Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vvdsaaa22

Kapusta zasmażana, jak sie robi i z jakiej kapusty?

Polecane posty

Gość vvdsaaa22

kiszonej czy słodkiej? taka kapusta np. do kotletow schabowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja bardzo lubię kapustke do obiadu. Jem ja w różnych postaciach: zasmażaną, surówą, kiszoną, gotowaną. Jednak ostatnio przyrządzam ja w poniższy sposób: -Kapusta biała bądź czerwona -garść rodzynek -dwie łyżki masła -woda -łyżeczka cukru -łyzka soli -łyżka octu winnego bądź sok z cytryny -odrobina pieprzu Kapustę sztkuję, następnie wkładam ja do garnka i zalewam wrzącą wodą (tak, aby w całości przykryła kapustę), wrzucam rodzynki, sól, cukier i masło. Duszę do miękkości i odparowuję wodę w całości. Dodaję do smaku octu i pieprzu. ....i gotowe. Kapustka lekka, pyszna i smakowita. Niesamowicie smakuje z kotletami z karkówki, schabu, czy ze zrazami. Życzę smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia ewa
Ryba, zrobiłam tak kapuste jak napisałaś Wyszła super świetny przepis Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie spróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Al_a
A ja zrobię mojej rodzince na niedzielny obiad. Przepis bardzo zachęcający... Rybko, jeśli znasz jeszcze jakieś kulinarne cudeńka to pisz, pisz, pisz! 🌼 - dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Al_a
Rybeńko! Gar kapusty zrobiony! Gar z karczkiem zrobiony! A przez Ciebie Rybko to muszę stać przy TYCH GARACH i pilnować żeby coś na jutrzejszy, niedzielny, obiad zostało! Moja rodzinka tak podjada TE CUDA...!!! Mniam....! Ale TO pyszne...! 👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Al_a
Nooo..! Rodzinka moja juz śpi. Kapusta na masełku z rodzynkami jest bezpieczna. Więc i ja idęspać. Rybko pyszny jest Twój kapuściany pomysł. Jeszcze raz dziekuję! http://milosc.info/grafika/graf20.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Alusiu, polecam się na przyszłość:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ryyyyybaaa dziekuje za przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgosia vel kokosia
zawsze mnie to zastanawia, dlaczego niektórzy nawet z pozoru ze zwykłych składników potrafią wyczarować super żarełko, a inni nie maja takiego daru ja tak nie potrafię ale przepis na kapustkę jest super i smakuje wyśmienicie! - zrobiłam dzisiaj na obiad- rodzina się żażerała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielnik
A macie może przepis na taka pyszniutką zasmażaną (może być z grzybami) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Al_a
Hej, hej! Jutro niedziela - zgadnieniecie co będzie u nas na obiad??? Bingo!!! :):) Kapusta z rodzynkami!!! :):) Rybeńko, pozdrawiam...!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kapuste zasmazana robie nastepujaco: kapusta biala (drobno szatkuje i gotuje w wodzie az do miekkosci) odcedzam dodaje pokrojona w kosteczke cebule do tego dodaje smalec (musi byc taki dobry z cebulka ze skwarkami zeby nadal smaczek) na patelni dodatkowo rozpuszczam tak dwie trzy lyzki smalcu dodaje do niego make pszenna i robie zwyczajna zasmazke po czym dodaje ja do kapusty Wszystko dokladnie mieszam na koniec dodaje jeszcze jednego dwa rozgniecione ugotowane ziemniaki wszystko doprawiam sola pieprzem octem i cukrem Wychodzi naprawde pychotka najlepsze jest na drugi dzien jak wszystko dobrze soba przejdzie u mnie wszyscy sie zajadaja taka kapustka najczesciej robie ja w sobote wieczorem na niedzielny obiadek kiszona kapuste tez mozna zrobic zasmazana szatkuje sie drobno kapuste gotuje do miekkosci odcedza dodaje pokrojona cebulke na patelni robi sie zasmazke dodaje do kapusty po wymieszaniu doprawia sie do smaku sola i pieprzem jak jest zbyt kwasna to cukrem Mozna dodac tez puszke groszku konserwowego lub grzybki jest naprawde pyszna zwlascza do smazonej rybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaaaaaaaaaaaaaaa
A jak zrobić zasmażaną z kiszonej kapusty? Bo gdzieś taki kiedyś przepis widziałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidlanka
kinia, a obac no post wyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrock
miooooodziooooooooooooo!!!!!!!!!!!! to przepis, któego szukałem pół życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooooooooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myyy
ja robie tak : Kilogram kapusty najlepiej z beczki ,zalewam goraca woda ,dodaje kawalek boczku lub zeberek wedzonych,dwa zabki czosnku ,lisc laurowy ,troszeczke kminku i gotuje z gpodzine na malym ogniu . Nastepnie na patelni roztapiam troszke margaryny ,dodaje na oko make i troszeczke wody i robie zasmazke ,ktora dodaje do kapusty i zagotowuje .Mozna tez podsmazyc cebulke i troszke wedzonego boczku i na tym zrobic zasmazke ,tylko nie zawsze mi sie chce tak bawic haha :) dla mnie podstawa to dodac cos wedzonego do gotujacej sie kapusty !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapustka kiszona-
kapustka kiszona-najczesciej przeplkuje ja woda-zeby pozbyc sie zbyyyt kwasnego smaku na patelni- podsmazam kawaleczek boczku--tak zeby sie ywtopil i wrucam owa pokrojona kapuste kiszona zesmazam,az bedzie brazowa-ale nie spalona:) ach i razem z kapusta dorzucam pokrojona w kostke cebulke kiedy kapusta zbrazowieje-zarumieni sie-podlewam woda,wrzucam kminek w calosci i zsiekany czosnek do dmaku,pieprze i dusze pod przykryciem do max miekkosci,uzupelniajac ubytek wody-kiedy kapustka jest juz mieciutka i smaczna odparowywuje nadmiar wody. taka kapucha jest b smaczna idealna do ziemniaczkow i roznego rodzaju mies smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość only mi
kapustka kiszona-najczesciej przeplkuje ja woda-zeby pozbyc sie zbyyyt kwasnego smaku a gówno prawda bo kapusty kiszonej się nie płucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój sposób robienia kiszonej kapusty zasmażanej to: ok 1 kg dobrej kiszonej kapusty,- ugotować do miękkości wraz z 2 listkami laurowymi i 5 ziarenkami ziela angielskiego i drobno pokroić(liście i ziele po ugotowaniu wyrzucić)(wodę z gotowania kapusty zostawić) 2 duże cebule pokroić w drobna kostkę 4 spore marchewki zetrzeć na tarce o grubych oczkach 2 spore pietruszki zetrzeć na tarce o grubych oczkach kawałek selera zetrzeć na tarce o grubych oczkach Cebulę,marchew,pietruszkę i seler podsmażyć na oleju,następnie podlać wodą i dusić do momentu,aż będą miękkie i woda całkowicie odparuje.Do garnka włożyć kapustę,duszone warzywa i dolać trochę wody z gotowania kapusty ,chwilę gotować,przyprawić pieprzem dodać 1-2 łyżeczki cukru.Na tarce o najdrobniejszych oczkach zetrzeć 1 dużego(surowego) ziemniaka, i dołożyć do kapusty z warzywami i gotować jeszcze ok 10 -15 minut.Można dodać dobrej wędzonki pokrojonej w kostkę.Ja dodaje jeszcze 2 łyżki zmielonych na proszek,suszonych grzybów leśnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo ciekawy ten przepis
na kapustę z rodzynkami,chyba wypróbuję,mimo że nie jestem zwolenniczka nietypowych połączeń smaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×