Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pastuc

Zmiana nazwiska i co dalej? Help!

Polecane posty

Gość pastuc

Zmiana nazwiska w UK. Zawiadomilam juz bank, pracodawce i przychodnie. Czy kogos jeszcze trzeba? Co z karta Insurance Number? Gdzie trzeba napisa? Home office? Inland revenue? ??? Help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
na stronei internetowej inlandu jest numer telefonu - infolinii nt. karty NIN - tam Ci podadza adres, na jaki trzeba napisac, zeby ich zawiadowmic o zmianie nazwiska (mialam, ale gdzies mi sie, niestety, wsialo). home office zlalam, szczerze mowiac, o tyle mi latwiej, ze ja dolozylam sobie drugie nazwisko, wiec poczatek mam ten sam :) ale moze trzeba i ich bylo zawiadomic? cholera wie..., mam nadzieje, ze nie. jak masz angielskie prawo jazdy to chyba tez trzeba, ja nie mam, wiec tego nie wiem. wiecej chyba nie zmienialam, ale tyle tego bylo, ze moze cos mi wylecialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam ten problem, ale najpierw musze zmienic nazwisko w paszporcie a to zrobie jak pojade do Polski. wiem, ze nowy paszport trzeba odebrac osobiscie a czy mozna zlozyc podanie poczta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o NIN to znalazlam to na stronie: \"If you change your name - for example, because you get married, you should return your NINO card to the nearest benefits office when you apply for a card in your new name. If you move, become widowed, get married, divorced, register a civil partnership, dissolve a civil partnership or your civil partner dies, you should also inform the benefits office or HMRC (NI contributions) office. This helps them to get in touch with you if they need to. It also means they can contact you about claiming state retirement pension just before you reach state retirement age\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pastuc
Przerabialam - zadzwonilam na ten numer i tam mi powiedziano ze musze wyslac zgloszenie ze zmienilam nazwisko razem z kopia certyfikatu malzenstwa pod adres: NICO ABW-BP 3001 Benton Park View New Castle upon Tyne NE98 1ZZ Ona uk - jesli chodzi o WRS to, jak pisze w sekcji 2 na formularzu, jesli bez przerwy pracujesz przez min 12 miesiecy i wczesniej sie rejestrowalas, to nie musisz slac znowu formularza. Zmienilam tylko nazwisko, ale wciaz jestem ta sama osoba, ktora pracuje bez przerwy 1,5 roku. Paszportu jeszcze nie zmienialam, o dowod zlozylam podanie zaraz po slubie, ale jeszcze nie odebralam bo w polsce bede najwczesniej w przyszlym roku. Wtedy tez zloze o prawo jazdy, ale o paszport nie. Bo po co? Do cieplych krajow chwilowo sie nie wybieram. A gdyby nawet to na starym paszporcie tez wyjade. Dzieki za wszystkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dowodu nie zmieniam, dlatego, ze zmieniam paszport.Moj maz jest z RPA i dlatego paszport jest mi bardziej potrzebny. z tego co piszesz wnioskuje, ze Home Office nie musze sie martwic a co z certyfikatem rezydenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pastuc- a co masz na mysli piszac \"zgloszenie o zmianie nazwiska\" jesli chodzi o NIN, czy jest jakis formularz, czy po prostu trzeba napisac list od siebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
mnie powiedzieli, ze list wystarczy. wlasnie dzwonilam do inlandu (ale tego dzialu od podatkow, nie NIN) i oni przez telefon zmienili mi nazwisko i adres. swoja droga to smieszne, ze w jednym miejscu tego samego urzedu zmieniaja na telefon (przy placeniu podatkow), a do drugiego dzialu tej samej instytucji trzeba juz wyslac list, bo im sie to automatycznie nie zmienia... biurokracja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tam tez trzeba dzwonic?? Ja myslalam, ze to juz pracodawca robi ...moglabys mi w takim razie podac numer telefonu?Co sie tam podaje do identyfikacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
