Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem w kropce

Internet i telewizja. Pozwalacie swoim dzieciom?

Polecane posty

Gość jestem w kropce

Mam dwa zasadnicze pytania: 1. W podstawówce nie ma informatyki, więc dziecko raczej nie ciągnie do komputera, a jeśli nawet to do gier. Kiedy Wasze dzieci zaczęły buszować po sieci? Moja córka ma 13 lat i jest zagorzałą internautką. Surfować po sieci nauczyła się w I klasie gimnazjum, kiedy miała informatykę. Ja i mąż pracujemy, więc nie mam wpływu na to, co córka ogląda, na jakie strony wchodzi. U niej w klasie modne stało się posiadanie profilu na fotce. Ostatnio widziałam na tej stronie 8-letnią dziewczynkę, która zamieściła swoje zdjęcia z I Komunii:( 2. Kiedy wstawiliście telewizor do pokoju dziecka? Mamy w salonie jeden duży telewizor, z którego wszyscy korzystamy, ale córka toczy o to boje z mężem, bo on chce oglądać mecz, programy informacyjne, a ona serial albo jakiś film. Powinnam jej kupić telewizor? Ja w jej wieku miałam, ale trochę odbijało się to na moich ocenach. Córka słabo się uczy. Wraca ze szkoły, rzuca plecak w kąt, siada do komputera i jednocześnie ogląda telewizję. Mnie do 18 nie ma w domu, męża nie ma do 20, więc ma dużą swobodę. Jak do niej dotrzeć, jak przetłumaczyć, że telewizja i internet, to tylko dodatki, a nauka, praca, to przyszłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu mówię - nie mam dziecka. ale po co dzieciakowi telewizor w pokoju ? sama napisałaś że na Twoich ocenach się to odbijało. telewizor ogłupia, a takie dzieci są bardzo podatne na te treści który serwuje telewizja... z internetu też można korzystać z pożytkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie ma reguły, mój syn miał telewizor w pokoju bodajże od 6 roku życia, po skończeniu 1 gimnazjum na całkiem niezłych ocenach dostał komuter, ale bez netu..internet jest tylko na naszym kompie. Jest domatorem, więc tez dużo czasu spędza przed kompem przy właczonym telewizorze, ale uczy się bardzo dobrze...interesuje się sportem, więc takie programy ogląda najczęściej. Nie widzę potrzeby szczególnej kontroli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siuśka
ustalcie ze swoją córką-komputer, telewizor tak, ale jak poprawi oceny. Myślę, że ona nie ma do końca wyrobionych priorytetów, oczywiście nie znam Wasi wiele dzieciaków nie chce się uczyć:) ale staraj sie amksymalnie ograniczac czas, który poświęca na komputer i telewizję. nic dobrego z tego nie wyniknie. Najpierw obowiązki, później przyjemności. Umowa powinna byc taka- do godziny 18 wszystkie lekcje odrobione, nauczona, ty wracasz z pracy- możesz ją przepytać, poźniej po kolacji czas na komputer i telewizję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje mają TV w pokoju, oglądają rzadko, bo obraz kiepski ;) i nie palę się by to naprawić :P głównie siedzą z nami, więc mamy kontrolę jesli chcesz kupić nowy TV, to jest blokada rodzicielska, o określonej godzinie TV sam sie wyłącza (wpisujesz kod) więc dziecko samo musi zorganizować czas kiedy lekcje, a kiedy TV w kompie również są blokady na konkretne strony www. jeśli znasz informatyka niech ustawi w kompie gdzie dziecko może surfować a gdzie nie :) i nie ma zmiłuj :D moje blokad nie mają, bo nie mają neta u siebie...i nie palę się do kupna rozdzielacza :P a korzystając z naszego wiedzą, że na strony erotyczne nie mogą wchodzić faktycznie długo Was nie ma w domu, istnieje obawa, że córa może olać naukę, ale ustalacie zasadę: słabe oceny -> szlaban na TV (najmniej boli), ale szlaban na komputer ojjjjj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek ma telewizor i komp w pokoju, ale ma ustalone normY; 0,5 godz. TV dziennie 1 godz kompa dziennie (tylko sob. i niedz.) tylko co z tego, jak kiedy idzie do babci ona nie limituje czasu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111111111111
nie ma Was w domu przez większą część dnia więc dziecko znalazło sobie taka a nie inna rozrywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty 111111
a jak sobie to wyobrażasz? Jeżeli człowiek pracuje 8 godzin dziennie +dojazdy, to jak ma być większość dnia w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja corka ma 15 lat
i ma telewizor w swoim pokoju,ma tez laptopa z dostepem do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza tym to dziwneze
u was w podstawowce nie ma informatyki.U mnie dzieci corka miala w klasach 4-6, a syn ma od 1 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie tak bo moj syn mial od
1 klasy,ale on chodzi do klasy o profilu informatycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telewizor- mialam kolo12-13 lat a co do kompa- mozna ustawic hasło. blokowac pewne strony. znalazlam taki program. nie testowalam wiec go nie znam http://www.beniamin.pl/funkcje.html moim zdaniem trzeba kontrolowac co dziecko robi w sieci. zagladac do historii. itd pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a apropo tv- tez mozna blokowac. moi rodzice maja cyfrowy polsat i tam mozna blokowac programy przed dziecmi- fajna sprawa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość historie w kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość historie w kompie
mozna bez problemu wykasowac...a zreszta nasze dzieci sa o wiele bardziej zorientoane w komputercah niz ja i maz:D a corka chyba by mnie zabila jakbym chciala zajrzec do jej laptopa:P poza ty i tak niewiele by mi to dalo,bo i tak ma wszytsko pozabezpieczane haslami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio zamkniete strony- w histori chyba sie nie kasuja. ja znam sie na kompie tyle o ile;) moj maz ma wieksza wiedze . I bede kontrolowac syna na tyle ile to bedzie mozliwe. Nie lubie chatow bo tam wiele dzieci jest i opowiadaja o sobie. Mysle ze syn przegoni nas w wiedzy ale napewno nie tak szybko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn jest bardzo biegły w obsłudze kompa, ale na szczęście bardziej lubi grać niż surfowac w necie jeśli już surfuje to odwiedza strony typu; kubus.pl, zigzap itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia34
Mam pytanie do założycielki tego topicu.Piszesz ze twoja córka ma dużo swobody,bo oboje z mężem długo pracujecie.A jak wygląda ten czas kiedy już jesteście w domu,w jaki sposób poświęcacie czas swojemu dziecku.Trudno mi o tym pisać,ale być może problemy z twoją córką wywodzą się z tego że nie macie wspólnego języka,może za mało czasu jej poświęcasz i ona w ten sposób chce uciec do śwata wirtualnego,bo tam przecież wszyscy wszystkich rozumieją.Co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×