Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minia_candinia

wynajem mieszkania a brytyjskie prawo....

Polecane posty

witam. mam takie pytanie mam okazje wynajac 4 pokojowy dom za bardzo niska cene po to tylko aby go dalej podnajmowac innym osobom. czy ktos wie czy aby wszytsko bylo zgodne z prawem musze to gdzies zglosic i placic podatki od dochodow. czy ktos sie nieco zna na brytyjskim prawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w umowie wyraźnie jest zaznaczone że \"nie pod wynajem dla osób trzecich\", co do podatków nie mam pojęcia, na pewno jast to dochód i musisz uregulować sparwę council tax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaumula
czyli jesli ktos tak robi tzn wynajmuje pokoje osobom trzecim nigdzie tego nie zglasza to jest to nielegalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulaumula
jestes spostrzegawcza jak mucha w gownie ... Jak dorosli ludzie moga zadawac tak durne pytania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sadze
zeby sie wlasciciel zgodzil na to zeby podnajmowac jego mieszkanie osobom trzecim. Jesli juz bedziesz chciala to robic to poprostu bierzesz ludzi, oni placa Ci do reki kase za mieszkanie i rachunki a ty je regulujesz sama i nikomu o tym nie mowisz. TYlko ze oni nie beda mieli potwierdzenia zamieszkania a bez tego nie otworzy sie konta w banku ani nie zalatwi wielu innych spraw urzedowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce sie upewnic tylko
wynajmuje pokoj u polaka ktory wynajal od jakiegos landlorda 3 pokojowy dom. on mieszka w jednym pokoju a 2 pozostale podnajmuje innym polakom. placimy 40fun tyg na osobe. pewne jest ze ten koles na tym zarabia. mysle ze mieszka po prostu za darmo. mozecie mi powiedziec czy takie cos tez jest nielegalne?? dodam ze nie mamy zadnej pisemnej umowy. mamy tylko ustna dotyczaca 1 tyg okresu wypowiedzenia. prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one bedroom
wysokosc rachunkow zalezy od licznika nie od ilosci osob. w one bedroom zaden wlasciciel nie pozwoli na podwynajem, ale jak sie wynajmuje dom z 4 sypialniami to chyba nikt nie mysli ze beda tam mieszkaly 2 osoby :P. jak wynajmujacy podpisze umowe z podwynajmujacymi to moze byc to traktowane jako tenancy agreement, jesli spelnione jest pare warunkow. oczywiscie kolezanka wyzej, ktorej przeszkadza ze ktos na niej zarabia, moze sie wyprowadzic do wlasnego, uczciwie wynajetego za ciezkie pieniadze. smiesza mnie teksty ze ktos zazdrosci, ze osoba u ktorej wynajmuja mieszka za darmo. oczywiscie ze tak. wyobrazacie sobie ze ktos chcialby z wlasnej nieprzymuszonej woli uzerac sie w domu z obcymi osobami i placic za interes tyle samo co reszta?? to po co sobie zawracac glowe wynajmem, rachunkami, martwic sie o to czy zaplaca na czas czy nie. co do nielegalnosci - proponuje doniesc do councilu, najlepiej wspominajac ze mieszkaliscie tam tyle i tyle - moze dostaniecie jakis refund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce sie tylko upewnic
po pierwsze wysokosc np council taxu zalezy od ilosci osob zamieszkalych w domu. po drugie nie liczylam na jakies wywody o tym jak sie mieszka we wlasnym mieszkaniu a jak wynajmuje tylko prosilam o krotka odp legalne badz nie!!!! ale juz ludzie musza mnie osadzac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec ja ci powiem
ze nielegalnie. A wysokosc council taxu nie zalezy od ilosci osob zamieszkalych w domu tylko od jego wartosci rynkowej. Chyba ze mowisz o znizce 25% jesli mieszka tylko jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja racje
council tax zalezy od wartosci domu, dzielnicy i wieku budynku a nie od ilosci mieszkancow. podwyjem jest nielegalny i jedynym wyjsciem mieszkania legalnego jest wlasny wynajem. ale nie kazdego stac na zycie na legalu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce sie tylko upewnic
no i o takie odpowiedzi mi chodzilo!!!!!!!!!!! dzxiekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melo-s
w brytyjskim domu moze mieszkać tylko 4 osoby niespokrewnione, jesli mieszka 5 to juz jest tzw multi occupied czyli wedle angielskiego prawa dom przeludniony, co śmieszne jesli mieszka rodzina 10cio osobowa to jest OK. w domu w którym mieszka powyzej 4 osób muszą być przeprowadzane miesieczne kontrole gazu, muszą byc zapewnione warunki sanitarne, wyjscia ewakuacyjne itp... nas prawdopodobnie ktoś uczynny podpierniczył i niestety musielismy sie przeniesc bo landlord miał nieprzyjemnośći a było nas tylko 5 osób a w tym dwa duze pokoje puste. landlord nawet nie wiedział ze jest takie prawo i wiele osób o tym nie słyszało. z tego co pamietam jesli ktoś nie podda sie rewizji i ciągle łamie to prawo nie dostosowywując sie moze dostać kare nawet do 10tys f. głupie prawo ale prawo, tak dobierają sie do landlordów którzy łamią prawo i wynajmują przeludnione domy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×