Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorna19

CIASTA BEZ PIECZENIA

Polecane posty

WITAM.ZNACIE MOZE JAKIES PRZEPISY NA CIASTA TZW \"NA ZIMNO\"? NIE MAM PIEKARNIKA,A BARDZO BYM CHCIALA OD CZASU DO CZASU JAKIES CIASTO ZROBIC.ZNAM TYLKO JEDEN PRZEPIS.MOZE ZNACIE WIECEJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja moze pomoge
jest tutaj na kafe kilka przepisów kangurka musisz poszukac sernik na zimno stefanka i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara doopa
kuurde a masz mikrofalowke? kiedys gdziues widzialam przepis na ciastke wlasnie z mikrofalówki i robilam i dobre wychodza,w sumie lepsze niz w piekarniku ,bo takiej opcji tez probowalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc tak. Stefanka. Co najmniej 4 paczki podwójnych herbatników. 2szkl. mleka 4 łyżki kaszy manny 25dag magaryny szkl. pudru c. waniliowy jedno białko Kaszę ugotować na mleku, wystudzić. Masło utrzeć z cukrem, dodawać po łyżce kaszy. Dodać pianę z białka. W blaszce układać na przemian, herbatniki, masa. Na wierzchu posmarować masą. Polać polewą, np. 10dag margaryny 4łyżki mleka 6 łyżek cukru 3 łyżki kakao Podgrzać margarynę,cukier,mleko. Zdjąć z ognia, dodać kakao, wymieszać. Zimną polać ciasto. Zawsze robię stefankę z pieczonymi plackami, ale z braku laku, może wziąść te herbatniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torcik na Zimno paczka biszkoptów 0,5kg sera 2 galaretki( cytrynowa i np. truskawkowa) 8 dag masła 3/4 szkl. pudru 2 jajka ok. 30dag świeżych owoców(np. truskawek) Cytrynową galaretkę rozpuścić w szkl. wody. Masło utrzeć z cukrem i żółtkami. Dodać zmielony ser. Stopniowo dodawać tężejącą galaretkę i pianę z białek. Wymieszać, wyłożyć na warstwę biszkoptów. Wstawić do lodówki na chwilę. Zrobić drugą galaretkę, wystudzić. Wyjąć ciasto, ułożyć owoce, polać galaretką. Wstawić do lodówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik gotowany herbatniki kg sera białego 4 jajka 10 dag masła szkl. cukru 2 cukry waniliowe 2 budynie smietankowe szkl. mleka Ser dwukrotnie zmielić, przełożyć do garnka, dodać masło, cukier, cukry waniliowe, jajka. Wymieszać, zagotować. W szkl. zimnego mleka rozpuścić budynie i wlać do gotującej się masy serowej, chwilę pogotwać, wyłożyć na herbatniki, albo poprzekładac warstwami, jak w stefance. Polać, najlepiej białą, polewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tort makowy
Tort makowy: Gotowe spody wiedeńskie, 1masa makowa z puszki, 1 masa do tortow o smaku ajerkoniakowym, gorzka czekolada starta na wieszchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tort makowy
Gotowe spody, galeretki 2 rodzaje ,masa, bita smietana , kolorowa posypka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tort makowy
to było do drugiego tortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto z kasza manna,jest pyszne,ostatnio zrobilam i wszyscy sie zajadali,proponuje ci dodac aromat rumowy jest wtedy pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vxxvxvvxvvxw
nie bardzo kapuje jak ten tort makowy z ta masa makowa i kremem polacyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniamysiapysia
Witam serdecznie. Polecam przepis na tzw. ciasto 3bit, dosc drogie ale naprawde suuuper:) CIASTO 3 BIT Składniki: 3 paczki krakersów (proponuje firmy LAJKONIK) 1 krem KARPATKA 1lub 2 puszka masy krówkowej 3 smietany 36%(czerwona PIĄTNICA) 1 łyżka cukru pudru 1 śmietan FIX 1 gorzka czekolada Sposób wykonania: Krem karpatka zrobić według przepisu na opakowaniu. Śmietane zmiksować z cukrem pudrem, na koniec dodać śmietan FIX. Ciasto układamy warstwami w prostokątnej blaszce. Warstwy: 1 warstwa krakersy, na krakersy nakładamy 2/3 kremu karpatka, znowu krakersy, na krakersy masa krówkowa, znowu krakersy, ostatnia warstwa reszta kremu karpatka na krem ubita śmietana. Całość posypujemy starkowana gorzka czekolada. SMACZNEGO. P.S. te proporcje wystarcza mi na zrobienie duzej czarnej polki z piekarnika. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciacika
ile powinno sie trzzymac takie ciasto w lodowce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście wolę z herbatnikami. A oto ten przepis ze wstawionego przeze mnie linku: 3-BIT ciasto Składniki • 8 paczek herbatników • puszka mleka skondensowanego słodzonego • budyń 70g waniliowy • 1kostka Kasi • 0,5 szk. cukru • 0,5 l śmietany kremówki • 1 szklanka mleka • tabliczka czekolady Etapy przygotowania 1. Mleko w puszce zanużyć do wody i gotować 3 godziny - wystudzić 2. 1/2 szk. mleka zagotować w drugiej połówce rozrobic budyń , cdodać 4 łyżki cukru i ugotować budyń ,odstawić do przestygnięcia Po przestudzeniu połączyć z kasią na jednolitą masę 3. śmietanę ubić z 2 łyżkami cukru 4. Przygotować prostokątną blache i wykładać warstwami: I warstwa herbatniki II warstwa karmel z ugotowanego mleka III warstwa herbatniki IV warstwa krem budyniowy V warstwa herbatniki VI warstwa ubita śmietana Na śmietanę utrzeć czkoladę . Wstawić do lodówki na ok. 6 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniamysiapysia
Witam. jezeli chodzi o herbatniki to ja jednak polecam slone krakersy, delikatnie zabijaja bardzo slodki smak ciasta i daja dobra nutke. a odnosnie smietany kremowki to niestety ale nie nadaje sie(moim zdaniem) bo wsiaka za szybko w ciasto i moze splynac, 36% jest gesta, a dodajac do niej smietan fix poprawimy jeszcze bardziej jej konsystencje. Ciasto powinno stac kilka godzin w zimnym aby sie przegryzlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersy robią się zbyt rozmokłe. A śmietana, której ja używam jest wystarczająca. Jeszcze mi nie spłynęła. Ale może i może być i bardziej tłusta. Przepis, który podałam jest bardzo dobrze oceniany na Moim Gotowaniu na Onecie. Poza tym nie ma w nim tyle gotowych i tym samym napchanych chemią składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kremówka to nie 36%? Używam którejś z 30 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Animia popieram
Ja też nielubię chemii. I jak już tracę czas, aby samej zrobić ciasto to przynajmniej chcę wiedzieć co do niego kładę i co jem. Jakbym miała robić z tylu kupnych, fabrycznych półfabrykatów to już wolałabym kupić. Jak sama robię to chcę mieć smak prawdziwego ciasta, a nie kolejne sztuczne jak ze sklepu :-O A śmietana kremówka to śmietana przynajmniej 30% i do takiej nie potrzeba żadnych fixów - już nasze praprababki wiedziały, że to śmietana do kremów. Ale zauważ też, że teraz już producenci pchają też zagęstniki do większości dzisiejszych kremówek (są w składzie na opakowaniu), więc tym bardziej po co ja jeszcze mam sobie dodawać więcej chemii :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniamysiapysia
Heh ja po prostu dalam swoja wersje, a Ty niepotrzebnie dalas odpowiedz tak ociekajaca ironia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, spoko, sorry, jeżeli Cię uraziłam. Wszędzie jest teraz chemia... Ale ja jednak wolę ją ograniczać. Przesadą jest też, że np. w mieszance ziołowej do grilla z Kamisa walą glutaminian sodu... Ja rozumiem w tych "inszych" ;) mieszankach, ale już nawet w ziołowej? Tragedia po prostu ^^. Kiedyś oglądając jeden z programów kulinarnych Nigelli, spisałam uproszczoną (choć właśnie mającą więcej chemii, bo nie wierzę, że się nikt nie pokusił o dodanie jej do Marsów) wersję takich kulek jednogarnkowych. Podam przepis, ale jeżeli ktoś woli używać miodu itd. to gdzieś na stronkach z przepisami nacięłam się kiedyś na wersję tradycyjną. CHRUPKIE KULKI CZEKOLADOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 małe batony Mars 50g masła 70g płatków kukurydzianych (ok. 2,5 szkl.) Wrzucić do garnka połamane Marsy i masło i rozpuścić. Należy to robić na małym ogniu a po rozpuszczeniu wyłączyć i uważać, bo może się cosik przypalić. Dodać płatki. Formować średniej wielkości kułeczki i układać je np. na folii aluminiowej. Po ostygnięciu można umieścić w miseczce i nawet wrzucić do lodówki, żeby lepiej stwardniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja robiłam ostatnio ciasto z malinami, szybko się robi i jest pyszne! 
Przepis z tego bloga: http://strongfitwomen.pl/ciasto-z-malinami/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×