciezki problem. Myslmy starali się ją calkiem ze scian zeskrobac, ale wtedy w scianie pozostawaly wzery, ktore uzupelnialam gladzia szpachlowa z Gipsaru. Zaryzykuj male opakowanie gladzi i naloz ją za pomocą metalowej pacy na ścianę (bedzie ci ciezko za pierwszym razem), ale kawalek, zeby wyschla i sprawdz, czy sie trzyma. Jak juz stanie sie calkiem biala, to zaszlifuj ją specjalnymi kratkami, przeznaczonymi do szlifowania gladzi, albo taka gąbeczką z papierem sciernym. Druga alternatywa jest taka, ze zamalujesz tą stara farbę nową o podobnym skladzie, np. Gruntem ze Śnieżki. Jest to farba biala, podobna do olejnej, tylko ze matowa i po niej mozesz pomalowac emulsją. Tą metodę zastosuj tylko wtedy, kiedy masz w miare rowne i pozbawione dziur podloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankarra
bardzo dziękuję za odpowiedzi, powalczę jeszcze z tą farbą. Jeśli nie da się niczym zdrapać, to można ją potraktować jakimś rozpuszczalnikiem czy czymś takim? Zastanawiam się, czy się oby nie porywam z motyką na słońce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co... jak nie odpryskuje, to bedzie ci ciezko. u mnie z tynkiem spadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankarra
hmmm...no to jak wam powiem, że płytki w kuchni też mam zamiar sama układać to mnie wyślecie do wariatkowa:) no ale cóż, potrzeba (i brak kasy) matką wynalazku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankarra
dziś sprawdziłam, że farba odchodzi jak się ją potraktuje dłutem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek
chce zagipsowac sciany bo sa strasznie krzywo otynkowane , zdarlem stara farbe i co dalej ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za ruinę remontujesz
Ankarra????? JAk? zeszło już wszystko? Radzę dokłądnie do żywego zdrapać, jak nie chcesz mieć za kilka lat kolejnego remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claymore666
Jeśli chodzi o gipsowanie na farbie olejnej... Jeśli farba mocno się trzyma zastosuj jako podkład Stuccorex, trochę drogi bo 67zł za worek 20kg ale nie trzeba mozolić się z zdzieraniem farby i nie trzeba gruntować po nim - można od razu gips nakładać. Jest bardzo wydajny i łatwo się rozprowadza po ścianach. Włąśnie robie drugi już w moich życiu remont starego mieszkania ( teraz M4 :P ) i działa niezawodnie. powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie proszę
ile kosztuje gipsowanie (równanie, szpachlowanie ścian)? Tak od metra, biorąc pod uwagę, że ściany są gołe- betonowe, tzn jest tam boazeria, którą trzeba zerwać?Chodzi mi o same materiały bez robocizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadziorasty
ia miałem tesz taki problem rze z oleinom farbom nailepiei shodzi na ciepło wszystkiego wyprubowałem łatfo idzie iakimsi palnikiem a nailepiei opalarkom radze kupici czensto sie pszydaie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeżeli chodzi o gipsowanie ścian, wykonywanie gładzi to polecam szlifierkę do gładzi i odkurzacz przemysłowy. Jak wykonywałem remont to wypożyczyłem w wypożyczalni Tools Chrzanów tanio dowóz gratis i niskie kaucje. Pracę wykonałem w jeden dzień zamiast tygodnia i zero kurzu :) Jak by coś to polecam wszystkim www.tools-chrzanow.pl Mają cały sprzęt remontowo budowlany jaki jest potrzebny podczas remontu ja dzięki temu nic nie musiałem kupić na własność dzięki czemu sporo zaoszczędziłem i mogłem nieco więcej wydać na upiększenie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście polecam produkty kiilto.pl. Bardzo dobre i świetnie sie na nich pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotowując powierzchnie przed malowaniem warto użyć szlifierki. Ułatwia pracę i pozwala na przygotowanie gładkiej powierzchni, idealnie pod malowanie. Polecam www.artbud.pl/pl/c/Szlifierki-wysiegnikowe-do-scian/3455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaCarolli
U mnie mąż (nie fachowiec) wygładził ściany i sufit w pokoju Acryl-Putzem. Gładź workowana. Ładnie to nałożył na dwa razy, potem szyflifował na gładko. Nawet się nie pyliło bardzo. Pamietam kiedyś wygładzaliśmy jakąś kiepską gładzią to się sypało jak diabli i nawet po myciu był problem, aby na podłodze nie było takiego białego nalotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×