Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majjka

czy 40 letni dom to stary dom ?? proszę o rady i to bardzo

Polecane posty

Gość majjka

jest okazja chyba dom za 230 tys ale od 18 lat niezamieszkany /tj blizniak ,druga połowa jest zamieszkana/ byłam tam ale ja to akurat średnio się znam na stanie tech/a nawet wcale/ jest nowy piec,dach w stanie dobrym i okna NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ ??? JESZCZE nie ma tamw ogóle kafelek, paneli ,schody sa takie murowane (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmm......
wez tez pod uwage kto mieszka za sciana bo piszesz ze to blizniak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjka
wydaja się w porządku starsi ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może lepiej jednak weź ze sobą na oglądanie kogoś, kto się na tym zna. Żeby obejrzał instalację prąd, woda, gaz, stan ścian (czy aby nie ma grzyba), okien. Musisz wiedzieć kupując, na i le można tam mieszkać, a co jest do remontu. Żeby się nie okazało, że kupiłaś okazyjnie dom, ale koszty doprowadzenia go do stanu używalności będą dla Ciebie nie do przyjęcia. Życzę, żeby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Popytaj sąsiadów, dlaczego przez tyle lat stoi pusty i czy rzeczywiście właściciel chce go sprzedać. Ja dwukrotnie zetknęłam się z taką sytuacją, że mąż chce sprzedać, żona nie bardzo, i tylko wpędzają w koszta potencjalnych nabywców,bo wycena, ekspertyza też kosztują. 40 lat nawet na dom drewniany to niedużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 lat to nie tak stary dom, ale faktycznie ktoś musi iść z tobą, żeby sprawdzić , czy przypadkiem instalacja wodna i elektryczna nie będzie do wymiany, a na pewno będzie skoro tam tak długo nikt nie mieszkał. No i jeśli nikt tam nie mieszkał , to dom nie był też pewnie ogrzewany , może być wilgoć i grzyb. Zwróć uwagę , czy przypadkiem , ktoś na szybko nie pomalował ścian, żeby to zakryć. Przelicz mniej więcej ile kosztowałby remont tego domu , czy to faktycznie będzie takie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bardzo stary
40 lat, to dużo! budowano w zupełnie inny sposób, a to, że nikt w nim nie mieszkał przez tyle lat, to ogromna wada. Jeżeli masz tyle gotówki, kup działkę na przedmieściach i zacznij budować sama. W starym zaczniesz naprawiać jedno, ale nigdy nie skończysz, bo tamto już się zepsuje. Sama cena powinna Cię zastanowić, mówią, co tanie, to drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie za 100 pkt.
Wawel ma 500 lat. Czy jest stary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bardzo stary
40 lat,to dom budowany w latach 60-tych,a o ile pamiętam nie był to czas luksusów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Jaką powierzchnię ma ten dom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjkaa
170 metrów acha był ogrzwany co zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za te kwote wybudowalabym
wlasny dom ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 groszeee
Jeśli dom przez 18 lat był niezamieszkany, to znaczy, że był przez tyle zim nie ogrzewany ? wtedy ściany mogły jednak ucierpieć, należy się dobrze rozejrzeć po sufitach. no i np. rury 40-dziesto lenie, mogą jednak być awaryjne, to samo z instalacją gazową, żeby po kupnie się nie okazało, że musisz wszystkie instalacje wymieniać, bo to koszty spore :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem ekspertem ale cena 230 tys za 40 -letni dom wydaje mi sie za wysoka, bo nie czarujmy sie -wszystko w nim bedzie do wymiany albo do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mi się wydaje
że to za drogo za te pieniądze pewnie postawiłabyś sobie nowy dom, wszystko świeże i według własnego gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjjkaa
za 23o tys wybudować dom ? przy tych cenach ?? a gdzie działka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
nie wybuduje sie domu za 230 tys!!!!! nie wprowadzajcie autorki topicu w błąd! może 2-3 lata temu było to możliwe, ale nie teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×