Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magdawiktoria

Jak odstawić dzoecko od piersi?????

Polecane posty

kiedys mowilo sie ze karmic najmniej 6 mc. teraz mowia ze do 1 roku ale nie widza przeciwskazan do dluzszego karmienia. jestem zdania ze najpierw odsstaw jedzenia nocne i wieczorna a w dzien karm a potem dzienne! nie przepadam za metodami drastycznymi- ze odstawiasz z dnia na dzien!!! chociaz takie metody tez sie sprawdzaja! ja odstawialam od stycznia do kwietnia! obylo sie bez wiekszych histerii. najtrudniejsze byly 3 pierwsze dni. tylko ze moj synek byl starszy i juz rozumial duzo!!! zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem ciekawa..
tylko jak odstawic karmienie nocne jesli dzidzius zasypia przy piersi? i budzi sie kilka razy w ciagu nocy bo jest glodny? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmienie wieczorne i ewentualnie nocne zastapic na poczatku mlekiem modyfikowanym, kaszka. z tego co wiem jak dziecko naje sie na noc kaszka(mlekiem) to w nocy sie nie budzi). u mnie przez 3 wieczory syna usypial maz a ja zeszlam im z oczu. maly plakal ale w koncu usnal. w nocy jak sie obudzil to dawalam mu pic, jogurt itp. po 3 takich nocach zaczal przesypiac cale noce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem ciekawa..
daje malemu kaszke na wieczor (ma 8 m-cy) i po pierwsze musze go najpierw troszke przeglodzic, zeby zjadl, bo kaszki nie lubi, a po drugie nawet jak zje kaszke, to i takm sie budzi w nocy po 3 - 4 razy. dodam ze wczesniej tak nie bylo, praktycznie od urodzenia budzil sie tylko 1 raz w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko pieknie- tylko ja nie chcialabym wprowadzac mleka modyfikowanego. poza tym, w momencie kiedy ja bede w pracy- dziecko bedzie karmione zupka, kaszka, kleikiem lub przecierami owocowymi przez nianie. a z czasem chcialabym odstawic piers. tylko dalej nie wiem, jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I będzie coraz gorzej, bo im maluch starszy, tym wiecej rozumie! U mnie doszło do tego, że mój 17 miesieczny syn własciwie nie wypuszczał piersi z ust w nocy, miał po prostu smoczki. Jesli się zorientował, że śpi bez darł się jak opetany... Odstawiłam go w zeszłym tygodniu, bardzo drastycznie, ale skutecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ratujcie
Moja mała do tej pory była na cycu(ma 4 miesiące).Wyjechaliśmy na wakacje i zaczełam podawać jej na noc mleko nan bo była nie spokojna i wisiała na cycu z głodu.Doszło do tego ,że po tygodniu nie chciała tknąć cyca i teraz tylko butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magdawiktoria
nie rozumiem - nie chcesz podawać ani mleka modyfikowanego, ani piersi? przecież dziecko co najmniej przez 2 lata nie może pić mleka krowiego, jakie więc będziesz podawać? mleko w tym wieku jest podstawą diety. jeśli chodzi o odstawianie od piersi, w przypadku moich dzieci sprawdziło się odstawianie stopniowe - najpierw przestałam karmić w ciągu dnia, po kilku dniach i wieczorem podawałam butelkę (pierś tylko nocą). Po kolejnych kilku dniach dzieci same zrezygnowały z piersi. Sposób jest bezbolesny i bezstresowy dla matki i dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam przeciwniczka mleka modyfikowanego. syn do 2 roku na piersi potem- jogurty itp , kolo 2,5 lat zaczal lubic mleko krowie. teraz moje zdanie o mleku modyfikowanym sie zmienilo. dlaczego nie czcesz podawac??? moj 9 mc synek jest na piersi a mimo to podaje mu mieszanki z owocow i mleka modyfikowanego. niedlugo wprowadze nalesniczka, gofra itp- oczywiscie na mleku modyfikowanym. dostaje tez kaszki ryzowe na mleku modyfikowanym - ale z tego zrezygnuje bo jest bardzo slodkie. moj starszy ostatecznie pozegnal sie z piersia w kwietniu a mlodszego urodzilam w listopadzie. Kuba nie wolal mi juz nigdy "cyca", mimo ze widzial ze karmie Tomka! zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam, o najlepsze rozwiazania, bo wg mojej pediatry powinnam karmic do 2, 3 roku zycia. napiszcie, jakie mleka polecacie oprocz NAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
używam Bebilon. i ja i mała jesteśmy zadowolone :) fajne jest też to, że ma duże ekonomiczne opakowanie - 900g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja odstawilam
dziecko w wieku dwoch lat i myslalam ze bedzie ciezko bo juz jest duzy.A poszlo bardzo lekko.Po prostu powiedzialam ze to jest juz niedobre,ze jest duzy a duze dzieci nie jedza cysia i wiecej nie chcial.Zacza przesypiac cale noce bo wczesniej sie budzil.I juz nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1313
aja karmię już 14 miesięcy i powoli odstawiam- nie karmię w dzień.Tylko mam problem bo moja córka nie chce tknąć mleka modyfikowanego ( nie pomaga mieszanie z kakao, kawą zbożową itp.)co robić w takiej sytuacji?-przecież musi dostawać mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa1313 moj tez tak mial. jad danonki, jogurty itp. a mleko przemycalam w omlecie, malesniku, gofrze. dawalam duza ilosc mleka(okolo pol litra do omleta:) ), mieszalam tez z owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1313
dzięki znajoma.przed chwilą dałam jej swoje mleko z butelki i też nie chciała.chyba ma alergię na mleko z innego naczynia niż pierś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1313
mam jeszcze jeden problem bo mala przy wieczornym karmieniu zasypia-inaczej nie potrafi.jak ją odstawię to jak ją usypiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz,każde dziecko jest inne.Moja córka była na cycu tylko niecałe 4 miesiące,niestety traciłam powoli pokarm.W ciągu dnia dostawała butelke(nan1) a w nocy była na piersi).Stopniowo przestawałam dawać jej cyca w nocy i wtykałam butelke a zasypiała leżąc na łóżku.Sama.Bez bujania,kołysania i głaskania(dziwne bo od urodzenia miała kolki i cały czas ją nosiliśmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa1313 ja odstawialam jak synek ial 2 latka. tez usypial przy cycu. 3 wieczory usypial maz. byl placz. ja schodzilam z pola widzenia. 4 wieczor usnal bez problemu i przespal cala noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumchenn
Oglądałam dziś o tym program w tv :) i tak: najlepiej do 2 roku zycia odstawić, nie drastycznie - pomalutku przez kilka tygodni zastępować coraz więcej karmień piersią na butelkę. I ważne - żeby nie odstawiać karmienia jak np. mama wraca do pracy albo z jakimś innym przeżyciem dla maluszka. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×