Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fajerka

Z czym upiec slodkie bulki?

Polecane posty

P. Pani Domu - dzięki, w takim razie użyję tego samego przepisu, tylko zastanawiałam się, czy nie trzeba zamiast mleka dac wody (w takim chlebku czosnkowym co go czasem piekę jest właśnie woda, więc zastanawiam się czy mleko też przypadkiem nie daje słodkawego smaku). A do drożdży tak, wiem, że przynajmniej szczyptę cukru jako pożywkę trzeba dac ;) upiorze kuchenny - swoją drogą częśc ciasta przerobiłam właśnie na takie małe ślimaczki z masą cukrowo-cynamonową z sokiem z cytryny -pycha, a mniej roboty :D Katrinne - jeśli znajdziesz gdzieś przepis na to słone, to wklej, chętnie porównam ;) Twoje bułeczki zrobiły furorę, bo właśnie niespodziewanie wpadła rodzina i było co podac do kawy - a ja już się martwiłam, kto zje te 15 bułek... ;) sagi - Twój przepis na drożdżowe bułeczki na ostro też poproszę :D (Chyba że jest dokładnie taki sam jak Katrinne) A farsz był taki - jeden duży banan pokrojony na drobno pluc tabliczka mlecznej czekolady plus pół paczki rodzynek plus chyba z łyżeczka cynamonu, skórka otarta z pół cytryny i trochę cukru waniliowego. Z tym że farszu nie starczyło na wszystkie, do pięciu wsadziłam po prostu śliwkę z których wyjęłam pestkę dając w miejsce pestki łyżeczkę cukru z cynamonem - też pycha - jak to drożdżówki ze śliwkami ;) A dziś właśnie tak sie zastanawiam - upiec sobie czy kupic urodzinowy tort... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perpekcyjna Pani Domu
Cebulko, mozesz dac wode mozesz mleko (nie zmieni smaku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulka, wszystkiego najlepszego:) Tylko 15 bułeczek Ci wyszło? To jakieś wielkie chyba były:D A co do drugiego przepisu, to robiłam bułeczki wigilijne, tzw. \"kapuśniaczki\". Skład ciasta jest bardzo podobny, ale zamiast oleju jest margaryna. Podaję przepis:) 0,5 kg mąki 5 dag drożdży łyżka cukru łyżeczka soli 3 jaja 10 dag masła mleko Drożdże rozprowadzić z cukrem i 0,5szkl. mleka, dodać kilka łyżek mąki(konsystencja gęstej śmietany), zostawić do wyrośnięcia. Gdy rozczyn podwoi ilość dodać resztę mąki, sól, jaja, letnie masło oraz parę łyżek mleka. Wyrobić ciasto drewnianą łyżką, tak aby od niej odstawało( w razie, gdyby było za geste/rzadkie dodać odpowiednio trochę mleka/mąki). Zostawić do wyrośnięcia. Po uformowaniu bułeczek poukładać je na blaszce i również zostawić na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za życzenia dziewczyny 👄 A tort jednak piekę - w końcu lubię, to co sobie będę przyjemności w urodziny odmawiac, biszkopt właśnie siedzi w piekarniku ;) Katrinne - właściewie może i więcej - nie wiedziałam że aż tak bardzo rosną, to wyuszły mi trochę spore, a poza tym 15 było z tymi bananami właściwie, a jeszcze parę ze śliwką i kilka ślimaczków :D Z tymi przepisami tylko męczy mnie jeden problem, to że ma się \"nie kleic\", \"odstawac\" - mnie się cały czas potężnie klei - nie wiem, ile bym musiała dosypac mąki, żeby się nie kleiło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebula, oj rosną, rosną:D Ja specjalnie małe robiłam i w blaszce odstawiałam, żeby urosły większe:) A ciasto powinno być wygodne do lepienia. Dosyp mąki tyle, ile potrzebujesz, albo daj np. mniej mleka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś oglądałam program w telewizji o pieczeniu drożdzowego-super gospodyni mówiła,ze kiedy ma być np.6 szkl. mąki-to wsypujemy ją do miski,dodajemy rozmieszane drożdze[moga podrosnąć w kubeczku], mleko, jaja z cukrem ubijamy i dodajemy do mąki-i wyrabiamy-dluuugo-az zacznie odchodzic od ręki-nie podsypuje się maki bo będzie za twarde-dopiero wtedy daje się tłuszcz lekko podgrzany i stopniowo się wlewa do ciasta.I znowu wyrabiamy aż tłuszcz się wchłonie.Na końcu można lekko podsypać maką i odstawić do wyrośnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I właśnie to wyrabianie \"dłuuugo\" mi się nie podoba :o Co to za wyrabianie, jak wszystko paskudnie się klei, całą rękę obłazi i wogóle fuj? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam zawsze dosypywałam mąki( czy do ciasta na racuchy czy bułeczki) i było zawsze puszyste i miękkie:) Cebulkaa a żeby coś było naprawdę dobre, to musimy w to włożyć trochę czasu i serca niestety:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrinne - szaleję dalej z Twoim przepisem, mania bułeczkowania mnie ogarnęła po prostu ;) Były już na słono, z farszem pieczarkowo-cebulowym, a na słodko ostatnio co chwilę mam zamówienia na wersję ze śliwką - bułeczka jako śliwka owinięta ciastem - i takie mini-drożdżóweczki - placuszek ciasta takiej wielkości że mieści się na nim rozpołowiona śliwka :) A i z brzoskwiniami z puszki też były dobre. Ale marzy mi się upieczenie takiego porządnego drożdżowego ciacha z pęcherzykami powietrza, wysokiego, tak z niczym, żeby mozna było jeśc go z masłem... Mniam. Podawali takie w Ośrodkach nad morzem jak byłam mała - pewnie zresztą dalej podają ;) Zastanawiam się, czy takie bułeczkowe ciasto by się nadawało do tego? Czy trzeba miec jakies inne proporcje? I pojęcia nie mam, jaka blacha by to musiała byc, żeby nie było za dużo ani za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×