Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelina__UK

zarejestrowanie w Polsce dziecka urodzonego za granicą

Polecane posty

Gość Ewelina__UK

chcę zarejestrować moje dziecko w Polsce, w USC, jest dzieckiem dwojga Polaków. czy powinnam zrobić to jak najszybciej (nie planuję jednak wyjazdu do Polski na razie), czy może być jak będę na urlopie?. będę w Polsce wiosną 2008, dziecko będzie wtedy miało prawie rok. czy jeśli trzeba to zrobić szybcije, to czy mogę zarejestrować je poprzez dziadków,czy jednak osobiście? i jesli nie jesteśmy małżeństwem, to muszę synka rejestrować w USC tam gdzie ja jestem zameldowana,czy też mogę tam gdzie ojciec? synek nosi nazwisko taty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkk
Lepiej zrob to szybciej, mozesz przez kogos ,musisz miec przetlumaczony przez tlumacza wypis ze szpitala, najlepiej zadzwon do swojego USC i sie dopytaj co musisz miec, no i jak ty pojedziesz do polski z dzieckiem wiosna 2008 jak nie bedzie mialo paszportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina__UK
dzięki. a paszport wyrobię poprzez konsulat polski, tak się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooo
Wiem ze tak sie robi ale zeby ci dali paszport to dziecko musi miec pesel a ni dostaniesz pesla dopoki nie zarejestrujesz dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllllllillllllllllli
paszport dostaniesz tymczasowy na rok nie wyjezdzajac z uk, potrzebne jest zdjecie dziecka z otwartymi oczkami jedziesz z dzieckiem(jesli ma ono nazwisko ojca musicie byc razem)trzeba wziasc akt urodzenia dziecka ten angielski ,jedziesz do londynu i wyrabiasz PASZPORT TYMCZASOWY wazny bodajze rok. Nastepnie musisz w polsce dziecko zameldowac a zeby zameldowac musisz miec polski akt urodzenia,przepisy sie ciagle zmieniaja wiec wyslij kogos zeby sie dobrze dowiedziec czy musisz ten akt urodzenia tlumaczyc na j.polski (jesli tak to to moze byc ok 200zl bo pewnie musi byc przetlumaczony u tl. przysieglego)jak zrobia ci polski akt urodzenia to melduje ci dziecko mama albo tesciowa obojetnie na ktory adres a jak ci juz je zamelduja to mozesz wyrabiac paszport normalny albo podczas pobytu w posce albo w londynie bedac w uk.(ojciec obowiazkowy bo male ma jego nazwisko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×