Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blummccia

oczka małego kotka

Polecane posty

Gość blummccia

mam 7 tygodniową kotkę, i od par dni ropieją jej oczka. Przemywam je rumiankiem. Czy ktoś wie jak jej pomóc? Do weterynarza idę dopiero po wypłacie, a ta się przeciciąga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianek jest jest jak najbardziej ok. Ale jeśli to wygląda poważnie, to może pożycz jednak od kogoś i idź do weterynarza. Popytaj jeszcze na topikach miłośników kotów. A póki co kontynuuj rumianek. Zdrowia dla kotka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
Właśnie nie mozna rumiankiem.Tak przynajmniej mówiło mi 2 weterynarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez
słyszałam ze nie mozna rumiankiem-lepiej świetlikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienienie
Mi jeszcze radził wet roztwór kwasu bornego na te oczka.Mojej kici też bardzo ropiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy to przypadkiem nie jest jakiś wirus? Na przykład katar koci? Tego rumiankiem nie rozpędzisz ....Zajrzyj może na forum \"Miau\" - tam doświadczonych kociarzy bez liku, a i weterynarze się znajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę, że nie można rumiankiem, ale skoro tyle osób to powtarza... Kiedyś miałam kotki i weterynarz kazał przemywać oczy rumiankiem. I im przeszło od tego. Teraz już nie wiem... Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumianek - nie. Lepiej swietlik lub czysta, przegotowana woda. No i jak prawi Farmerka - warto by do weterynarza... Bo moze byc drobiazg a moze byc poczatek powazniejszej (i drozszej w leczeniu niz koszt jednej wizyta) choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie ma zapalenie spojówek. ale nie masz nawet 30 złotych? jak ja poszłam z dwoma małymi, zostały odpchlone, dostałam gentamycynę dla jednej na oczko i zapłaciłam chyba 35 zł, albo nawet nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rownie prawdopodobne jak zapalenie spojowek jest bardzo wiele innych schorzen - koci katar, kaliciwiroza, zatkane kanaliki itp. Nie mozna wyrokowac przez net, nie mozna bagatelizowac. Net nie jest od stawiania diagnoz - od tego jest lekarz. Pierwsze dwa schorzenia - nieleczone - moga doprowadzic do trwalej slepoty lub smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blummccia
Przeszło :) juz nie ropieją ale do weterynarza i tak idę w weekend bo kotkę trzeba odrobaczyć i zaszczepić. Dziękuje za pomoc. Nie wiem co mi się ubzduralo ze taka wizyta ponad 100 zł kosztuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietnie :) To co teraz Cie czeka to: odrobaczenie, powtorka odrobaczenia (ten cykl zalezy od podawanego srodka), 10 dni przerwy, pierwsze szczepienie, 14 dni przerwy - drugie szczepienie. Kotek bedzie wychodzil na zewnatrz? Jesli tak to powinnas to powiedziec wetowi wowczas poda inna szczepionke niz kotu siedzacemu caly czas w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×