numer znalazlam na ich stronie, ja chcialam zmienic tax code, a sie okazalo, ze maja moj stary adres i stare nazwisko, to zmienilam przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
acha wlasnie dzwonie w sprawie NIN-u, odsylaja mnie od Annasza do Kajfasza, ale moze wreszcie bede pewna co robic... a potem sprobujemy home office. dobrze, ze w koncu mam wakacje. mam: adres jak podala paruc. trzeba napisac - nowe imie i nazwisko, panienskie nazwisko, date urodzenia, adres, kod pocztowy, numer telefonu, numer NIN, przeslac im oryginal certyfikatu malzenstwa lub kopie potwierdzona np. w job centre i napisac czy to kopia czy oryginal i napisac prosbe, ze sie chce uaktualnic nasze dane i prosi, zeby zawiadomili o tych zmianach. dla self-employed tak samo (moj maz jest, on ich musi zawiadowmic, ze sie ozenil - mozna wyslac jeden certyfikat i dwa listy we wspolnej kopercie). teraz dzwonimy do home office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno..czy w sprawie zmiany danych w NIN do listu trzeba zalaczyc stara karte NIN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
tego nie wiem, ale chyba nie - ta kobieta, z ktora rozmawialam byla dosc konkretna, wiec by mi powiedziala, jakby trzeba bylo. z home office dooooopa. jeden numer telefonu znalazlam na swoim certyfikacie, oczywisci non stop zajety. na ich stronie internetowej zadnych numerow nie ma, jeszcze by ludzie dzwonili i cos chcieli :D nie daj Boze, urzednicy by sie musieli przemeczac... wiadomosci na ich stronie od groma, ale nie dla takich co juz maja rejestracje, a tych co dopiero chca. ale ja jestem uparta i sie nie dam, bede dzwonic do oporu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
znalazlam inny numer, na formularzu (przypomnialam sobie, ze ja juz tam kiedys dzwonilam) ale za to tam nikt nie odbiera... przerwa na lunch czy co... ja tez chce taka prace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
kazali mi wyslac kopie certyfikatu malzenstwa z listem, ze zmienilam nazwisko i tyle. coraz bardzij sie utwierdzam w przekonaniu, ze trzeba bylo zostac przy starym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez doszlam do tego wniosku za pozno, haha...no coz..mnie jeszcze czeka wymiana paszportu, wlasnie probuje sie dowiedziec, czy moze przeslac formularz poczta a odebrac osobiscie... co do home office...mowisz, ze kopia cerytfikatu z listem? pewno trzeba tez podac numer referencyjny z juz uzyskanej rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerabialam
co do home office - na pewno trzeba. paszport - zapisujesz sie na spotkanie w konsulacie - terminy kosmiczne (robi sie to on-line, trzeba zdaje sie wejsc na ich strone i tam gdzies powinein byc link), jedziesz, masz spotkanie, po miesiacu paszport jest do odbioru. zdaje sie, ze jak sie mieszka wiecej jak 100 mil od londynu to go wysylaja do domu. ja na razie przerobilam dowod jak bylam ostatnio w Polsce. paszport mi juz tak nie potrzebny, musialam tylko pamietac, zeby bilety lotnicze zamawiac na stare nazwisko :) dzidzia w drodze, wiec jak bedziemy wyrabiac paszport dla niej/niego to zmienie i swoj za jednym zamachem :) mnie sie w ogole smieszna rzecz przypomniala - ja juz po slubie zawiadamialam home office o podjeciu drugiej pracy i zrobilam to na stare nazwisko, zeby sobie ulatwic zycie... a teraz ich zawiadomie, ze jednak, sorki, mam nowe nazwisko :D pocieszam sie, ze oni tu maja taki burdel w papierach, ze nikt nawet tego nie powinien zauwazyc. dobrze przynajmniej, ze wszystkie instytucje 'lykaja' polski odpis aktu slubu, bo jakbym to jeszcze miala latac i tlumaczyc... tylko przychodnia 'sie ciepala', ze oni nie wiedza, czy moga, a moze bym w ogole nie zmieniala, bo po co, ale sie uparlam, poslali z polskim (skoro bank wzial polski i pracodawca tez to stwierdzilam, ze bez jaj) i jednak sie dalo... podtrzymuje co pisalam wczesniej o angielskiej biurokracji, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie mam czasu na consulat w Londynie, bo godziny sa takie, ze musialabym wziasc dzien wolny..a jezeli ma czekac i brac dzien wolny to wole zalatwic to jak bede w PL i zostac o dzien dluzej..Co do aktu malzenstwa, ja sie z tym nie musze meczyc w Anglii, bo mam po angielsku, zato bede musiala tlumaczyc w Polsce:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I co tu zrobic
