Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jarzebinka

Negatywne skutki antykoncepcji hormonalnej!!!

Polecane posty

Gość gość
Odsrawilam po ok 3 latach brania cilest i tez jestem pryszczata głównie przed okresem. Biorąc nie było żadnych niekorzystnych skutków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odstawiłam tabletki po 3 miesiącach. Nie mogłam wytrzymać ze względu na migreny i wahania nastrojów. Już nie zdecyduję się na antykoncepcję hormonalną. Teraz szukam dla siebie jakieś innej metody. Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
W dobie internetu mamy dostęp do wszystkich informacji nt tabletek.Nikt drogie Panie nie zmusza Was do ich przyjmowania.To powinna być nasza świadoma decyzja, po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkim 'za' i 'przeciw'. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe są sztuczne witamyny, które tak chętnie przymujemy, bądź o zgrozo karmimy nimi nasze dzieci.Witaminki w tabletkach, żelkach, lizaczkach i cukierkach, a skutki uboczne 'wyjdą' po latach, wcześniej możemy się zastanawiać, dlaczego dziecko nie ma apetytu i co wtedy? Serwujemy znowu witaminki. A taki banalny actimel.Super sprawa, daje dzieciom odp***ość. Fakt, należy zacząć od jelit, ale pijąc to świństwo, nie dawać pseudo jogurtów z pleśniałym dżemem i toną cukru. Odnotowano przypadek, gdzie kobieta przez całą ciążę piła actimel, a jej dziecko urodziło się z kamieniami na trzustce, uratowane w ostatniej chwili, świetny temat na pracę doktorską. Każdy lek/suplement diety niesie za sobą skutki uboczne, nie tylko tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*o)d)p)o)r)n)o)ś)ć- nie wiem dlaczego pojawiły się gwiazdki *spleśniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżerajza1988
ja brałam przez rok czasu tabl sylvie-20 to jakis odpowiednik novyonette ,odstawiłam je i dostałam łojotok skóry i skóry głowy, mialam intensywny tradzik teraz juz to wyleczyłam ale przeszłam długą droge aby moja cera była "czysta"Przytyłam sporo i ciezko jest zrzucić :( mineło kilka lat odkąd przestałam brac tabl kto nie musi niech nie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ginekolog nie zlecił mi badań hormonalnych i nabawiłam się zakrzepicy. Już nigdy nie zdecyduję się na tabletki! Stosuję teraz metody naturalne, korzystam z Cyclotestu - komputera cyklu. Skuteczność taka sama, a metoda jest zdrowa. Dziewczyny pamiętajcie by gin najpierw zlecił badania a dopiero potem dobierał tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
R*****ie bez ciąży jest niebezpieczne i ryzykowne dla zdrowia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od hormonów dostawałam co 2 lub 3 miesiąc koszmarnego zapalenia pęcherza. jakby ktoś mi w cewkę wsadził rozżarzony szpikulec. jak odstawiłam hormony to dolegliwości minęły jak ręką odjął! aż się zdziwiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola 275
Heej:-) od trxech miesiecy biore Naraya Plus od tej pory zmniejsxyly mi sie krwawienia i taki byl zamiar super o to chodzilo;-) wszystko fajnie ale pojawil sieproblem powiekszyla mi sie lewa pierś a co do cholery z prawą ? To wyglada smiesznie a smieszne nie jest :-( czy jest szansa ze to sie wyrowna ?czy ktos doswiadczyl takich anomalii? Odpiszcie prosze pozdrawiam Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy są zadowoleni w 100%, innym robią jakieś skutki uboczne. Muszę powiedzieć ze się boje , zaczelam antyk hormonalną wczoraj, w postac****erścienia dopochwowego z progesteronem ale będę jeszcze rozmawiać z lekarzami, boje się , nie lubię mojemu organizmowi robić krzywdy, z drugiej strony cale życie na prezerwatywach to tez nic fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tabletki bralam nie po to zeby wspolzyc tylko po to zeby nie miec miesiaczki. Cale wakacje woolnaa bylam. Bralam tylko 3mies i problemu z zajsciem wciaze nie mialam rok pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja 16 :38 Jedna wada przez te 3mies to 10kg wiecej po nich w miesiac i asekurelle brac do nich musialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie Pigułka hormonalna to ogromna ingerencja w cały organizm. Jej skutki są dostrzegalne na bieżąco o czym piszecie , a także będą w przyszłości , natury nie da się oszukać . Biorąc pigułkę dodatkowo narażacie się na infekcje intymne-poprzez zmiany hormonalne, Ja w tym czasie stosowałam profilaktycznie invag dopochwowo i przynajmniej jeden z efektów ubocznych brania hormonów ominą mnie To czy zastosujecie hormony czy nie to naprawdę poważna decyzja nie tylko moralna , ale też zdrowotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia121212
