Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotletka

KOTLETY - CO ROBIE ZLE???????

Polecane posty

Gość kotletka

mozecie mi pomoc? jak bym nie robila kotletow i tak sie przypalaja z jednej strony :( zawsze je ladnie rozbijam, robie panierke.. i pozniej rozgrzewam duzo oleju na patelni i wszystko jest ok ale jak przerwoce na druga strone kotleta to sie zawsze przypali po bokach a w srodku niedopiecze ;| normalnie nigdy mi jeszcze nie wyszedl ladny kotlet :( pomooocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertyuiop
skoro sięprzypali i jest surowe to za duży ogień, a jednym słowem mams zchujowa patelnie kup nowaą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotletka
no wlasnie kupilam nowa wypasiona teflonowa i dalej to samo tylko niby nieco pozniej sie przypala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertyuiop
a jkiej firmy masz patelnie, pamiętaj jest dużo podrób, a jak np coś innego smażysz to też się przypala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertyuiop
a ja robię też tak podsmazam trochę aby się podrumieniły i wkładam do brytfanki i piekę w piekarniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wrzucam na patelnię, zarumieniam z jednej strony, przewracam i dalej piekę na malutkim ogniu (ok 15 - 20 min. ale skutecznie) - przewracając co jakiś czas chyba faktycznie ustawiasz za duży -skoro wierzch się pali a środek surowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotletka
tefal to raczej niepodrobka.. nic innego mi sie nie lapie tylklo te kotlety nieszczesne ;) sprobuje na mniejszym ogniu chociaz znowu na najmniejszym palniku smaze i jest na srednio ustawiony wiec nie wiem :D ale sprobuje dzis na calkiem malutkim :) dzieki za rady :) moj brat juz ma dosc tych kotletow no ale musi sie udac! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lej dużo oleju
nie wolno wlewać dużo oleju, wlej trochę i podsmaż z jednej strony, potem przewróć kotlety i dolej oleju. Przypala się bo pali się panierka która odpada z kotletów. Jak dolejesz świeżego oleju to spalone resztki panierki opadną na dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedna rada (dotyczy także smażonych ryb): Po zdjęciu z patelni gorące kotlety (lub ryby) przełóż do rondelka, skrop paroma kroplami lodowatej wody (po prostu strząśnij z palców) i przykryj rondelek pokrywką na 5-6 min. Spróbuj, a zobaczysz, jakie będą pyszne i chrupiące! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o co chodzi - kotlety tak jakby wybrzuszaja się w środku, a przypalają się dookoła? Też tak czasem mam, ale jeszcze nie wiem dlaczego, bo czasem nie ma problemu, smażą się normalnie, a czasem muszę je widelcem w środku przyciskac, żeby się łaskawie przypiekły :o . Mam jednak wrażenie, że byc może chodzi tu o mięso - albo jakośc, albo może sposób rozbicia - że tak \"wstaje\" na środku. Ale jeszcze do żadnych konstruktywnych wniosków nie doszłam, jak coś wymyślę, dam znac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem, że to pewnie dziwnie zabrzmi, ale do oleju można dodać wody. I nic się nie stanie jeśli tej wody dodamy stosunkowo dużo na daną ilość oleju. Jak mam taką dużą patelnię, to dolewam tak z 1/3 szklanki. No i żeby nie pryskało to trzeba to wlać bardzo szybko, zdecydowanie. Wtedy kotlet nie ma prawa się przypalić, a będzie się trochę dusił - ale to dla osób, które nie lubią bardzo chrupiącej panierki, będą lekko podduszone, tak jakby z piekarnika trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz takie problemy, że robisz niedopieczne kotlety to słabo ogólnie. Lepiej już zamówić, ja osobiście bardzo lubie zamawiać jedzenie z Margaret z Wrocławia, tam mam pewność, że wszystko jest i dosmażone i smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×