Ja mam calkiem inna sytuacje mam stary paszport i dowod osobisty , zmienilam nazwisko w aplikacji na meza wyslalam im ta aplikacje razem ze starym dowodem oraz kopie zawarcia malzenstwa po angielsku. ODeslali mi z listem ze musze im wyslac dowod albo paszport z dobrym nazwiskiem i mam na to 14 dni. Znowu wyslalam im dowod ale oryginal zawarcia malzenstwa z listem ze tylko to mam jako dowod zmiany nazwiska . Zrobili tak samo co poprzednio. Co w takiej sytuacji zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ja nie wiem
zagmatwana ta Twoja sytuacja:) do kogo ten list wyslalas wogole? ja wlasnie wyrobilam sobie paszport, dowod jeszcze mam stary:( i nie wiem od czego mam zaczac... pracodawca i bank juz zalatwilam, ale teraz co z NIN , co z home office? nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalon32
do "i co tu robic"...nie wiem, do kogo ten list wysylalas, ale logiczne jest, ze najpierw musisz uaktualnic przynajmniej jeden ze swoich dowodow tozsamosci ( paszport lub dowod) i wtedy zmieniasz w instytucjach..ja juz ponad rok po slubie i jeszcze nie zdazylam tego zrobic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elamw
ja juz mam zmieniony poaszport i dowod......i w sumie nie wiem od czego zaczac.................moze ktos zna linki na formy do zmiany danych ja dodatkowo jeszcze musze zmienic dane w rezydencie tu juz wogole nie wiem gdzie szukac formy do zmiany moze ktos zmienial niedawno nazwisko w dokumentach i podpowie mi...dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona kurteczka.
podlaczam sie:) ten sam problem... mam juz nowy dokument i nie wiem od czego zaczac... najwazniejsze dla mnie to zmienic nazwisko na karcie NIN, ale jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona kurteczka.
no i nikt nic nie doradzi? czytalam jeszcze raz to co napisane jest wyzej i nie czaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elamw
ja tez zagladam codziennie........ale narazie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona kurteczka.
nikt nic nie wie... ja w czwartek przejde sie cyba tam gdzie skladalam papiery o zwrot podatku (Revenue?) i tam spytam czy musze tam nazwisko zmieniac, czy ta babka bedzie mogla i je ewentualnie zmienic. obok mam tez Job Centre wiec chyba i tam zajrze chociaz jeszcze nigdy tam nie bylam. nie mam co liczyc ze Ktos tutaj i cos poradzi... musze wziac wolne w pracy i isc popszukac sama info jak cos ciekawego i przydatnego sie dowiem to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elamw
dzieki.......bede czekala co zalatwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona krteczka.
no wiec bylam dzis w Job Centre i tam pani podala mi nr pod jaki mam zadzwonic i poinformowac ze zmienilam nazwisko, to jest numer zeby zmienic nazwisko na karcie NIN: 08459157006 - National Innsurance Queries bylam tez w biurze Revenue, tam gdzie skladalam P60 zeby dostac zwrot podatku i ta pani (niezbyt uprzejma) powiedziala ze musze zadzwonic do swojego Tax Office i tam poinformowac ich o zmianach. spytalam ja co jak nie znam nr do swojego Tax Office, ona powiedziala ze po pierwsze pracodawca moze mi dac, albo zadzwonic do biura NIN i poprosic o przekierowanie. mam nadzieje ze dobrze ja zrozumialam... jutro nie mam kiedy zadzwonic, nie wiem tez do ktorej sa te wszystkie biura czynne. bede probowac cos zalatwic w przyszlym tyg. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×