Ja zaczęłam od pigułek, potem był plaster a teraz mam założoną wkładkę mirenę. Różnie się czułam najgorzej przy plastrze a najlepiej przy wkładce. Osłonowo na układ krążenia i wątrobę biorę harmonellę, która również zawiera wit. D niezbędną dla zdrowych kości i zębów. Trzeba próbować różnych metod w końcu trafi się na swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam daylette przytylam 10 kilo, byly za mocne w ogole nie przetluszczaly mi sie wlosy, buzie mialam jak pupka niemowlecia. Az w polowie miesiaca dostalam krwotoku,wyladowalam na pogotowiu lekarz stwierdzil ze za mocne organizm nie wytrzymal. Jedyny plus mega ochota na sex. Pozniej bralam silve juz nie tylam ale mimo diet cwiczen nie chudlam ani gram. Nie mialam ochoty na sex, czulam sie spuchnieta, i najgorsze bylam ciagle ospala bez zycia jak bym narkotyki jakies brala. Odstawilam, poczulam sie jak nowa. Teraz mam spirale jestem mega zadowolona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zażywałam tabletki przez trzy miesiące, bóle głowy, suchość pochwy i ciągły przyrost masy. Odstawiłam tabletki, obecnie jestem na krążku dopochwowym. Moja waga wróciła do normy, nie mam problemów z nawilżeniem podczas stosunku, głowa mnie nie boli. Jedyny minus to, to że częściej występowały u mnie podrażnienia intymne ale odkąd profilaktycznie wspomagam się provagiem infekcje mnie omijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zażywałam tabletki przez trzy miesiące, bóle głowy, suchość pochwy i ciągły przyrost masy. Odstawiłam tabletki, obecnie jestem na krążku dopochwowym. Moja waga wróciła do normy, nie mam problemów z nawilżeniem podczas stosunku, głowa mnie nie boli. Jedyny minus to, to że częściej występowały u mnie podrażnienia intymne ale odkąd profilaktycznie wspomagam się provagiem infekcje mnie omijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak często teraz się bzykasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykre-wasi faceci nie myślą o Waszym zdrowiu,lecz o swojej przyjemności.Na szczęscie ja mam kochającego męża.Powiedział,że w żadnym wypadku mam nie ładować w siebie żadnych hormonów ani chemii,bo wszystko ma skutki uboczne.Stosujemy prezerwatywy i nie zaliczyliśmy żadnej wpadki.Mamy planowane dzieci.A Wam współczuje.Poświęcacie własne zdrowie dla facetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gości owa
Bralam3 lata tabletki antykoncepcyjne z powodu nieregularnych mies. Przytylam ok 10 kg , zmienny nastroj. Odstawilam. Zaszlam. Urodzilam. Przerzucilam sie na prezerw na ok.4 lata. Urodzilam 2 dziecko planowane. Teraz zalozylam wkladke na 3 lata. prezerwatywy ograniczaly spontaniczne zachowania obojga. Ale jesli cos bedzie nie tak wrocimy do prezerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne dopiero od pół roku ale to co piszesz to zupełna bzdura . Twoje wahania nastrojów mogły być spowodowane złym dobraniem tabletek . A problemy z prolaktyna nie mają nic wspólnego z ich przyjmowaniem . Wiem bo sama miałam znacznie podwyższony poziom prolaktyny które musiałam leczyć i jednocześnie przyjmowała tabletki . Dodam jeszcze , że problem został wykryty przez początkiem ich przyjmowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zataria
Jeśli coś będzie nie tak, po prostu zgłoś to swojemu lekarzowi, on pewnie na podstawie badań dobierze inne tabletki. Wiadomo, że to co odpowiada jednej kobiecie, nie zawsze sprawdzi się u innej, bo każdy organizm ( i poziom hormonów) jest inny. U mnie na razie sprawdzają się bardzo dobrze tabletki Vibin mini (to moje pierwsze tabletki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale seks z gumkami jest beznadziejny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest tak, że ktoś bierze tabletki tylko po to żeby było fajnie bo bez gumki itp. Niektóre z nas naprawdę mają bardzo bolesne, obfite miesiączki i z tym nie da się normalnie funkcjonować a hormony są najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×