Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ana 28

mam pytanko o maciezyński????????????

Polecane posty

Witam i prosze o pomoc mamuski które juz to przerabiały lub poprostu znaja sie a tym . Rodze na dniach i byłam w ZUSie dowiedziec sie co mam wypełnic na zasiłek macierzyński.Umowe o prace mam przedłuzona do dnia porodu. No i dostałam druk ZUS Z-3. No i czy to ja mam go wypełnic???? Bo sa tam np. takie pytania: Płatnik składek wypłacił zasiłek chorobowy od dnia.... do dnia....kod literowy, lub te tabeliki-s kładniki wynagrodzenia za okesy miesięczne. Skad ja mam to wszystko wiedziec.Z fiszek???? Czy to jednak pracodawca ma wypełnic mimo ze umowa jest do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam cos takiego: Przyznanie i wypłata zasiłku macierzyńskiego następuje na podstawie: 1 * zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego przewidywaną datę porodu - za okres przed porodem, albo skrócony odpis aktu urodzenia dziecka - po porodzie, 2* zaświadczenia pracodawcy o okresie udzielonego urlopu macierzyńskiego - w razie wypłaty zasiłku macierzyńskiego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, 3 * oświadczenie ubezpieczonej o urodzeniu pierwszego lub kolejnego dziecka. +druk Z-3 Z-3a ale po co mi pkt. 2 skoro to nie pracodawca udziela mi urlpou macierz. a tylko ZUS bedzie wypłacał zasiłek. Mówiłam Pani w ZUSie ze mam umowe do porodu a dała mi oprócz formularza Z-3 Takie oswiadczenie: pieczatka zakł. pracy do ZUS......itd Informuje ,ze na wniosek pRACOWNIKA..............UDZIELAM URLOPU MACIERZYńSKIEGO W WYMIARZE ......OD DNIA ...... DO DNIA....... Z TYTUłU URODZENIA DZIECKA W DNIU........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mim i
mnie tez to niedługo czeka, z checia sie dowim co powinnam złozyc na zasiłek maciezyński.tez mam umowe do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała mim i
w góre.Mamuski no przeciez nieraz składałyscie papiery o zasiłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli czegoś nie rozumiesz, najlepiej pójść do zusu i się zapytać... niedawno mnie zus przysłał jakieś pismo do wypełnienia własnie odnośnie macierzyńskiego. miałam wątpliwości odnośnie jednej pozycji, ale pojechałam do zusu i wyjaśniłam. a przy tym mam pewność, że pismo wypełnione prawidłowo i złożone w terminie. pierwsza wypłata już za mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli nie masz umowy
na czas okreslony to nie przysluguje ci urlop macierzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze ja byłam w Zusie i własnie pani nie za bardzo wiedziała co i jak.A inna była bardzo zajeta innymi penentami. takze moze któras z was kobitek jednak zna odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli nie masz umowy
tzn na czas nie okreslony, a tak masz tylko umowe do konca ciazy i tyle, zadnych swiadczen. przykro mi, a urlop macierzynski jest po porodzie, a ty juz nie bedziesz pracowac, bo masz umowe do porodu. wiec wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez napisałam ze umowe mam przedłuzona do dnia porodu (była na czas okreslony) Urlopu nie mam .Ale bede miec wypłacany zasiłek maciezyński przez okres taki jak bym miała urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUS Z-3 wypełnia na 100% pracodawca. Tow kadrach powinni Ci tego dopilnować tzn wypełnic i wysłać ten druk do ZUS-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaaa
Racje ma Ana ,Bedzie jej przysługiwał zasiłek macierzyński przez taki okres ile by trwał jaj urlop macierzyński. Art. 30 punkt 4 USTAWy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Niestety niewiem ana nic o tych drukach. A osoby ,które niewiedza czegos na dany temat nie powinny sie wypowiadac i wprowadzac innych w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki *łezka-nawet jak mam umowe do dnia porodu-to tez pracodawca wypełnia ten druk??(lub Z-3a-bo jest bardzo podobny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Refetka
Ja tez mam umowe do dnia porodu. Na 100% przysluguje nam zasilek macierzynski, ale tez nie wiem kiedy i jakie papiery mam skladac do zusu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki łezka 🌻 Bo ja to juz bym se powypełniała te tabelki ze ho ho :-p wszystko bym wpisywała,premie nie premie,kase za inwenture itp. ale miałabym niezły zasiłek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×