Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kocham córcię

2 miesięczne niemowle samo dźwiga główkę do siedzenia-normalne?

Polecane posty

Gość kocham córcię

Moja córeczka niedawno skończyła 2 miesiące i od wczoraj chce siadać! Gdy trzymałam ją na tękach w pozycji półleżącej nagle zaczęła się podrywać do przodu, jakby chciała usiąść. No to podtrzymałam jej główkę i plecki i za chwilę siedziała mi na kolanach. Za chwilę odwróciłam ją do siebie plecami, i tak oparta o moją klatkę piersiową sama sobie siedziała, a ja trzymałam ją pod piersi, żeby mi się nie gibnęła do przodu. Myślałam, że takie sadzanie to dopiero ok. 4 miesiąca, a tu masz! Powiedzcie, czy wasze dzieci też tak miały? Bo już chce dzwonic do polożnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój tak ma
a 2 miesiące dopiero skończy za tydzień:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham córcię
Dzięki za odp. zaraz wejdę na link :) Dzwonilam do poloznej i powieziala, ze to wyjatkowo silne dziecko, ale żeby pod żadnym pozorem jej nie sadzać, bo to jeszcze za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogłas jej uszkodzić
kręgosłup :O powinnas poczytac najpierw o rozwoju motorycznym dzieci, zamiast eksperymentowania na swoim niemowlaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie
Smieszne sa te dumne mamy co sie tak cieszą że dziecko "chce" siadać, "chce" stać, "chce" chodzić i robia to na siłe:(:( Rozwalicie dziecku kręgosłup! na wszystko przyjdzie pora, nie ma co na siłę przyspieszać rozwoju! To że nam się wydaje że dziecko chce siadać to nic nie znaczy nam się tylko tak wydaje bo dziecko w tym wieku nie wie co sie wkoło niego dzieje! Co ciekawsze ja tez myślałam że moje dziecko jest takie silne i gdy je trzymam w pozycji pionowej to trzyma samo główkę! A tu psikus bo się okazało że ma wzmożone napięcie mięśniowe:( Do młodych mam.....Trochę rozsądku i wchłaniania wiedzy żebyście nieświadomie nie krzywdziły własnych dzieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dokladnie
autorka napisala z zapytaniem, ja tu nie widze zadnego przechwalania sie to co robi jej dziecko wydaje jej sie \"dziwne\" \"inne\" i postanowila spytac inne makt a ty odtau na nia naskakujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie
no niby z zapytaniem ale posadzić posadziła! Autorko tematu- nie rób tego więcej w najblizszym czasie!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbvbvv
moja juz w tym wieku chodziła, także jeszcze lepsza od twojej, mowiła pełnymi zdaniami mając 8 miesięcy, a w wieku 4 lat poszła do I klasy szkoły podstawowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginha23
bardziej mi ten temat wyglada na --ludzie patrzcie jaka mam coreczke czekam na pochwaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby jak mogła dziecku uszkodzić kręgosłup? Przecież dziecko było podtrzymywane. W USA sadza się się na kolanach nawet noworodki, widziałam na własne oczy w szpitalu i robiły to położne, a pozycja leżąca w której kręgosłup jest całkiem wyprostowany jest uważana za nienaturalną. Mnie pediatra powiedział że jeśli dziecko w nocy śpi na płasko to w dzień może spać w leżaczku. Dodatkowo amerykańskie matki prawie wcale nie podtrzymują niemowlakom główek gdy je noszą, jeżeli tylko się dzieckiem nie szarpie i nie wykonuje gwałtownych ruchów to ani głowa nie odpadnie ;) ani kark nie pęknie. Wszystko z umiarem oczywiście, żadna przesada nie jest dobra. Choć muszę przyznać że nie wszystkie nowinki były dla mnie do zaakceptowania. Zwyczaj niezasłaniania dzieciom uszu gdy tylko nie ma wiatru mnie przerósł :) Gdy wychodziliśmy ze szpitala było dość mroźno. Mój mały miał czapeczkę z bawełny zakrywającą uszy, wiązaną pod bródką, na to cienką wełnianą czapkę. Dwoje innych noworodków niesiono do samochodów w cieniutkich bawełnianych czapeczkach niezakrywających uszu. Myślałam że mam do czynienia z beztroskimi matkami, dopiero potem na spacerach zobaczyłam że to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Chciałabym tylko krótko się wypowiedzieć na temat komentarzy. Każdy ma prawo do swojego zdania ale na tym forum jeszcze nie spotkałam się z osobą która odpowiedziała na konkretne pytanie bez krytykowana i wymadrzania się. Każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija. Jeszcze nie słyszałam żeby matka chciała świadomie skrzywdzić dziecko czy też na siłę przyspieszyła czynności rozwojowe. Jeśli kobieta pyta czy to normalne że dziecko 2 miesięczne chce siadać to chyba potrzebuje porady a nie krytyki i wyzwisk matek polek. Moja córeczka ma 2 miesiące i również próbuje siadać. Wczoraj byłam u pediatra i opowiedziałam mu o tym. Lekarz nie był zaskoczony. Dziecko wzmacnia mięśnie poprzez podnoszenie główki. Można mu w tym pomoc ale nie za często.dla każdej matki jej dziecko jest wyjątkowe ale nie sądzę żeby któraś chciała się chwalić tym że podnosi główkę. Rób to co ci serce podpowiada i rozsądek a tu nie szukaj pomocy bo cię poniża i zbłaźnią.pozdrawiam wszystkie znudzone wszystko wiedzące matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z tym samym pytaniem. Mój synek ma 11 tygodni i strasznie się napina przez co wydaje się jakby chciał siadać. Czy to może być oznaką wzmożonego napięcia nerwowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.08 może, ale nie musi. Jak Cie coś niepokoi idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci sie roznie rozwijaja. Jesli same daja rade i chca, to ok. Pzreciez wiadomo,ze nikt ich na siełe nie sadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×