Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wzielam slub

zmaina nazwiska po slubie w UK

Polecane posty

Gość wzielam slub

Tydzien temu wzielismy z mezem slub cywilny w Anglii. Okazalo soe ze nie ma tu takiego prawa ze moge wziac jego nazwisko po slubie bez zalatwiania zadnych formalnosci. czy ktos byl w takiej sytuacji i wie co zrobic i gdzie uderzyc z ta zmiana. Babka powiedziala ze robi sie to w sadzie .czy ktos zmienial,prosze o odpowiedzi dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość going nowhere
gratulacje !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielam slub
Wielkie dzieki. ale jak to sie ma do mojego nazwiska potem w Polsce??????????? czy moge wymienic dowod i parszport tylko na podstawie swiadectwa slubu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie musialas podpisywac zadnych papierkow w konsulacie jeszcze przed pobraniem slubu? Sprawdz na stronce konsulatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laporushi
i ja mam ten problem,, cholera;/ wzielam slub za granica ( nie w UK), mieszkam w UK i to wszystko takie pogmatwane, wchodzilam na strone konsulatu i wszystko jest pomieszane, trzeba czekac, placic, nie da sie inaczej :(? ...albo czy ktos juz ma doswiadczenie z Polskim konsulatem, jak to wyglada w praktyce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielam slub
nie , nie podpisywalam nic w konsulacie.ja nie chce miec z nim nic wspolnego. wysle te pisama i zmienie nazwisko w bankach i prawo jazdy, a do Polskie mozna leciec na starym paszporcie , tylko czy tam tak sobie zmienie czy bede musiala ciagac sie po sadach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tam
zostanę przy swoim nazwisku ;-) I Po problemie A jak przyszły małżonek będzie się upeirał przy jednym, wspólnym nazwisku, to niech przyjmuje moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielam slub
ja chce miec jego nazwisko przede wszytskim ze wzgledu na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielam slub
onauk dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bralam slub pare lat temu w UK zmiana nazwiska i dokumentow w Pl - idziesz do USC, przedstawiasz brytyjski akt slubu plus tlumaczenie przez tlumacza przysieglego - oni \'umiejscawiaja\' ten akt w Pl tzn wystawiaja ci akt slubu polski i na tej podstawie idziesz wyrabiac nowe dokumenty. podajesz sama jakie nazwisko nosisz po slubie i tyle. troche formalnosci z tym jak to zwykle w Pl ale szybko to sie zalatwia (ten polski akt dostalam od reki o ile pamietam) mam nadzieje ze pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mebythesea
witam, wraz z moim narzeczonym planujemy pobrac sie w uk, nie wiemy jednakze jak sie do tego zabrac, tu, na miejscu, jakie dokumenty sa potrzebne i co z w/w zmiana nazwiska, co musialabym zrobic chcac zmienic je na nazwisko meza? Prosze o odpowiedz bardziej poinformowane kolezanki:).. Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielam slub
trzeba miec przetlumaczone przez tlumacza przysieglego akty urodzenia ( w londynie polish translator robia na wysylke, zaplacilam z przesylka 54funty), nastepnie z tym i z nowymi dowodami lub paszportami idziecie oboje do urzedu.wczesniej lepiej sie umowic telefonicznie.my czekalismy na spotkanie 2 tygodnie.pani bierze kazdego osobno do pokoju i zadaje pytania dotyczace wieku narzeczonego, nazwiska i takie tam niby sprawdzanie czy wieszza kogo wychodzisz.aha - trzeba miec tez umowe o mieszkanie , rachunki, cokolwiek potwierdzajace ze macie prawo wziac slub w tym okregu.placicie 60 funtow i bukujecie termin.musiecie im dac 2 tyg na sprawdzenie czy na pewno nie bedzie bigamii z zadnej strony.pani daje teksty formulki do nauczenia i bukujecie sale w ktorej chcecie wziac slub.my wzielismy register office na 24 osoby.za sale placilismy 40 funtow - co smieszne- 2 minuty przed slubem plus 3, 5 funta za certyfikat slubu nie mozna robic zdjec paniom dajacym slub, tym samym nie mamy zdjec z nakladania obraczek swiadkowie musza mowic i rozumiec po angielsku, przed ceremonia pani z nimi tez przeprowadza mini wywiad co do zmiany nazwiska to dalej nic nie ruszylam- ja poczekam na wizyte w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia 123
witam :) ehh jestem w takiej samej sytuacji z tym ze ja planuje slub na przyszly rok i juz mnie to przerasta... dzwonilam do ambasady w Londynie bardzo uprzejmy pan mnie poinformowal ze : dowod osobisty mozna jedynie wyrobic tylko i wylocznie w Polsce paszport kosztuje nie cale 90£, w ambasadzie jest mozliwosc aktywacji nowego nazwiska i stanu z panny na mezatke w polsce przez ambasade z tym ze : trzeba przyniesc do ambasady akt malzenstwa dowud osobisty, lub paszport aktualny w ambasadzie przetlumacza ci akt mazenstwa na jezyk polski i wysla go do polski z tym ze to jest duzy koszt ok 200 -300 £ i czeka sie na aktualizacje w polsce jakies 8 tygodni lub musisz sobie przetlumaczyc akt malzenstwa u tlumacza przysieglego wtedy ten akt wyslac najblizszej rodzinie aby go zlozyli w urzedzie satnu cywilnego jest to mozliwe numer do Ambasady w Londynie 02078228900 pozdrawiam wszystkie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po slubie
Rowniez bralam slub w Uk w ubieglym roku.Wszystko poszlo latwo.Razem z mezem bylismy z dokumentami w Register Office gdzie bylismy razem przy rozmowie.Wszystkie dokumenty zostaly sprawdzone nastepnie ustalilismy date slubu i jak ma wygladac nasza ceremonia .Dostalizmy formulke do nauczenia ,rowniez wybralismy najkrotsza. W trakcie ceremoni jedna osoba mogla robic zdjecia .wszystko odbylo sie latwo i tanio.placilismy 190 f za caly slub. Miesiac przed poszlismy do restauracji gdzie uzgodnilismy swietowanie nasze.Naprawde latwiej poszlo niz w Polsce a tak sie balam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzięłam ślub w UK. Przed ślubem należy zgłosić chęć zawarcia małżeństwa po angielsku notice of marriage w register office. Przed złożeniem wniosku ustalić należy gdzie będzie ceremonia ślubu. Kosztuje to ok 50 funtów. Jeżeli chodzi o zdjęcia podczas ceremonii to można robić zdjęcia bez flesza podczas ceremonii Ale nie podczas podpisywania aktu. Oczywiście każde register Office ma inne lokalne zasady więc warto udać się do urzędu i spotkać i zapytac swojego regisrar. Jeśli chodzi o wyrobienie paszportu na nowe nazwisko to niestety należy przetłumaczyć akt ślubu u tłumacza przysięgłego i udać się do USC. Jeżeli paszport wyrobimy na stare nazwisko to po zmianie nazwiska w Polsce w USC należy się zniżka jeżeli złożymy wniosek o paszport przed upływem 3 m-cy. Więc ja jadę do Polski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×