Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszlosciowa praca

czym zajmuje sie osoba pracujaca u notariusza? nie jako notariusz ale u

Polecane posty

Gość przyszlosciowa praca

witam, najprawdopodobniej dostane propozycje pracy u notariusza.. Prosze o podpowiedz czym bede sie zajmowac, jak sie przygotowac wczesniej do tej pracy pod wzgledem merytorycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlosciowa praca
prosze o jakies wskazowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dowiedz się na rozmowie kwalifikacyjnej. u notariusza można przygotowywać pisma, przekładać papierki, parzyć kawę, sprzątać... nie wiem, jakie są Twoje kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a77
praca u notariusza - odpowiadam. Przyjmowanie od interesantów dokumentów potrzebnych do sporządzenia aktów notarialnych, zajmowanie się korespondencją wychodzącą i przychodzącą, dostarczanie aktów do sądu, prowadzenie Rep.A. Bardzo miła praca. Ja bym przyjęła taką propozycję bez wahania. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlosciowa praca
Dziekuje za info.. :) Sadze, ze podejme owa prace. Jednak chcialabym sie jakos przygotowac do niej.. Jesli sa tu osoby, ktore wykonuja owy zawod badz mialy z nim do czynienia o wskazowki. Co poczytac wczesniej? No wogole piszcie duzo i co chcecie, bede wdzieczna :) aaaa jeszcze jedno pytanie na jakie wynagrodzenie moge liczyc? Wiem wiem, ze to sprawa indywidualna etc ale z jakim Wy sie postykaliscie na takim stanowisku? iii czy w takiej pracy czestym zjawiskiem sa nadgodziny czy raczej wyglada to przykladowo 8.00-16.00 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlosciowa praca
mialo byc "prosze o wskazowki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracę u notariusza wspominam bardzo przyjemnie. Siedzenie po godzinach zdarzało się naprawdę sporadycznie, jak wpadł jakiś pilny akt. Jeśli chodzi o przygotowanie się do pracy to wyjdzie w praniu, ale możesz poczytać ustawę o księgach wieczystych i hipotece itp akty prawne. Zarobki wiadomo zależą od wielu czynników. Ja ponad 5 lat temu zarabiałam ok. 900 zł netto + premie. POzdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlosciowa praca
Dzieki, wezme owe wsakozowki pod uwage.. Jesi jeszcze ktos cos.. pare groszy chociaz - piszta ;) Wszystko zostanie odczytane i odnotowane ;) :) mam stresa stad chyba moja dociekliwosc by moc sie jak najlepiej przygotowac.. wiadomo, ze pewne sprawy wyjada w trakcie ale.. Najfajniej by bylo jakbym miala podane na tacy co i jak.. taki plan dnia :D logiczne, ze nikt mi tu tego nie napisze ale fajnie by bylo.. Zawsze mozecie zapodac swoj plan dnia w notariacie :D Tak na powaznie.. ustawy juz sciagnelam, tera do druku.. Dziekuje raz jeszcze.. gdyby cos jeszcze.. ja tu wchodze co jakis czas.. i z pewnoscia zostanie odczytane :) Pozdrawiam Wszystkich milo i zycze pogody ducha oby stresy nas nie zjadaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruad
autorko topiku - zgrywasz się na luzaka ? Czy taka jesteś ? Bo jak taka jesteś to nie powinnaś pracować w notariacie... To nie jest praca dla ciebie, tam potrzeba osoby która ma konserwatywną kulturę osobistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tak lekko
ja myślę, że trzeba być bardzo dobrą w kompie, montowanie różnych tekstów, nieraz bardzo skomplikowane, i szybko pisać na klawiaturze no i b. dobra organizacja pracy, skrupulatność, dokładność, dobra pamięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klementynka z nilu
do ruad: ale glupoty wypisujesz, prawnicy to tez ludzie, wystarczy,ze w pracy zachowujemy sie odpowiednio do pracy i jestesmy nienagannego charakteru a to,ze ktos jest"luzakiem"nie oznacza,ze nie pasujem,znam nie jednego luzaka co jest prawnikiem,bzdura sa twoje slowa. do osoby chcacej zaciagnac informacji,wg mnie praca przyjemna,wiecej info na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zartownis z wyboru
mila praca, polecam :) zero stresow, mniej wiecej monotonnia ale dzieki temu wiesz co Cie mozne spotkac idac rano do pracy. Ja bym radzil nie przygotowywac sie do pracy bo i po co-wszystko wyjdzie w praniu, a wiadomym jest, ze na poczatku kazdy sie uczy. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dom Woman
Proszę napiszcie coś o pracy u notariusza. Ile aktów trzeba dziennie napisać czy trudno prowadzi się te rep.A i jak jest zs sprawozdaniami czy można temu podołać. Mam propozycje i mam powiedzieć jakie chcę otzrymać wynagrodzenie ile można powiedzieć realnie bez przesady. Dziękuję za każdą odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhu
Pracuję u notariusza 3 lata. Miła praca, choć czasem nawał roboty. Pisanie aktów, ( u mnie średnio 7-10 na dzień), prowadzenie elektronicznego Repertorium A ( program nie każda kancelaria posisada, wtedy ręcznie ale to masakra), odnoszenie aktów do sądu, wysyłanie do starostw i gmin, oraz urzędów skarbowych, poświadzeanie za zgodność z oryginałem, ogólnie prowadzenie pierdołowatych papierków, raz na miesiąc dokonywanie przelewów, wydruk sprawozdań, rozsyłanie i roznoszenie, liczenie pieniążków, sprawozdanie GIIF, i takie pierdoły, jak nie ma za dużo pracy to jest ok. Zarobek: 1.800 netto + premie uznaniowe. (czyli jak się zwidzi notariuszowi- zależy na jakiego trafisz ja mam lux)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do mojej poprzedniczki. Czy w twojej kancelarii pracujesz sama czy masz kogoś do pomocy, jakie masz godziny pracy i jak wymieniałaś swoje obowiązki jest ich badzo dużo czy to można swobodnie ogarnąć. I jeszcze jedno napisałaś o rep A elektronicznym czy to ułatwia pracę faktycznie. Ja pracuję w kancelarii mamy około 20 aktów dziennie. Ale jest nas 3 osoby. Nie mamy repertorium elektronicznego i to jest faktycznire koszmar. Zarobki mamy 2700zł netto plus premie. Jak powyżej też mamy LUXXXX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielicaM
witam serdecznie pracuje juz u 2 notariusza ogólnie to wyzysk nerwy i naprawde duzo pracy wiekszosc notariuszy juz aktow nie pisze robią to wlasnie takie "kobitki" jak ja, oczywiscie wiedza do tego potrzebna to juz inna sprawa !!!! ogolnie pracuje bo placa ale prawnicy to specyficzna grupa ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca u notariusza bardzo wymagająca a atmosfera zależy wiadomo od szefa i od tego czy wymaga duzej samodzielności niestety bywa nie różowo kiedy nie ma humoru i notariusz robi z ciebie głupka albo cie stresuje ze cos jest zle zrobione lub wyslane trudno jest stawiac opor jesli jest sie zwyklym laikiem z prawnikiem nie wygrasz polecam szefa mężczyzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×